Erzincan Haber Sitesi
Şehir Bi Haber

Son günlerde Erzincan’ın dışarıda tanıtımı için il genelinde birçok alanda toplantılar yapılırken Erzincan’da Türk Hava Kurumu tarafından düzenlenen, Türkiye Yamaç Paraşütü Hedef Yarışması 5. Etap yarışmalarından kimsenin haberi yok.

Erzincan halkının yanı sıra paraşüt pilotlarının da bu organizasyondan haberdar edilmemesi yarışmanın az bir katılımla gerçekleştiğini gözler önüne serdi. Türk ve diğer ülke yamaçparaşüt pilotlarını bir araya getirerek onları tanıştırmak, kaynaştırmak, deneyimlerini paylaşmalarını, Pilotlarımızın FAI yarışma kurallarını öğrenmesini ve uluslararası yarışmalara daha iyi hazırlanmalarını sağlamak, Başarılı sporcuların Türk Milli Takım Aday Kadrosunda yer almalarını sağlamak amacıyla düzenlenen şampiyonaya yaklaşık 30 kişi katıldığı edinilen bilgiler arasında yer alıyor.

Erzincan doğa sporları başkenti olma yolunda emin adımlarla ilerlerken yapılan organizasyon eksikliği doğa sporları alanında kentin tanıtımına da zarar veriyor. Şehrin yöneticilerinden kimsenin katılmadığı organizasyonun sessiz sedasız yapılması kafalarda soru işareti bıraktı. Hal böyle iken Erzincan’da Türk Hava Kurumu tarafından düzenlenen Türkiye Yamaç Paraşütü Hedef Yarışması 5. Etap yarışmaları yaklaşık 30 sporcunun katılımı ile Erzincan’da başlamış. Ama yarışmadan hiç kimsenin haberi yok. Daha önce ki yıllarda şenlik havasında düzenlenen yamaç paraşütü şampiyonaları, rafting şampiyonaları ve kayak şampiyonalarında şüphesiz ki Erzincan’ın tanıtımı çok iyi yapıldı. Neden THK tarafından düzenlenen ve Türkiye'de ki üç eğitim merkezinden biri Erzincan havacılık eğitim merkezi ilimizde bulunurken Erzincan’ın da tanıtımına katkı sağlayacak olan bu yarışmadan kimse haberdar değil?

Şampiyona Yapılan Tarihte Adana'da Yamaç Paraşütü ve Havacılık Festivali Rastlantısı!

Yedinci geleneksel Adana Yamaç Paraşütü ve Havacılık Festivali'de 22-23 Ekim 2016 tarihlerinde düzenleniyor. THK tarafından yapılan bu denli bir şampiyonanın kimseye duyurulmadan ve aynı tarihte başka bir festivalle birlikte yapılması ise bu organizasyonu yapanların alacağı dereceler konusunda da bir rahatlık sağladığını akıllara getiriyor.
 |  Bu haber 3317 defa okunmuştur.


SPOR  KATEGORİSİNDEN HABERLER

Erzincan Gençler Birliği’nin Geleceği Emin Ellerde

Erzincan Gençler Birliği’nin Geleceği Emin Ellerde Erzincan Gençler Birliği’nin Geleceği Emin Ellerde

Kayakla Oryantiring Türkiye Şampiyonası Sona Erdi

Kayakla Oryantiring Türkiye Şampiyonası Sona Erdi Kayakla Oryantiring Türkiye Şampiyonası Sona Erdi

Anagold 24Erzincanspor, Kartalı Avladı

Anagold 24Erzincanspor, Kartalı Avladı Anagold 24Erzincanspor, Kartalı Avladı

Kara Kartal, Erzincan’da

Kara Kartal, Erzincan’da Kara Kartal, Erzincan’da

Amatör Spor Haftası Başladı

Amatör Spor Haftası Başladı Amatör Spor Haftası Başladı

Erzincan Ulalarspor Galibiyete Kilitlendi

Erzincan Ulalarspor Galibiyete Kilitlendi Erzincan Ulalarspor Galibiyete Kilitlendi

Korkut, Türkiye Şampiyonu

Korkut, Türkiye Şampiyonu Korkut, Türkiye Şampiyonu

Milli Badmintoncular Olimpiyat Vizesi Peşinde

Milli Badmintoncular Olimpiyat Vizesi Peşinde Milli Badmintoncular Olimpiyat Vizesi Peşinde

Türkiye Çocuklar Muaythai Şampiyonası, Erzincan’da Başladı

Türkiye Çocuklar Muaythai Şampiyonası, Erzincan’da Başladı Türkiye Çocuklar Muaythai Şampiyonası, Erzincan’da Başladı
  erzincan web tasarım