Erzincan Haber Sitesi
Cenazeler Karışınca Yakınları Mağdur Oldu

Atatürk Havalimanı’nda cenazeler karıştı. Erzincan’da defin edilecek cenaze Şanlıurfa’ya gönderildi.

Bir süredir İzmir’de bulunan 9 çocuk sahibi 93 yaşındaki Fatma Celayir 11 Eylül pazartesi günü vefat etti. Oğulları Kadir ve Abdullah Celayir annelerinin cenazesini memleketi Erzincan’a getirmek için İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne başvurdu. Cenazenin havayolu ile Erzincan’a getirileceği bilgisini alan iki kardeş, kendilerine bildirilen saatte teslim edileceğin haberi verilmesi üzerine bugün öğlen saatlerinde Erzincan Havalimanı’na gitti. Burada bir süre bekleyen ve yetkililerden bilgi almak isteyen Celayir kardeşler’e cenazenin uçakta olmadığı bilgisi verildi. Kardeşler cenazelerinin yanlışlıkla Şanlıurfa’ya gittiğini ve karayolu ile buradan da Erzincan’a getirileceğini öğrendi.

Fatma Celayir’in Oğlu Kadir Celayir  (59), yaşanan sıkıntıdan dolayı mağdur olduklarını söyleyerek; “Annemiz Pazartesi yani 11 Eylül akşamı İzmir’de vefat etti. Dolayısıyla cenaze işlemleri, cenazeyi hazırladık. Büyükşehir belediyesinin Türk Hava yolları ile anlaşmalı aldığı hizmet neticesinde cenazemizin uçakla Erzincan’a nakledileceğini söylediler. Ve kendilerine cenazemizi teslim ettik. Çarşamba günü Erzincan’da saat 15:00 da cenazemizi almamız gerekirken geldik. Cenazemizi alamadık. Cenazemizin gelmediğini söylediler. Daha sonrada karışıklık olduğunu söylediler. Şuan da çok mağdur durumdayız.  Daha sonra verilen bilgiye göre cenazenin yanlışlıkla Urfa’ya gittiğini ve şuan da karayoluyla Erzincan’a nakledildiğini 2 saat kadar önce öğrendik”dedi.

Fatma Celayir’in Oğlu Abdullah Celayir (71), THY’nin nasıl böyle bir yanlış yaptığını anlamadığını belirterek; “Maalesef böyle bir durumla karşılaştık. Buda bizi tabii ki üzdü. Misafirler geldi. Almanya’dan, yurt dışından bir sürü insan geldi. Bir sürü hazırlıklarımız oldu. Misafirlerimiz geldi. Bunların hepsinin iptal olması bizim açımızdan büyük bir mağduriyet. Cenazeler karışmış. Urfa’da ki cenaze buraya gelmiş. Buraya gelen cenaze Urfa’ya gitmiş. Bunlar Türk Hava Yollarının yapmayacağı şeyler ama yapmışlar. Yapmaması da gerekiyordu. Ama neden yapmışlar” dedi.   
 |  Bu haber 3898 defa okunmuştur.


GÜNCEL  KATEGORİSİNDEN HABERLER

Kazada Hayatını Kaybeden Muhtar Toprağa Verildi

Kazada Hayatını Kaybeden Muhtar Toprağa Verildi Kazada Hayatını Kaybeden Muhtar Toprağa Verildi

Usulsüz Avcılara 3 bin 206 TL İdari Para Cezası

Usulsüz Avcılara 3 bin 206 TL İdari Para Cezası Usulsüz Avcılara 3 bin 206 TL İdari Para Cezası

Kar'da Mahsur Kalan Köylülerin İmdadına Özel İdare Ekipleri Yetişti

Kar'da Mahsur Kalan Köylülerin İmdadına Özel İdare Ekipleri Yetişti Kar'da Mahsur Kalan Köylülerin İmdadına Özel İdare Ekipleri Yetişti

Kurt ve Boz Ayı, Foto Kapanda

Kurt ve Boz Ayı, Foto Kapanda Kurt ve Boz Ayı, Foto Kapanda

Beyaz Örtü Erzincan’ı Kapladı

Beyaz Örtü Erzincan’ı Kapladı Beyaz Örtü Erzincan’ı Kapladı

Dünya da ve Türkiye’de Tek, Oda Erzincan’da

Dünya da ve Türkiye’de Tek, Oda Erzincan’da Dünya da ve Türkiye’de Tek, Oda Erzincan’da

Köylülerin İmdadına Özel İdare Ekipleri Yetişti

Köylülerin İmdadına Özel İdare Ekipleri Yetişti Köylülerin İmdadına Özel İdare Ekipleri Yetişti

Antrenmanlarını Doğada Yapıyorlar

Antrenmanlarını Doğada Yapıyorlar Antrenmanlarını Doğada Yapıyorlar

Erzincan’da 127 Bin 814 Adet Hap Ve 598 Adet Ampul Ele Geçirildi

Erzincan’da 127 Bin 814 Adet Hap Ve 598 Adet Ampul Ele Geçirildi Erzincan’da 127 Bin 814 Adet Hap Ve 598 Adet Ampul Ele Geçirildi
  erzincan web tasarım