Erzincan Haber Sitesi
Kılıçdaroğlu, Erzincan'da Halka Seslendi

1 Kasım’da yapılacak olan 26. Dönem Milletvekilliği seçimleri öncesinde Erzincan Cumhuriyet Meydanında Erzincanlılara seslenen Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, hükümete yüklendi. Hükümeti eleştiren Kılıçdaroğlu, Davutoğlu saray için çalışın, Kılıçdaroğlu halk için çalışır dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Erzincan’da Cumhuriyet Meydanında partililere seslendi. Hava yolu ile Kars’tan Erzincan’a gelen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, konuşmasında hükümeti eleştirdi.

Kılıçdaroğlu; “Bütün Türkiye Erzincan’la  gurur duyacak. Erzincan 1 Kasım’da bir yazacak. Size inanıyorum,  size güveniyorum. 1 Kasım’da yeniden sandığa gideceğiz. Elinizi vicdanınıza koyup, şu soruyu kendinize sorun. Ne oldu da 1 Kasım’da yeniden sandığa gidiyoruz. Terör tırmandı,  dolar yükseldi,  faizler yükseldi. Niçin, niye bana 400 milletvekili vermediniz. Millet vermiyor kardeşim.  Millet vermiyor diye illa sandığa mı götüreceksin. Ben bugüne kadar hiçbir vatandaşıma niye şu partiye veya bu partiye oy verdin diye asala ve asla sitem etmedim. Vatandaş istediği a partiye oy verir. Çünkü bir demokrasiye inanıyorum. Ülkenin sorunları var. Çözmemiz gerekiyor” dedi.

Başbakan Kemal, sloganlarının atılması üzerine CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu; “Slogan noktasın da sıkıntı yok. Bütün mesele bunu hayata geçirebilmek. Sandıktan çıkmak. Oyalarımızı kullanmak ve gereğini yapmak. Oy veren vermeyen bütün vatandaşlarıma sesleniyorum. 7 Haziran’dan sonra hiçbir Allah’ın kulu çıkıp ta CH P şu konuda yanlış yaptı diyemez. Her şeyi milleti düşünerek, ülkemizi düşünerek  yaptık. Uzlaşmadan ayana olduk kavgadan bu millet bıktı. Bu millet çözüm istiyor, refah istiyor,  çocuğuna iş istiyor. Esnaf alışveriş yapmak,  kazanmak isti yor. Tüccar kazanmak istiyor. Ne oluyor peki. Neden siyasette bu kavga. Kavgayı bırakacağız,  bırakacağız da zaten. Yeni bir siyaset anlayışını bu ülkey67e getirmek istiyorum. O kadar ayrıştık, o kadar bölündük ki arkadaşımıza selam veremez hale geldik. Caddede karşılaştığımızda yolumuzu çevirmeye kalktık. Bunları bırakmamız lazım” dedi.

Meydanda ki partililerin ‘Hırsız Tayyip’ sloganları atmasına CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu; “Bu sloganı atmayalım arkadaşlar. Hiç endişe etmeyin.  CHP’yi herkes şu ayada bu şekilde suçlayabilir. He r eleştiriye ben saygı gösteririm. Ama hiçbir Allah’ın kulu çıkıp siz kul hakkı yediniz diyemez. Ne şerefim,  ne inancım, ne ahlakım buna elvermez.  Sondan söyleyeceğimi başta söyleyeyim. Bir şeyi sakın unutmayın. Bu gün yüzüne de çıkmış durumda” dedi.

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Başbakan Ahmet Davutoğlu, için Davutoğlu saray için çalışır, Kılıçdaroğlu halk için çalışır. İşin gerçeği budur.  Sözüm söz bu ülkeye insanca hakça bir düzen getireceğim. Hiç bir vatandaşımı ötekileştirmeden. Birisi  geliyor, din üzerinden siyaset yapıyor. Kimin elinde böyle bir terazi var ki bu daha az Müslüman bu daha fazla Müslüman. Böyle bir şey yok. İbadet Allah için yapılır.  Siyaset için yapılmaz. Herkesin inançlarına saygılıyız. Bir gurupta ak aklıyor etnik kimlik üzerinden siyaset yapıyor. Bu da yanlıştır. Siyasette etnik kimlik tartışılamaz. Hangimiz anne ve babamızı seçebiliyoruz. Anne babayı seçme özgürlüğü kimde var. Hepimiz annemizle babamızla gurur duyuyoruz. Soyumuzla sopumuzla gurur duyuyoruz. Benim inancım, benim ahlakım, benim siyaset anlayışım insan Allah’ın yarattığı en değerli varlıktır. Benim başımın üzerinde yeri vardır” dedi.

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, konuşmasının devamında seçim vaadleri hakkında; “Seçim vaatlerini sıralayan Kılıçdaroğlu, Şöyle bir propaganda yapıyorlar. CHP iktidara gelirse taşeron işçileri çıkartacak,  kendi taşeron işçilerin i alacak. Sakı n buna inanmayın. Biz kimsenin ekmeği ile oynamayız. Hiç kimsenin. Hiçbir ayrım yapmayız. İktidara geldiğim izde göreceksiniz. 78 milyon vatandaşımızı kucaklayacağız. Bir çocuk açsa emin olun ben o gece rahat uyuyamayacağım  demektir. Herkesin kaygı duyması lazım bu güzel ülkede.

