Erzincan Haber Sitesi
Başbakan Davutoğlu, AK Parti Erzincan İl Teşkilatını Tebrik Etti

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, 105. Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'nda AK Parti Erzincan Teşkilatını, 1 Kasım Seçimlerinde alınan sonuçtan dolayı tebrik ederek AK Parti İl Başkanı Orhan Bulut’a teşekkür plaketi verdi. 

AK Parti genel merkezinde düzenlenen AK Parti 105. Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'nda Başbakan Ahmet Davutoğlu, "tulum" liste çıkaran İllerin teşkilatlarına teşekkür etti.  AK Parti İl Başkanı Orhan Bulut, Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy, İl Genel Meclis Başkanı Ünal Tuygun, Kadın Kolları Başkanı Samime Özker ve Gençlik Kolları Başkanı Murat Güler’in katıldığı toplantıda, AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, AK Parti  Erzincan Teşkilatını, 1 Kasım Seçimlerinde alınan sonuçtan dolayı tebrik ederek AK Parti İl Başkanı Orhan Bulut’a teşekkür plaketi verdi. 

Başbakan Davutoğlu, parti genel merkezinde düzenlenen AK Parti 105. Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, 1 Kasım'da milletin bir kez daha kendilerine inandığını ve büyük bir teveccühle bu kutsal emaneti AK Parti kadrolarına teslim ettiğini belirtti.

17 İLDE TULUM LİSTE

AK Parti olarak, 17 ildeki milletvekillerinin tamamını aldıkları, "tulum" liste çıkardıkları Aksaray, Bayburt, Çankırı, Düzce, Elazığ, Erzincan, Gümüşhane, Karabük, Karaman, Kastamonu, Kırıkkale, Kırşehir, Kilis, Kütahya, Nevşehir, Rize ve Yozgat'ın isimlerini sayan Davutoğlu, şunları söyledi:

BİZE OY VERMEYENLERİ DE TEMSİL EDECEKSİNİZ

 "Bu tulum çıkardığımız illerde bize oy vermeyen vatandaşlarımız, özellikle onlara hitap ediyorum, sakın 'Biz temsil edilmiyoruz' diye düşünmesinler. Burada tulum çıkaran illerin milletvekillerine, il başkanlarına, belediye başkanlarımıza da söylüyorum, sizler bize oy vermeyenleri de temsil edeceksiniz. Özellikle tulum çıkardığımız yerdeki bize oy vermeyen vatandaşlarımız bilsinler ki AK Parti milletvekilleri onların da milletvekilidir, ne talep ederlerse gereği yapılacaktır. Çünkü o vilayetler tulum çıkararak AK Parti'ye olan bu gönül sevdasını bir kez daha gösterdiler. Hiçbir ayrım yapmayacağız. Hiçbir yerde yapmayacağız ama bu illerde, onların Meclis'te temsillerinin olmadığını düşünmemeleri için bu illerdeki diğer parti seçmenlerine özel muhabbet göstermenizi rica ediyorum."

 BÜTÜN BÖLGELERDE BİRİNCİ PARTİ AK PARTİ'DİR

"Bütün bölgelerde birinci parti AK Parti'dir" AK Parti'nin ülkenin tüm coğrafi bölgelerinde birinci olduğunu belirten Başbakan Davutoğlu, "Şimdi hiçbir parti çıkıp da şu densizliğe tevessül etmesin: 'Şu bölge benim kalem. Şu bölgede ben etkiliyim'. Türkiye'nin bütün bölgelerinde birinci parti AK Parti'dir" dedi. Davutoğlu, partisinin 63 ilde birinci, 17 ilde ikinci, bir ilde üçüncü olduğunu bildirerek, yurt genelindeki 970 ilçeden 740'ında birinci, 221'inde ikinci, sadece 9'unda üçüncü olduğunu vurguladı. AK Parti'nin sadece Şırnak, Hakkari ve Tunceli'de milletvekili çıkaramadığını belirten Davutoğlu, buralarda AK Parti'ye oy veren seçmenlere seslenerek, "Sakın ola ki temsil edilmediklerini düşünmesinler. AK Parti'nin Meclis'teki 317 milletvekili de Hakkari'nin, Şırnak'ın, Tunceli'nin temsilini yapmaktadır. Bu illerimizi de en yakın ya da ilgili milletvekili arkadaşlara tabiri caizse zimmetleyeceğiz ve o illerin meselelerini en yakından takip edecekler. O arkadaşlarımıza şu talimatı da vereceğim: Kendi ilinize ne kadar gidiyorsanız, Hakkari'ye, Şırnak'a, Tunceli'ye de o kadar sıklıkla gideceksiniz, AK Parti bayrağını her yerde dalgalandıracaksınız" ifadesini kullandı.
 |  Bu haber 3977 defa okunmuştur.


SİYASET  KATEGORİSİNDEN HABERLER

Erzincan’ı Hep Birlikte El Ele Gönül Gönüle Kalkındırmaya Devam Edeceğiz

Erzincan’ı Hep Birlikte El Ele Gönül Gönüle Kalkındırmaya Devam Edeceğiz Erzincan’ı Hep Birlikte El Ele Gönül Gönüle Kalkındırmaya Devam Edeceğiz

Şireci, Mazbatasını Aldı

Şireci, Mazbatasını Aldı Şireci, Mazbatasını Aldı

AK Parti Erzincan İl Kongresi Yapıldı

AK Parti Erzincan İl Kongresi Yapıldı AK Parti Erzincan İl Kongresi Yapıldı

AK Parti Erzincan’da Şireci ile Yola Devam Edecek

AK Parti Erzincan’da Şireci ile Yola Devam Edecek AK Parti Erzincan’da Şireci ile Yola Devam Edecek

Doğan, Mazbatasını Aldı

Doğan, Mazbatasını Aldı Doğan, Mazbatasını Aldı

AK Parti Kongre Süreçleri 22 Şubat’ta Başlıyor

AK Parti Kongre Süreçleri 22 Şubat’ta Başlıyor AK Parti Kongre Süreçleri 22 Şubat’ta Başlıyor

AK Parti’den Siyaset Akademisi

AK Parti’den Siyaset Akademisi AK Parti’den Siyaset Akademisi

Karaman ve Çakır, CHP’li Vekillerin Açıklamasına Cevap Verdi

Karaman ve Çakır, CHP’li Vekillerin Açıklamasına Cevap Verdi Karaman ve Çakır, CHP’li Vekillerin Açıklamasına Cevap Verdi

Karaman ve Çakır Gündemi Değerlendirdi

Karaman ve Çakır Gündemi Değerlendirdi Karaman ve Çakır Gündemi Değerlendirdi
  •  
  •  

  • Son 7 gün haber eklenmedi.

  • Bu ay haber eklenmedi.
  erzincan web tasarım