Erzincan Haber Sitesi
Erzincan’da 14 Mart Tıp Günü Kutlandı

Erzincan Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanlığı tarafından 14 Mart Tıp Günü dolayısıyla program düzenlendi.

Düzenlenen programda tüm sağlık camiasının Tıp Gününü kutlayan Erzincan Valisi Süleyman Kahraman, programda yardımcı doçent ünvanını almaya hak kazanarak cübbelerini giyen 17 öğretim görevlisini tebrik ederek başarılarının devamını diledi.

Vali Süleyman Kahraman, 14 Mart Tıp Günü dolayısıyla Erzincan Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanlığı tarafından düzenlenen programa katıldı. Tüm sağlık camiasının Tıp Gününü kutlayan Vali Kahraman, programda yardımcı doçent ünvanını almaya hak kazanarak cübbelerini giyen 17 öğretim görevlisini tebrik ederek başarılarının devamını diledi.

14 Mart Tıp Günü dolayısıyla Erzincan Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanlığı tarafından Başöğretmen Konferans Salonunda program düzenlendi. Programa Vali Süleyman Kahraman, Erzincan Milletvekili Sebahattin Karakelle, Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy, Erzincan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İlyas Çapoğlu, Cumhuriyet Başsavcısı Hüsnü Aldemir, fakülte dekanları, kurum ve kuruluş müdürleri,  öğretim elemanları, sağlık çalışanları, öğrenciler ve davetliler katıldı.

Saygı duruşunun yapılması ve İstiklal Marşının okunmasının ardından Tıp Fakültesi Öğrencileri adına bir öğrenci konuşma yaptı. Ardından İl Sağlık Müdürü Dr. Mesut Turan yaptığı konuşmada, 14 Mart’ın modern anlamda ülkemizde Tıp eğitiminin başladığı tarih olduğunu hatırlatarak Ülkemizde tıp mesleğini ve geleneklerini yaşatan, yaşamı boyunca öğrenmeyi ilke edinen, insana hizmet amacı taşıyan sağlık çalışanlarının insanlara daha mutlu ve sağlıklı bir yaşam sürmesi için özveriyle çalıştığını kaydetti.  Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Kalkan ise konuşmasında “hekimlik mesleği zor ve o denli kutsal bir meslektir. Bu kutsal saygın ve onurlu mesleği seçen kendini insanlığa adayan tüm sağlık çalışanlarımızın 14 Mart Tıp Gününü kutluyorum” dedi

Erzincan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İlyas Çapoğlu ise , “Sağlık ordusuna hizmet etmiş ve bugün aramızda olmayan bütün sağlık çalışanlarına da Allah’tan rahmet diliyorum” dedi. Tıp mesleğinin kutsal bir meslek olduğunu belirten Rektör Çapoğlu, hekimliğe olan güvenin mesleği başarılı kıldığını söyledi.

Ankara’da meydana gelen patlamada vefat edenler için Allah’tan rahmet dileyerek sözlerine başlayan Vali Süleyman Kahraman, sağlık çalışanlarının Tıp Bayramını kutlayarak, şöyle konuştu:  “Sağlığımızı emanet ettiğimiz hekimler ve sağlık çalışanlarımız, büyük bir özveriyle gece gündüz demeden çalışmaktadır. Böylesine zor bir görevi hakkıyla yerine getirmek için büyük bir fedakârlık göstermektedir. Tüm sağlık çalışanlarımız, vatandaşlarımıza kaliteli ve zamanında hizmet sunabilme gayretindedir. Bu gayretlerini takdir ediyoruz. Ülkemiz hem sanayi, hem de sağlık alanında önemli adımlar atarak büyümeye devam ediyor. Her ne kadar bu büyümemizi engellenmeye kalkanlar olsa da emin adımlarla ilerlemeye devam edeceğiz. Başta hekimlerimiz olmak üzere tüm sağlık çalışanlarımızın karşılaştıkları sorunlara çözüm üretmek için Valilik olarak üzerimize düşeni yapıyoruz. Bu meşakkatli görevi en iyi şekilde icra etmeleri için devletimizin tüm olanaklarını kullanıyoruz. Daha sağlıklı toplum için fedakarca hizmet eden doktorlarımız ve tüm sağlık çalışanlarımızın Tıp Gününü kutluyor, başarılarının devamını diliyorum” diye konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından Yardımcı Doçent kadrosuna atanan 17 doktora cüppe giydirildi. Hatıra fotoğrafı çektirildi.
 |  Bu haber 3265 defa okunmuştur.


SAĞLIK  KATEGORİSİNDEN HABERLER

Safra Kesesinden 450 Taş Çıktı

Safra Kesesinden 450 Taş Çıktı Safra Kesesinden 450 Taş Çıktı

Safra Kesesinden 200’e Yakın Taş Çıktı

Safra Kesesinden 200’e Yakın Taş Çıktı Safra Kesesinden 200’e Yakın Taş Çıktı

Hastalar için umut bakım ünitesi

Hastalar için umut bakım ünitesi Hastalar için umut bakım ünitesi

Hareketsiz Yaşama Dur

Hareketsiz Yaşama Dur Hareketsiz Yaşama Dur

Erzincan Diş Sağlığında İlerliyor

Erzincan Diş Sağlığında İlerliyor Erzincan ağız ve diş sağlığında önemli bir yol kat etti.

Geleceğin Kan Bağışçıları Bilgilendirildi

Geleceğin Kan Bağışçıları Bilgilendirildi “Geleceğin Kan Bağışçılarının Kazanımı” projesi kapsamında Kazım Karabekir Anadolu Lisesi’nde etkinlik düzenlendi.

Yaşama Yol Ver

Yaşama Yol Ver Erzincan’da bir alışveriş merkezinde, “Yaşama Yol Ver” projesi kapsamında 112 Acil Çağrı hattının gereksiz aranması...

Erzincan’da Şüpheli Toz Paniği

Erzincan’da Şüpheli Toz Paniği Erzincan’da önceki gün T Tipi kapalı cezaevine kargo ile gönderilmek istenen zarftan dökülen toz paniğe neden oldu.

Koah’ı Tanıyın

Koah’ı Tanıyın 18 Kasım Dünya KOAH günü etkinlikleri çerçevesinde Erzincan Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından KOAH ile ilgili çeşit...
  erzincan web tasarım