CHP iktidarında gençler,  bu ülkenin gururu onuru olacak. Hiç bir meydan size yasaklanmayacak. Hangi görüşten olursa olsun bütün gençlerimizi kucaklayacağız. Onlar bizim geleceğim z,  onlar bizim umudumuz. Onlar yarın Türkiye’yi yönetecekler. Eminim bizden daha iyi yönetecekler. Ülkeyi barış içinde huzur içinde yönetecekler.

Yurt sorunlarını halledeceğiz. Sevgili anneler çocuklarınızı atam gün okula göndereceksiniz. Sabah gidecek akşam gelecek. Yemeklerini okulda hiçbir bedel ödemeden yiyecekler. Bu bölümü henüz kopyalama fırsatı bulamadılar. Çünkü bu bölüm ikinci seçim bildirgemizde vardı. Çocuklarımıza en güzel eğitimi vereceğiz. Taşımalı sistemde kalkacak. Nerede çocuğumuz varsa öğretmende orada olacak. Atanamayan öğretmende kalmayacak. Bütün öğretmenlerimizi görevlendireceğiz. Yeni dershaneler yeni sınıflar açacağız.

22 milyon fakirimiz var. Yaklaşık 7 milyon hanede oturuyorlar. Aydan 300 TL ile geçiniyorlar. Bu ailelere sözüm var. Hiç bir ailenin geliri 720 TL’nin altında olmayacak. Hiçbir çocuk yatağa aç girmeyecek. Bütün ailelerin onurunu koruyacağız. Onların yoksulluğunu fakirliğini deşifre etmeyeceğiz.

CHP gelince imam hatip okullarını kapatacak diyorlar. Hayatımda duyduğum en saçma söz. İmam hatip okullarını kuran zaten CHP, kendi kurduğu okulu niye kapatsın. Ben o okullardaki çocukların en iyi eğitimi almasını isterim. Onlar bizim evlatlarımız değil mi.  Ayırmayacağız. Onlar ayrıştırıyorlar. Biz ayrılmayacağız. Beraber olacağız.

Bu ülkede huzuru ve refahı isteyen milyonlarız. Çoğunluğuz aslında, fakat bölünmüşüz ayrılmışız. Eğer huzur ve refah istiyorsak bu güzel topraklarda,  ayrışmayı değil,  beraber yaşamayı istiyorsak birleşmek zorundayız. Birleşeceğiz. Birleşmeliyiz. 30 yıldır bir terör belası var. Şimdi birde İŞID belası çıktı. Bugün Diyarbakır’da 2 polisimiz şehit düştü. İçin kan ağlıyor. Yazık günah değil mi o çocuklara. O polislere yazık günah değil mi. Benim bu ülkeye sözüm var. Ben bu ülkede terörü bitireceğim. Bu ülkeye kardeşlik,  barış ve huzuru getireceğim” diye konuştu. 
 |  Bu haber 3921 defa okunmuştur.


SİYASET  KATEGORİSİNDEN HABERLER

Erzincan’ı Hep Birlikte El Ele Gönül Gönüle Kalkındırmaya Devam Edeceğiz

Erzincan’ı Hep Birlikte El Ele Gönül Gönüle Kalkındırmaya Devam Edeceğiz Erzincan’ı Hep Birlikte El Ele Gönül Gönüle Kalkındırmaya Devam Edeceğiz

Şireci, Mazbatasını Aldı

Şireci, Mazbatasını Aldı Şireci, Mazbatasını Aldı

AK Parti Erzincan İl Kongresi Yapıldı

AK Parti Erzincan İl Kongresi Yapıldı AK Parti Erzincan İl Kongresi Yapıldı

AK Parti Erzincan’da Şireci ile Yola Devam Edecek

AK Parti Erzincan’da Şireci ile Yola Devam Edecek AK Parti Erzincan’da Şireci ile Yola Devam Edecek

Doğan, Mazbatasını Aldı

Doğan, Mazbatasını Aldı Doğan, Mazbatasını Aldı

AK Parti Kongre Süreçleri 22 Şubat’ta Başlıyor

AK Parti Kongre Süreçleri 22 Şubat’ta Başlıyor AK Parti Kongre Süreçleri 22 Şubat’ta Başlıyor

AK Parti’den Siyaset Akademisi

AK Parti’den Siyaset Akademisi AK Parti’den Siyaset Akademisi

Karaman ve Çakır, CHP’li Vekillerin Açıklamasına Cevap Verdi

Karaman ve Çakır, CHP’li Vekillerin Açıklamasına Cevap Verdi Karaman ve Çakır, CHP’li Vekillerin Açıklamasına Cevap Verdi

Karaman ve Çakır Gündemi Değerlendirdi

Karaman ve Çakır Gündemi Değerlendirdi Karaman ve Çakır Gündemi Değerlendirdi
  •  
  •  

  • Son 7 gün haber eklenmedi.

  • Bu ay haber eklenmedi.
  erzincan web tasarım