Erzincan Haber Sitesi
Doğan, CHP İl Bakanlığına Adaylığını Açıkladı

28 Aralık 2015 Pazartesi günü yapılacak olan Cumhuriyet Halk Partisi olağan kongresi öncesi CHP İl Başkanlığı için adaylar belli olmaya başladı. Önceki dönemlerde Cumhuriyet Halk Partisinden Çağlayan Beldesi Belediye Başkanlığı yapan ve Milletvekili aday adayı olan Ayhan Doğan, Cumhuriyet Halk Partisi İl Binasında bir basın açıklaması yaparak CHP İl Başkanlığına aday olduğunu söyledi.

Doğan, açıklamasında; "1 Kasım seçimleri nedeniyle partimizde dondurulmuş bulunan kongre sürece, seçim sonrası yeniden başlatılmıştı. Önümüzde ki hafta sonu yapılacak kongrelerle il kongreleri tamamlanacak ve 16-17 Ocak tarihlerinde de 35. Olağan Kurultay’ la bu süreç taçlanmış olacaktır. Bu bağlamda,  CHP Erzincan İl Kongresi de 28 Aralık Pazartesi günü toplanacaktır.  İlk olarak; Kongremizi , Erzincan örgütümüz için sıkıntılı ve hüzünlü bir ortamda yapacağız.  7 Haziran seçimleri ile kazandığımız 1 milletvekilini , AKP’ nin ve Cumhurbaşkanı’nın kendi işine gelmeyince seçmenin iradesini  tanımadığı, ülkeyi baskıcı ve bir nevi savaş ortamına çevirdiği koşullarda yenilenen 1 Kasım seçimleri ile ne yazık ki kaybettik. Partimiz, Erzincan’ı TBMM’ de temsilden yoksun kaldı.

İlimizin turistik beldesi Çağlayan’ da iki dönem Belediye Başkanlığı görevinde bulundum. Son İl kongremizde de  İl Başkanı adayıydım. 7  Haziran seçimlerinde de milletvekili aday adayı olarak Erzincan kamuoyunun  karşısına çıktım. Yerel politika da hem azımsanmayacak deneyimim hem de dinamik kişiliğimle  CHP Erzincan İl Başkanlığı için doğru aday olduğuma inanmaktayım. Gerek birlikte kurullarımızla yer alacağımız arkadaşlarımızla ve gerekse de takımın lideri olarak Erzincan CHP örgütünde ki hüzünlü havayı değiştirerek yeniden partimizi umut haline dönüştürme mücadelesine iyi bir katkı yapacağıma inanıyorum. Toplantımıza katılarak bizi onurlandırıp güç verdiniz. Bu duygu ve düşüncelerle, şahsım ve arkadaşlarım adına hepinize saygı ve sevgilerimi sunuyorum. İl kongremizin şimdiden ilimize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.
 |  Bu haber 3867 defa okunmuştur.


SİYASET  KATEGORİSİNDEN HABERLER

Erzincan’ı Hep Birlikte El Ele Gönül Gönüle Kalkındırmaya Devam Edeceğiz

Erzincan’ı Hep Birlikte El Ele Gönül Gönüle Kalkındırmaya Devam Edeceğiz Erzincan’ı Hep Birlikte El Ele Gönül Gönüle Kalkındırmaya Devam Edeceğiz

Şireci, Mazbatasını Aldı

Şireci, Mazbatasını Aldı Şireci, Mazbatasını Aldı

AK Parti Erzincan İl Kongresi Yapıldı

AK Parti Erzincan İl Kongresi Yapıldı AK Parti Erzincan İl Kongresi Yapıldı

AK Parti Erzincan’da Şireci ile Yola Devam Edecek

AK Parti Erzincan’da Şireci ile Yola Devam Edecek AK Parti Erzincan’da Şireci ile Yola Devam Edecek

Doğan, Mazbatasını Aldı

Doğan, Mazbatasını Aldı Doğan, Mazbatasını Aldı

AK Parti Kongre Süreçleri 22 Şubat’ta Başlıyor

AK Parti Kongre Süreçleri 22 Şubat’ta Başlıyor AK Parti Kongre Süreçleri 22 Şubat’ta Başlıyor

AK Parti’den Siyaset Akademisi

AK Parti’den Siyaset Akademisi AK Parti’den Siyaset Akademisi

Karaman ve Çakır, CHP’li Vekillerin Açıklamasına Cevap Verdi

Karaman ve Çakır, CHP’li Vekillerin Açıklamasına Cevap Verdi Karaman ve Çakır, CHP’li Vekillerin Açıklamasına Cevap Verdi

Karaman ve Çakır Gündemi Değerlendirdi

Karaman ve Çakır Gündemi Değerlendirdi Karaman ve Çakır Gündemi Değerlendirdi
  •  
  •  

  • Son 7 gün haber eklenmedi.

  • Bu ay haber eklenmedi.
  erzincan web tasarım