Erzincan Haber Sitesi
Cenazeler Karışınca Yakınları Mağdur Oldu

Atatürk Havalimanı’nda cenazeler karıştı. Erzincan’da defin edilecek cenaze Şanlıurfa’ya gönderildi.

Bir süredir İzmir’de bulunan 9 çocuk sahibi 93 yaşındaki Fatma Celayir 11 Eylül pazartesi günü vefat etti. Oğulları Kadir ve Abdullah Celayir annelerinin cenazesini memleketi Erzincan’a getirmek için İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne başvurdu. Cenazenin havayolu ile Erzincan’a getirileceği bilgisini alan iki kardeş, kendilerine bildirilen saatte teslim edileceğin haberi verilmesi üzerine bugün öğlen saatlerinde Erzincan Havalimanı’na gitti. Burada bir süre bekleyen ve yetkililerden bilgi almak isteyen Celayir kardeşler’e cenazenin uçakta olmadığı bilgisi verildi. Kardeşler cenazelerinin yanlışlıkla Şanlıurfa’ya gittiğini ve karayolu ile buradan da Erzincan’a getirileceğini öğrendi.

Fatma Celayir’in Oğlu Kadir Celayir  (59), yaşanan sıkıntıdan dolayı mağdur olduklarını söyleyerek; “Annemiz Pazartesi yani 11 Eylül akşamı İzmir’de vefat etti. Dolayısıyla cenaze işlemleri, cenazeyi hazırladık. Büyükşehir belediyesinin Türk Hava yolları ile anlaşmalı aldığı hizmet neticesinde cenazemizin uçakla Erzincan’a nakledileceğini söylediler. Ve kendilerine cenazemizi teslim ettik. Çarşamba günü Erzincan’da saat 15:00 da cenazemizi almamız gerekirken geldik. Cenazemizi alamadık. Cenazemizin gelmediğini söylediler. Daha sonrada karışıklık olduğunu söylediler. Şuan da çok mağdur durumdayız.  Daha sonra verilen bilgiye göre cenazenin yanlışlıkla Urfa’ya gittiğini ve şuan da karayoluyla Erzincan’a nakledildiğini 2 saat kadar önce öğrendik”dedi.

Fatma Celayir’in Oğlu Abdullah Celayir (71), THY’nin nasıl böyle bir yanlış yaptığını anlamadığını belirterek; “Maalesef böyle bir durumla karşılaştık. Buda bizi tabii ki üzdü. Misafirler geldi. Almanya’dan, yurt dışından bir sürü insan geldi. Bir sürü hazırlıklarımız oldu. Misafirlerimiz geldi. Bunların hepsinin iptal olması bizim açımızdan büyük bir mağduriyet. Cenazeler karışmış. Urfa’da ki cenaze buraya gelmiş. Buraya gelen cenaze Urfa’ya gitmiş. Bunlar Türk Hava Yollarının yapmayacağı şeyler ama yapmışlar. Yapmaması da gerekiyordu. Ama neden yapmışlar” dedi.   
 |  Bu haber 3716 defa okunmuştur.


GÜNCEL  KATEGORİSİNDEN HABERLER

Kalbinden Bıçakla Yaralanan Bir Kişi Öldü

Kalbinden Bıçakla Yaralanan Bir Kişi Öldü Kalbinden Bıçakla Yaralanan Bir Kişi Öldü

Okumak Büyük Silahtır

Okumak Büyük Silahtır Okumak Büyük Silahtır

Trafik Kazasında Motosiklet Sürücüsü Ağır Yaralandı

Trafik Kazasında Motosiklet Sürücüsü Ağır Yaralandı Trafik Kazasında Motosiklet Sürücüsü Ağır Yaralandı

Zirve’de Afrin’e Destek

Zirve’de Afrin’e Destek Zirve’de Afrin’e Destek

Doğu Ekspresine Mehterli Karşılama

Doğu Ekspresine Mehterli Karşılama Doğu Ekspresine Mehterli Karşılama

Kamyon Dolusu Kaçak Yakalandı

Kamyon Dolusu Kaçak Yakalandı Kamyon Dolusu Kaçak Yakalandı

Araçların Yayalara Çarptığı Kazalar MOBESE Kameralarında

Araçların Yayalara Çarptığı Kazalar MOBESE Kameralarında Araçların Yayalara Çarptığı Kazalar MOBESE Kameralarında

Piyasa Değeri Yaklaşık 7 Milyon TL’lik Uyuşturucu Ele Geçirildi

Piyasa Değeri Yaklaşık 7 Milyon TL’lik Uyuşturucu Ele Geçirildi Piyasa Değeri Yaklaşık 7 Milyon TL’lik Uyuşturucu Ele Geçirildi

Başkan Türel’den, Antalya Erzincanlılar Yardımlaşma Derneğine Ziyaret

Başkan Türel’den, Antalya Erzincanlılar Yardımlaşma Derneğine Ziyaret Başkan Türel’den, Antalya Erzincanlılar Yardımlaşma Derneğine Ziyaret
  •  
  •  

  • Son 7 gün haber eklenmedi.

  • Bu ay haber eklenmedi.
  erzincan web tasarım