Er Tarım
Erzincan Haber Sitesi
Müftü Karabayır’dan, Kemah Köylerine Ziyaret

Erzincan İl Müftüsü Yavuz Karabayır, Kemah ilçesine bağlı köyleri ziyaret ederek burada vatandaşlarla ve din görevlileri ile bir süre sohbet etti.

Erzincan İl Müftüsü Yavuz Karabayır, Erzincan'ın Kemah ilçesine bağlı Kömür, Doğanbeyli, Kerer, Özdamar ve Hakbilir köylerini ziyaret etti.

Gün içerisinde Kemah İlçesi köylerine yaptığı ziyaretle çok önemli bilgiler ve izlenimler edindiğini ifade eden İl Müftüsü Karabayır, Özdamar köyündeki cevizlikten, Hakbilir köyündeki Kiliseden çevrilme camiide kıldığı namaza, Doğanbeyli köyünün bahçelerinden Kerer köyündeki Kur'an kursuna ve köy sakinleriyle buluşmalarına ve hasbihal etmelerine, Kömür köyünde üretimi yapılan meşhur Kemah tuzuna kadar bir dizi ziyaretlerde bulundu.

Kerer Köyü Kur'an kursunu da ziyaret ederek sohbette bulunan Karabayır, Diyanet İşleri Başkanlığı yayınları arasında dağıtımı yapılan İlmihal bilgileri içeren bir kitabı da kendilerine hediye etti.

İl Müftüsü Yavuz Karabayır yaptığı açıklamada; ‘’Bugün Erzincan’ımızın şirin ilçesi Kemah’ın çok güzel köylerini gezme fırsatı bulduk. Kömür, Doğanbeyli, Kerer, Özdamar ve Hakbilir köylerine gittik. Hakikaten Cenab-ı Hak ayrı bir güzellik vermiş. Gerçekten bu vatanın her toprağına binlerce can feda olsun. Özellikle Hakbilir Köyündeki Kiliseden dönme olan Camiimizde namaz kılmak bize ayrı bir huzur verdi. Özdamar Köyünün çevresinde yapılmakta olan ceviz bahçelerini görünce de memleketimiz adına çok mutlu olduk. Böyle bir hizmette bulunanlara ayrıca tebrik ediyoruz. Doğanbeyli Köyümüz ve onun etrafındaki bağ ve bahçeleri görünce de gerçekten duygulandık. Erzincan’ımız çok güzel yaşanılası yerler. Gençlerimize tavsiyemiz memleketlerini unutmamalarıdır. Vefa borcu olarak zaman zaman ziyaret edip şuanda işlenmeyi bekleyen o güzel toprakları yeniden canlandırmalarını ve bu vesileyle bu toprakları tarihteki ihtişamına geri döndürmelerini bekliyoruz.’’ dedi.

 
 |  Bu haber 2790 defa okunmuştur.


GÜNCEL  KATEGORİSİNDEN HABERLER

Erzincan’da Kaza 3 Yaralı

Erzincan’da Kaza 3 Yaralı Erzincan’da Kaza 3 Yaralı

Hastane İnşaatında Göçük

Hastane İnşaatında Göçük Hastane İnşaatında Göçük

Binali Yıldırım’a Devlet Şeref Madalyası

Binali Yıldırım’a Devlet Şeref Madalyası Binali Yıldırım’a Devlet Şeref Madalyası

Bu Bağımsızlık Örneği Asırlar Boyunca Unutulmayacaktır

Bu Bağımsızlık Örneği Asırlar Boyunca Unutulmayacaktır Bu Bağımsızlık Örneği Asırlar Boyunca Unutulmayacaktır

Şehit Künyeleri Fidanlara Asıldı

Şehit Künyeleri Fidanlara Asıldı Şehit Künyeleri Fidanlara Asıldı

Cumhuriyet Meydanında Cuma Namazı Kılındı

Cumhuriyet Meydanında Cuma Namazı Kılındı Cumhuriyet Meydanında Cuma Namazı Kılındı

Motorcu Dostu Trafik

Motorcu Dostu Trafik Motorcu Dostu Trafik

15 Temmuz Kronoloji ve Kitap Sergisi

15 Temmuz Kronoloji ve Kitap Sergisi 15 Temmuz Kronoloji ve Kitap Sergisi

Erzincan’da 101 Pare Top Atışı Yapıldı

Erzincan’da 101 Pare Top Atışı Yapıldı Erzincan’da 101 Pare Top Atışı Yapıldı
  erzincan web tasarım