Erzincan Haber Sitesi
CHP Merkez İlçe, Sağır, Dedi

Cumhuriyet Halk Partisi Merkez İlçe Kongresi yapıldı.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Erzincan Merkez ilçe kongresi yapıldı. 2 adayın yarıştığı kongrede 350 delegesi olan CHP Merkez İlçe Başkanlığa Mesut Sağır, yeniden seçildi.

Yapılan kongreye CHP'li eski milletvekilleri Erol Tınastepe, Erdoğan Özyalçın, CHP İl Başkanı İsmail Arslan, parti yetkilileri ile delegeler katıldı.

İki adayın yarıştığı CHP Merkez İlçe Kongresinde mevcut Başkan Mesut Sağır ve Eşref Düz başkanlık için yarıştı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşının okunmasının ardından Divan oluşturuldu. Divan Başkanlığını CHP eski Milletvekili Erol Tınastepe yaptı.

Düzenlenen Kongrede bir konuşma yapan CHP, İl Başkanı İsmail Arslan, Cumhuriyet Halk Partisinin düzenlediği 10. Merkez İlçe Kongresine katılanlara teşekkür ederek, kongre sürecinde bahsetti.

Daha sonra kürsüye gelen Mesut Sağır; "Ülkemiz çok sıkıntılı ve kötü bir durumda. Bu durumu aşmak için biz parti olarak elimizden gelen çabayı gösteriyoruz. Genel Başkanımızın yapmış olduğu programı elimizden geldiği kadar halkımıza anlatmaya çalıştık. Ama maalesef değerli büyüklerimin de belirttiği gibi 7 Haziran seçimlerinden sonra bir koalisyon hükümeti kurulamadı. Daha sonra 1 Kasım da seçime gidildi. Sözde demokrasi ile yapılan ancak demokrasi ile alakası olmayan sadece vatandaşa baskı ile AKP iktidara taşındı. Belki bazı vatandaşlar şunu düşünebilir. Cumhuriyet Halk Partisi bitti. Kimse bunu böyle düşünmesin. Ağaç belki sonbaharda yapraklarını döker ama bahar da daha da güçlenerek canlanır. Cumhuriyet Halk Partisi de daha güçlü ve daha canlı bir şekilde iktidara gelecektir" dedi.

 

Daha sonra bir konuşma yapan diğer aday Eşref Düz, CHP Merkez İlçe 10. Olağan Kongresine gelenlere teşekkür ederek özgeçmişinden bahsetti. Düz; "1960 yılından bu yana 1999 yılında ki baraj altında kalmayı saymazsak Erzincan'da ilk defa milletvekili çıkaramadık. Erzincan'da milletvekili çıkaramayışımızın neden ve sebeplerini kısaca belirtmek isterim. Örgütlerin çalışmaması, örgütler arasında ki bağ kopukluğu, örgütler arasında ki kutuplaşmalar, örgütler arasında birbirleri ile olan küçük hesaplaşmalar. 1 Kasım'dan sonra milletvekili çıkaramayışımızdan dolayı 2 Kasım sabahı onurlu bir davranış olan istifaya gidilmesini bekliyorduk ama ne yazık ki bu beklenen olmadı. Yönetim istifa etmediği gibi başkanımız göreve devam etti. Şuan da da aday oldu. Kendisine başarılar diliyorum" dedi.

 

Partililerin, adayların ve İl Başkanı İsmail Arslan'ın konuşmasının ardından, 350 delegeden, 274’ünün oy kullandığı seçim sonucunda Mesut Sağır 182, Eşref Düz ise 92 oy aldı. Mesut Sağır yeniden CHP Merkez İlçe Başkanlığına seçildi.
 |  Bu haber 3846 defa okunmuştur.


SİYASET  KATEGORİSİNDEN HABERLER

Erzincan’ı Hep Birlikte El Ele Gönül Gönüle Kalkındırmaya Devam Edeceğiz

Erzincan’ı Hep Birlikte El Ele Gönül Gönüle Kalkındırmaya Devam Edeceğiz Erzincan’ı Hep Birlikte El Ele Gönül Gönüle Kalkındırmaya Devam Edeceğiz

Şireci, Mazbatasını Aldı

Şireci, Mazbatasını Aldı Şireci, Mazbatasını Aldı

AK Parti Erzincan İl Kongresi Yapıldı

AK Parti Erzincan İl Kongresi Yapıldı AK Parti Erzincan İl Kongresi Yapıldı

AK Parti Erzincan’da Şireci ile Yola Devam Edecek

AK Parti Erzincan’da Şireci ile Yola Devam Edecek AK Parti Erzincan’da Şireci ile Yola Devam Edecek

Doğan, Mazbatasını Aldı

Doğan, Mazbatasını Aldı Doğan, Mazbatasını Aldı

AK Parti Kongre Süreçleri 22 Şubat’ta Başlıyor

AK Parti Kongre Süreçleri 22 Şubat’ta Başlıyor AK Parti Kongre Süreçleri 22 Şubat’ta Başlıyor

AK Parti’den Siyaset Akademisi

AK Parti’den Siyaset Akademisi AK Parti’den Siyaset Akademisi

Karaman ve Çakır, CHP’li Vekillerin Açıklamasına Cevap Verdi

Karaman ve Çakır, CHP’li Vekillerin Açıklamasına Cevap Verdi Karaman ve Çakır, CHP’li Vekillerin Açıklamasına Cevap Verdi

Karaman ve Çakır Gündemi Değerlendirdi

Karaman ve Çakır Gündemi Değerlendirdi Karaman ve Çakır Gündemi Değerlendirdi
  •  
  •  

  • Son 7 gün haber eklenmedi.

  • Bu ay haber eklenmedi.
  erzincan web tasarım