Erzincan Haber Sitesi
Müftü Karabayır’dan, Kemah Köylerine Ziyaret

Erzincan İl Müftüsü Yavuz Karabayır, Kemah ilçesine bağlı köyleri ziyaret ederek burada vatandaşlarla ve din görevlileri ile bir süre sohbet etti.

Erzincan İl Müftüsü Yavuz Karabayır, Erzincan'ın Kemah ilçesine bağlı Kömür, Doğanbeyli, Kerer, Özdamar ve Hakbilir köylerini ziyaret etti.

Gün içerisinde Kemah İlçesi köylerine yaptığı ziyaretle çok önemli bilgiler ve izlenimler edindiğini ifade eden İl Müftüsü Karabayır, Özdamar köyündeki cevizlikten, Hakbilir köyündeki Kiliseden çevrilme camiide kıldığı namaza, Doğanbeyli köyünün bahçelerinden Kerer köyündeki Kur'an kursuna ve köy sakinleriyle buluşmalarına ve hasbihal etmelerine, Kömür köyünde üretimi yapılan meşhur Kemah tuzuna kadar bir dizi ziyaretlerde bulundu.

Kerer Köyü Kur'an kursunu da ziyaret ederek sohbette bulunan Karabayır, Diyanet İşleri Başkanlığı yayınları arasında dağıtımı yapılan İlmihal bilgileri içeren bir kitabı da kendilerine hediye etti.

İl Müftüsü Yavuz Karabayır yaptığı açıklamada; ‘’Bugün Erzincan’ımızın şirin ilçesi Kemah’ın çok güzel köylerini gezme fırsatı bulduk. Kömür, Doğanbeyli, Kerer, Özdamar ve Hakbilir köylerine gittik. Hakikaten Cenab-ı Hak ayrı bir güzellik vermiş. Gerçekten bu vatanın her toprağına binlerce can feda olsun. Özellikle Hakbilir Köyündeki Kiliseden dönme olan Camiimizde namaz kılmak bize ayrı bir huzur verdi. Özdamar Köyünün çevresinde yapılmakta olan ceviz bahçelerini görünce de memleketimiz adına çok mutlu olduk. Böyle bir hizmette bulunanlara ayrıca tebrik ediyoruz. Doğanbeyli Köyümüz ve onun etrafındaki bağ ve bahçeleri görünce de gerçekten duygulandık. Erzincan’ımız çok güzel yaşanılası yerler. Gençlerimize tavsiyemiz memleketlerini unutmamalarıdır. Vefa borcu olarak zaman zaman ziyaret edip şuanda işlenmeyi bekleyen o güzel toprakları yeniden canlandırmalarını ve bu vesileyle bu toprakları tarihteki ihtişamına geri döndürmelerini bekliyoruz.’’ dedi.

 
 |  Bu haber 2914 defa okunmuştur.


GÜNCEL  KATEGORİSİNDEN HABERLER

Yangın Paniğe Neden Oldu

Yangın Paniğe Neden Oldu Yangın Paniğe Neden Oldu

Kaçak Avcıya 17 Bin 194 TL Para Cezası

Kaçak Avcıya 17 Bin 194 TL Para Cezası Kaçak Avcıya 17 Bin 194 TL Para Cezası

Karda Mahsur Kalan Vatandaşın Yardımına Off Road Ekibi Yetişti

Karda Mahsur Kalan Vatandaşın Yardımına Off Road Ekibi Yetişti Karda Mahsur Kalan Vatandaşın Yardımına Off Road Ekibi Yetişti

Erzincan İtfaiyesinden Köpek Kurtarma Operasyonu

Erzincan İtfaiyesinden Köpek Kurtarma Operasyonu Erzincan İtfaiyesinden Köpek Kurtarma Operasyonu

Türk Kızılay’ı Aç Kalan Hayvanların İmdadına Yetişti

Türk Kızılay’ı Aç Kalan Hayvanların İmdadına Yetişti Türk Kızılay’ı Aç Kalan Hayvanların İmdadına Yetişti

Şehrin Göbeğinde Kayak Keyfi

Şehrin Göbeğinde Kayak Keyfi Şehrin Göbeğinde Kayak Keyfi

Öğrencilerden, Vali Arslantaş'a İlginç Teşekkür

Öğrencilerden, Vali Arslantaş'a İlginç Teşekkür Öğrencilerden, Vali Arslantaş'a İlginç Teşekkür

Kar Yağmasına En Çok Çocuklar Sevindi

Kar Yağmasına En Çok Çocuklar Sevindi Kar Yağmasına En Çok Çocuklar Sevindi

Erzincanlılar Güne Kar İle Uyandı

Erzincanlılar Güne Kar İle Uyandı Erzincanlılar Güne Kar İle Uyandı
  erzincan web tasarım