Erzincan Haber Sitesi
Müftü Karabayır’dan, Kemah Köylerine Ziyaret

Erzincan İl Müftüsü Yavuz Karabayır, Kemah ilçesine bağlı köyleri ziyaret ederek burada vatandaşlarla ve din görevlileri ile bir süre sohbet etti.

Erzincan İl Müftüsü Yavuz Karabayır, Erzincan'ın Kemah ilçesine bağlı Kömür, Doğanbeyli, Kerer, Özdamar ve Hakbilir köylerini ziyaret etti.

Gün içerisinde Kemah İlçesi köylerine yaptığı ziyaretle çok önemli bilgiler ve izlenimler edindiğini ifade eden İl Müftüsü Karabayır, Özdamar köyündeki cevizlikten, Hakbilir köyündeki Kiliseden çevrilme camiide kıldığı namaza, Doğanbeyli köyünün bahçelerinden Kerer köyündeki Kur'an kursuna ve köy sakinleriyle buluşmalarına ve hasbihal etmelerine, Kömür köyünde üretimi yapılan meşhur Kemah tuzuna kadar bir dizi ziyaretlerde bulundu.

Kerer Köyü Kur'an kursunu da ziyaret ederek sohbette bulunan Karabayır, Diyanet İşleri Başkanlığı yayınları arasında dağıtımı yapılan İlmihal bilgileri içeren bir kitabı da kendilerine hediye etti.

İl Müftüsü Yavuz Karabayır yaptığı açıklamada; ‘’Bugün Erzincan’ımızın şirin ilçesi Kemah’ın çok güzel köylerini gezme fırsatı bulduk. Kömür, Doğanbeyli, Kerer, Özdamar ve Hakbilir köylerine gittik. Hakikaten Cenab-ı Hak ayrı bir güzellik vermiş. Gerçekten bu vatanın her toprağına binlerce can feda olsun. Özellikle Hakbilir Köyündeki Kiliseden dönme olan Camiimizde namaz kılmak bize ayrı bir huzur verdi. Özdamar Köyünün çevresinde yapılmakta olan ceviz bahçelerini görünce de memleketimiz adına çok mutlu olduk. Böyle bir hizmette bulunanlara ayrıca tebrik ediyoruz. Doğanbeyli Köyümüz ve onun etrafındaki bağ ve bahçeleri görünce de gerçekten duygulandık. Erzincan’ımız çok güzel yaşanılası yerler. Gençlerimize tavsiyemiz memleketlerini unutmamalarıdır. Vefa borcu olarak zaman zaman ziyaret edip şuanda işlenmeyi bekleyen o güzel toprakları yeniden canlandırmalarını ve bu vesileyle bu toprakları tarihteki ihtişamına geri döndürmelerini bekliyoruz.’’ dedi.

 
 |  Bu haber 2849 defa okunmuştur.


GÜNCEL  KATEGORİSİNDEN HABERLER

Gökyüzündeki Huzurun Yerdeki Güvenceleri, Bayan ARFF Personelleri

Gökyüzündeki Huzurun Yerdeki Güvenceleri, Bayan ARFF Personelleri Gökyüzündeki Huzurun Yerdeki Güvenceleri, Bayan ARFF Personelleri

Hava Meydanları Personeli Özel Maksatlı Araçlar Simülatör Eğitim Merkezinde Eğitim Alıyor

Hava Meydanları Personeli Özel Maksatlı Araçlar Simülatör Eğitim Merkezinde Eğitim Alıyor Hava Meydanları Personeli Özel Maksatlı Araçlar Simülatör Eğitim Merkezinde Eğitim Alıyor

Harçlıkları İle Sokak Hayvanlarına Mama ve Süt Aldılar

Harçlıkları İle Sokak Hayvanlarına Mama ve Süt Aldılar Harçlıkları İle Sokak Hayvanlarına Mama ve Süt Aldılar

3 İlde Kuyumcuları Soydular

3 İlde Kuyumcuları Soydular 3 İlde Kuyumcuları Soydular

Çöpten Elektrik Üretimine Sayılı Günler Kaldı

Çöpten Elektrik Üretimine Sayılı Günler Kaldı Çöpten Elektrik Üretimine Sayılı Günler Kaldı

Tarihi Çadırcı Hamamı, Turizme Kazandırılıyor

Tarihi Çadırcı Hamamı, Turizme Kazandırılıyor Tarihi Çadırcı Hamamı, Turizme Kazandırılıyor

Başkan Başsoy’dan, Erzincanspor’a Ziyaret

Başkan Başsoy’dan, Erzincanspor’a Ziyaret Başkan Başsoy’dan, Erzincanspor’a Ziyaret

Seyir Halindeki Araç Alev Aldı

Seyir Halindeki Araç Alev Aldı Seyir Halindeki Araç Alev Aldı

Tartıştığı Otobüs Şoförü Hayatını Kurtardı

Tartıştığı Otobüs Şoförü Hayatını Kurtardı Tartıştığı Otobüs Şoförü Hayatını Kurtardı
  erzincan web tasarım