Erzincan Haber Sitesi
Dostluk İçin Bursa’dan Erzincan’a Pedal Çevirdiler

‘Etnik Kimliklerin Kardeşliği ve Dostluğu’ için Bursa’dan Erzincan’a yola çıkan sporcular Erzincan’a geldi.

Bursa’dan yola çıkarak ‘Etnik Kimliklerin Kardeşliği ve Dostluğu’ için pedal çeviren sporcuları Erzincan Belediyesi önünde Belediye Başkan Yardımcısı Osman Alanur ve Erzincan Bisikletliler Derneği Başkanı Hakan Sarı ve dernek üyeleri karşıladı.

Dünyaca ünlü kick boks şampiyonu Erzincanlı sporcu Gökhan Arslan ve Alman Serbest Mali Müşavir Möhl Christoph, ‘Etnik Kimliklerin Kardeşliği ve Dostluğu’ için Bursa’dan Erzincan’a bisiklet ile geldiler. 

Erzincanlı sporcu Gökhan Arslan, Almanya ve Türkiye arasında barış ve dostluk köprüsü kurmak için Alman Serbest Mali Müşavir Möhl Christoph ile birlikte Bursa’dan Erzincan’a kadar pedal çevirdi.

Erzincan Belediyesi önünde Belediye Başkan Yardımcısı Osman Alanur, tarafından karşılanan sporcular Gökhan Arslan, Christoph Möhl, Bursa’dan aldıkları Türk Bayrağını Başkan Yardımcısı Osman Alanur’a teslim ettiler.

Erzincanlı sporcu Gökhan Arslan, burada yaptığı açıklamada, “Dostluk, kardeşlik, barış adına başladık biz. Bir Alman bürokratla be Türk Milli sporcusu olarak amacımız ilk önce Türkiye ve Almanya halkının dostluğu kardeşliği. Bizim dostluğumuz 1. Dünya Savaşına kadar dayanıyor. O dostluğu pekiştirmek, siyasi problemleri halk arasında yok etmeye çalışmaktı. İki dost bu işi çok iyi başardık. Bütün Almanya basınında bu yer aldı. Şimdi ki amacımız da Alman dostum bazı olumsuzluklardan dolayı Türkiye’de ki etnik kimliklerin kardeşliği doğusuyla, batısıyla, Alevisi Sunnisiyle bir bayrak altında bir ülke içinde beraber yaşayabilmek için Alman dostumun bana desteği ile buraya kadar geldik. Amacımız oydu amacımıza ulaştık. Bende bir Erzincanlı olarak 25 yıl sonra tekrar memleketime dönmenin en büyük onur şeref. Bana bu yolda eşlik yoldaşlık eden Christoph’a yürekten teşekkür ediyorum” dedi.

Alman Serbest Mali Müşavir Möhl Christoph; “Çok şanslı ve şeref benim için. Dostum Gökhan ile beraber bu yolda Stuttgart, İstanbul, Bursa ve Bursa’dan da Erzincan’a onunla beraber eşlik etmek sürmek benim için bir şeref. Bizim amacımız Alman ve Türk dostluğuydu. Ayrıca buradaki internasyonel dostluk ve barış adına barış ve dostluk için inşallah bir adım atmış oluruz. Gökhan ile aynı şehre olmak onun doğup büyüdüğü şehir de olmak benim için bir şeref” dedi.

Daha sonra bir açıklama yapan Erzincan Belediye Başkan Yardımcısı Osman Alanur, “Bursa’dan Erzincan’a kadar pedal çeviren bu yürekli arkadaşlarımızı tebrik ediyorum. Hem spor barış ve dostluk düsturu ile hareket edilerek gelinen bir nokta. Biz Erzincan Belediyesi olarak Gökhan Arslan ve Möhl Christoph’u ağırlamaktan kıvanç ve mutluluk duyuyoruz” dedi.        
 |  Bu haber 3176 defa okunmuştur.


GÜNCEL  KATEGORİSİNDEN HABERLER

Bayram Ziyaretine Gelen Araç Köprü Bariyerlerine Saplandı

Bayram Ziyaretine Gelen Araç Köprü Bariyerlerine Saplandı Bayram Ziyaretine Gelen Araç Köprü Bariyerlerine Saplandı

Başbakan Yıldırım, 3 Teröristi Etkisiz Hale Getiren Komandolarla Bir Araya Geldi

Başbakan Yıldırım, 3 Teröristi Etkisiz Hale Getiren Komandolarla Bir Araya Geldi Başbakan Yıldırım, 3 Teröristi Etkisiz Hale Getiren Komandolarla Bir Araya Geldi

Şehit yakınları ve gazilere iftar

Şehit yakınları ve gazilere iftar Erzincan’da şehit yakınları ve gaziler, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğünce düzenlenen iftar programında bul...

Bayram ikramiyesi tarihleri belli oldu

Bayram ikramiyesi tarihleri belli oldu Ramazan Bayramı öncesi emekli aylık ve ikramiyelerinin ödeneceği tarihlerle ilgili Erzincan Sosyal Güvenlik Kurumu ...

Milletvekili adayları esnafı ziyaret etti

Milletvekili adayları esnafı ziyaret etti 24 Haziran seçimlerinde Adalet ve Kalkınma Partisi’nden Erzincan’ı temsil edecek olan Süleyman Karaman ve Burhan Ça...

Yataklı servisler eski asker hastanesinde hizmet veriyor

Yataklı servisler eski asker hastanesinde hizmet veriyor Yeni yapılacak hastane nedeniyle boşaltılan Dörtyol yerleşkesinde yer alan yataklı servislerden fizik tedavi ve reh...

Tanoğlu yeniden kulüp başkanı seçildi

Tanoğlu yeniden kulüp başkanı seçildi Anagold 24 Erzincanspor'da yapılan olağan genel kurulda Ahmet Tanoğlu yeniden başkanlığa seçildi.

Erzincan Valiliği’nden sağanak uyarısı

Erzincan Valiliği’nden sağanak uyarısı Erzincan Valiliği, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların beklendiğini, vatandaşların sel ve taşkınlara karşı ...

AssisTT’e Erzincan'da istihdam ödülü

AssisTT’e Erzincan'da istihdam ödülü Türk Telekom iştiraki AssisTT, 1050’yi aşkın istihdama ulaştığı Erzincan çağrı merkezi ile ödüle layık görüldü.
  erzincan web tasarım