Erzincan Haber Sitesi
Müftü Karabayır’dan, Kemah Köylerine Ziyaret

Erzincan İl Müftüsü Yavuz Karabayır, Kemah ilçesine bağlı köyleri ziyaret ederek burada vatandaşlarla ve din görevlileri ile bir süre sohbet etti.

Erzincan İl Müftüsü Yavuz Karabayır, Erzincan'ın Kemah ilçesine bağlı Kömür, Doğanbeyli, Kerer, Özdamar ve Hakbilir köylerini ziyaret etti.

Gün içerisinde Kemah İlçesi köylerine yaptığı ziyaretle çok önemli bilgiler ve izlenimler edindiğini ifade eden İl Müftüsü Karabayır, Özdamar köyündeki cevizlikten, Hakbilir köyündeki Kiliseden çevrilme camiide kıldığı namaza, Doğanbeyli köyünün bahçelerinden Kerer köyündeki Kur'an kursuna ve köy sakinleriyle buluşmalarına ve hasbihal etmelerine, Kömür köyünde üretimi yapılan meşhur Kemah tuzuna kadar bir dizi ziyaretlerde bulundu.

Kerer Köyü Kur'an kursunu da ziyaret ederek sohbette bulunan Karabayır, Diyanet İşleri Başkanlığı yayınları arasında dağıtımı yapılan İlmihal bilgileri içeren bir kitabı da kendilerine hediye etti.

İl Müftüsü Yavuz Karabayır yaptığı açıklamada; ‘’Bugün Erzincan’ımızın şirin ilçesi Kemah’ın çok güzel köylerini gezme fırsatı bulduk. Kömür, Doğanbeyli, Kerer, Özdamar ve Hakbilir köylerine gittik. Hakikaten Cenab-ı Hak ayrı bir güzellik vermiş. Gerçekten bu vatanın her toprağına binlerce can feda olsun. Özellikle Hakbilir Köyündeki Kiliseden dönme olan Camiimizde namaz kılmak bize ayrı bir huzur verdi. Özdamar Köyünün çevresinde yapılmakta olan ceviz bahçelerini görünce de memleketimiz adına çok mutlu olduk. Böyle bir hizmette bulunanlara ayrıca tebrik ediyoruz. Doğanbeyli Köyümüz ve onun etrafındaki bağ ve bahçeleri görünce de gerçekten duygulandık. Erzincan’ımız çok güzel yaşanılası yerler. Gençlerimize tavsiyemiz memleketlerini unutmamalarıdır. Vefa borcu olarak zaman zaman ziyaret edip şuanda işlenmeyi bekleyen o güzel toprakları yeniden canlandırmalarını ve bu vesileyle bu toprakları tarihteki ihtişamına geri döndürmelerini bekliyoruz.’’ dedi.

 
 |  Bu haber 2616 defa okunmuştur.


GÜNCEL  KATEGORİSİNDEN HABERLER

100 Köy Yolu Ulaşıma Kapandı

100 Köy Yolu Ulaşıma Kapandı 100 Köy Yolu Ulaşıma Kapandı

Ulaşıma Kar Ve Tipi Engeli

Ulaşıma Kar Ve Tipi Engeli Ulaşıma Kar Ve Tipi Engeli

Ahıska Türkleri’ne, Türk Kızılayı Tarafından Gıda Yardımı

Ahıska Türkleri’ne, Türk Kızılayı Tarafından Gıda Yardımı Ahıska Türkleri’ne, Türk Kızılayı Tarafından Gıda Yardımı

Kalya, Unutulmadı

Kalya, Unutulmadı Kalya, Unutulmadı

Şehit Asker Son Yolculuğuna Uğurlandı

Şehit Asker Son Yolculuğuna Uğurlandı Şehit Asker Son Yolculuğuna Uğurlandı

Erzincan’da Teröre Darbe

Erzincan’da Teröre Darbe Erzincan’da Teröre Darbe

Asker Kardeşinin İzinden Döndüğü Gün Şehit Oldu

Asker Kardeşinin İzinden Döndüğü Gün Şehit Oldu Asker Kardeşinin İzinden Döndüğü Gün Şehit Oldu

Tedavi Edilen Vaşak Uydudan Takip Edilecek

Tedavi Edilen Vaşak Uydudan Takip Edilecek Tedavi Edilen Vaşak Uydudan Takip Edilecek

Erzincan’da Bir Terörist Ölü Ele Geçirildi

Erzincan’da Bir Terörist Ölü Ele Geçirildi Erzincan’da Bir Terörist Ölü Ele Geçirildi
  erzincan web tasarım