Erzincan Haber Sitesi
Dostluk İçin Bursa’dan Erzincan’a Pedal Çevirdiler

‘Etnik Kimliklerin Kardeşliği ve Dostluğu’ için Bursa’dan Erzincan’a yola çıkan sporcular Erzincan’a geldi.

Bursa’dan yola çıkarak ‘Etnik Kimliklerin Kardeşliği ve Dostluğu’ için pedal çeviren sporcuları Erzincan Belediyesi önünde Belediye Başkan Yardımcısı Osman Alanur ve Erzincan Bisikletliler Derneği Başkanı Hakan Sarı ve dernek üyeleri karşıladı.

Dünyaca ünlü kick boks şampiyonu Erzincanlı sporcu Gökhan Arslan ve Alman Serbest Mali Müşavir Möhl Christoph, ‘Etnik Kimliklerin Kardeşliği ve Dostluğu’ için Bursa’dan Erzincan’a bisiklet ile geldiler. 

Erzincanlı sporcu Gökhan Arslan, Almanya ve Türkiye arasında barış ve dostluk köprüsü kurmak için Alman Serbest Mali Müşavir Möhl Christoph ile birlikte Bursa’dan Erzincan’a kadar pedal çevirdi.

Erzincan Belediyesi önünde Belediye Başkan Yardımcısı Osman Alanur, tarafından karşılanan sporcular Gökhan Arslan, Christoph Möhl, Bursa’dan aldıkları Türk Bayrağını Başkan Yardımcısı Osman Alanur’a teslim ettiler.

Erzincanlı sporcu Gökhan Arslan, burada yaptığı açıklamada, “Dostluk, kardeşlik, barış adına başladık biz. Bir Alman bürokratla be Türk Milli sporcusu olarak amacımız ilk önce Türkiye ve Almanya halkının dostluğu kardeşliği. Bizim dostluğumuz 1. Dünya Savaşına kadar dayanıyor. O dostluğu pekiştirmek, siyasi problemleri halk arasında yok etmeye çalışmaktı. İki dost bu işi çok iyi başardık. Bütün Almanya basınında bu yer aldı. Şimdi ki amacımız da Alman dostum bazı olumsuzluklardan dolayı Türkiye’de ki etnik kimliklerin kardeşliği doğusuyla, batısıyla, Alevisi Sunnisiyle bir bayrak altında bir ülke içinde beraber yaşayabilmek için Alman dostumun bana desteği ile buraya kadar geldik. Amacımız oydu amacımıza ulaştık. Bende bir Erzincanlı olarak 25 yıl sonra tekrar memleketime dönmenin en büyük onur şeref. Bana bu yolda eşlik yoldaşlık eden Christoph’a yürekten teşekkür ediyorum” dedi.

Alman Serbest Mali Müşavir Möhl Christoph; “Çok şanslı ve şeref benim için. Dostum Gökhan ile beraber bu yolda Stuttgart, İstanbul, Bursa ve Bursa’dan da Erzincan’a onunla beraber eşlik etmek sürmek benim için bir şeref. Bizim amacımız Alman ve Türk dostluğuydu. Ayrıca buradaki internasyonel dostluk ve barış adına barış ve dostluk için inşallah bir adım atmış oluruz. Gökhan ile aynı şehre olmak onun doğup büyüdüğü şehir de olmak benim için bir şeref” dedi.

Daha sonra bir açıklama yapan Erzincan Belediye Başkan Yardımcısı Osman Alanur, “Bursa’dan Erzincan’a kadar pedal çeviren bu yürekli arkadaşlarımızı tebrik ediyorum. Hem spor barış ve dostluk düsturu ile hareket edilerek gelinen bir nokta. Biz Erzincan Belediyesi olarak Gökhan Arslan ve Möhl Christoph’u ağırlamaktan kıvanç ve mutluluk duyuyoruz” dedi.        
 |  Bu haber 2894 defa okunmuştur.


GÜNCEL  KATEGORİSİNDEN HABERLER

100 Köy Yolu Ulaşıma Kapandı

100 Köy Yolu Ulaşıma Kapandı 100 Köy Yolu Ulaşıma Kapandı

Ulaşıma Kar Ve Tipi Engeli

Ulaşıma Kar Ve Tipi Engeli Ulaşıma Kar Ve Tipi Engeli

Ahıska Türkleri’ne, Türk Kızılayı Tarafından Gıda Yardımı

Ahıska Türkleri’ne, Türk Kızılayı Tarafından Gıda Yardımı Ahıska Türkleri’ne, Türk Kızılayı Tarafından Gıda Yardımı

Kalya, Unutulmadı

Kalya, Unutulmadı Kalya, Unutulmadı

Şehit Asker Son Yolculuğuna Uğurlandı

Şehit Asker Son Yolculuğuna Uğurlandı Şehit Asker Son Yolculuğuna Uğurlandı

Erzincan’da Teröre Darbe

Erzincan’da Teröre Darbe Erzincan’da Teröre Darbe

Asker Kardeşinin İzinden Döndüğü Gün Şehit Oldu

Asker Kardeşinin İzinden Döndüğü Gün Şehit Oldu Asker Kardeşinin İzinden Döndüğü Gün Şehit Oldu

Tedavi Edilen Vaşak Uydudan Takip Edilecek

Tedavi Edilen Vaşak Uydudan Takip Edilecek Tedavi Edilen Vaşak Uydudan Takip Edilecek

Erzincan’da Bir Terörist Ölü Ele Geçirildi

Erzincan’da Bir Terörist Ölü Ele Geçirildi Erzincan’da Bir Terörist Ölü Ele Geçirildi
  erzincan web tasarım