Erzincan Haber Sitesi
AK Parti İl Danışma Meclis Toplantısı

Erzincan Ak Parti İl Danışma Meclis toplantısı yapıldı. Erzincan Belediyesi çok amaçlı salonunda düzenlenen AK Parti İl Danışma Meclis toplantısına AK Parti Milletvekili Ayhan Yılmaz, Ak Parti Erzincan Milletvekillleri Sebahattin Karakelle ve Serkan Bayram, AK Parti İL Başkanı Orhan Bulut, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Tuna Güneş, Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy, İl Genel Meclis Başkanı Ünal Tuygun ve partililer katıldı.  

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşının okunmasının ardından oluşturulan divan’a AK Parti Milletvekili Ayhan Yılmaz, başkanlık etti.

Düzenlenen AK Parti İl Danışma Meclis toplantısı açılış konuşmasını yapan AK Parti İl Başkanı Orhan Bulut, Erzincan’da iki kez tarih yazdık. Türkiye Cumhuriyeti tarihinde ve insanlık tarihinde bütün insanlar şunu gördü. Türk Milleti farklı bir millettir. Türk Milleti bayrağına, vatanına, milletine inancına göz dikenler çok hesap yapmaları lazım. Türk milleti diğer milletlere benzemez her türlü hesabı beraber birlikte aşar ve onların her birine ders verir dedi.  

Bulut; “Seçildiğimiz günden bu güne görmediğimiz olay kalmadı. 2015 yılının Ocak ayının 18’inse seçildik. O zaman da bu zamana iki kongre, iki seçim bir de ihtilal gördük. Burada ki kardeşlerimle beraber Erzincan’da iki kez tarih yazdık. Birisi yıllardır özlenen ve iki de ikiyi nasıl yaparız bunu nasıl başarırız hasretiyle yanıp tutuşan AK Parti tabanına 1 Kasım da buna ulaştık. Buna ulaşırken değerli Milletvekillerimiz Sebahattin Karakelle ve Serkan Bayram beyin gayretleri ve ama en önemlisi teşkilatımızın birlik ve beraberlik ve Erzincan halkının kenetlenmesi. Bunu buraya getiren süreç özellikle 7 Haziran seçimlerinden sonra AK parti iktidar olamayınca Türkiye’nin başına neler gelebileceğini halkımız gayet iyi anladı. Bunun neticesinde bu birlik ve beraberliği göstererek Erzincan’da Türkiye Cumhuriyeti tarihinde bir ilki başardık. Sizler gerçekten bu davaya omuz verdiniz. Başbakanımız Binali Yıldırım’ın ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın yüzünü ak ettiniz. Erzincan’da bu tarihi hep beraber yazdık. Diğer bir konu seçimlerin ardından Milletvekillerimizin gayretli çalışmaları ve arkasından Başbakanımızın kongresinde Erzincan’dan muhteşem bir katılım yaptık. Gururumuz olan Başbakanımızı genel başkan olarak seçtik. Başbakanımız teşekkür için Erzincan’a geldikten sonra yeniden sahaya inelim ve çalışma yapalım derken 15 Temmuz geldi. 15 Temmuz sürecini hep beraber yaşadık. 15 Temmuz  da genel merkezimizden bize gelen bilgiler dahilinde halkımızı yönlendirdik. Tam 27 gün boyunca sabah namazına kadar nöbet tuttuk. Buna destek veren bütün Erzincanlılara ve teşkilatımıza teşekkür ediyorum. Türkiye’de 81 ilde bu yapıldı. Ama Erzincan’da daha iyi yapıldığı kanaatindeyim. 8 ilçemizde de bu nöbetler tutuldu. Erzincan’da ki 10 binler-20 binler- 30 binler bu nöbeti tuttu. Bitti eve gidelim dendiğinde buna devam edelim diye talepler gelmeye başladı. Onun için biz bu milletle ne kadar gururduysak, ne kadar övünsek, ne kadar kıymet versek azdır. Türkiye Cumhuriyeti tarihinde ve insanlık tarihinde bütün insanlar şunu gördü. Türk Milleti farklı bir millettir. Türk Milleti bayrağına, vatanına, milletine inancına göz dikenler çok hesap yapmaları lazım. Türk milleti diğer milletlere benzemez her türlü hesabı beraber birlikte aşar ve onların her birine ders verir. Böyle bir milletin içerisinde olmaktan, Türk milletinin mensubu olarak bulunmaktan şeref duyuyoruz. Bu süreç önemli bir süreç. Bu sıkıntılı süreç içerisinde yaşadığımız sıkıntıları beraber aşacağız. Birlik ve beraberliğimizi koruyacağız” dedi.

AK parti İl Başkanı Orhan Bulut’un konuşmasının ardından İl Danışma Meclis Kurulu toplantısı basına kapalı olarak devam edildi.  |  Bu haber 3681 defa okunmuştur.


SİYASET  KATEGORİSİNDEN HABERLER

Erzincan’ı Hep Birlikte El Ele Gönül Gönüle Kalkındırmaya Devam Edeceğiz

Erzincan’ı Hep Birlikte El Ele Gönül Gönüle Kalkındırmaya Devam Edeceğiz Erzincan’ı Hep Birlikte El Ele Gönül Gönüle Kalkındırmaya Devam Edeceğiz

Şireci, Mazbatasını Aldı

Şireci, Mazbatasını Aldı Şireci, Mazbatasını Aldı

AK Parti Erzincan İl Kongresi Yapıldı

AK Parti Erzincan İl Kongresi Yapıldı AK Parti Erzincan İl Kongresi Yapıldı

AK Parti Erzincan’da Şireci ile Yola Devam Edecek

AK Parti Erzincan’da Şireci ile Yola Devam Edecek AK Parti Erzincan’da Şireci ile Yola Devam Edecek

Doğan, Mazbatasını Aldı

Doğan, Mazbatasını Aldı Doğan, Mazbatasını Aldı

AK Parti Kongre Süreçleri 22 Şubat’ta Başlıyor

AK Parti Kongre Süreçleri 22 Şubat’ta Başlıyor AK Parti Kongre Süreçleri 22 Şubat’ta Başlıyor

AK Parti’den Siyaset Akademisi

AK Parti’den Siyaset Akademisi AK Parti’den Siyaset Akademisi

Karaman ve Çakır, CHP’li Vekillerin Açıklamasına Cevap Verdi

Karaman ve Çakır, CHP’li Vekillerin Açıklamasına Cevap Verdi Karaman ve Çakır, CHP’li Vekillerin Açıklamasına Cevap Verdi

Karaman ve Çakır Gündemi Değerlendirdi

Karaman ve Çakır Gündemi Değerlendirdi Karaman ve Çakır Gündemi Değerlendirdi
  •  
  •  

  • Son 7 gün haber eklenmedi.

  • Bu ay haber eklenmedi.
  erzincan web tasarım