Er Tarım
Erzincan Haber Sitesi
Bisiklet Off-Road

29 Ekim Cumhuriyet Bayramının 94. Yıl dönümü dolayısıyla Erzincan’da bisikletlerle off-road yapıldı.

Erzincan’da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla çeşitli sportif etkinlikler düzenlendi. Düzenlenen etkinlikler kapsamında Ekşisu Mesire alanında bulunan Off Road pistinde Erzincan Valiliği, Erzincan Belediyesi, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ve Erzincan Bisikletliler Derneği tarafından bisikletlerle off-road yapıldı. 37 sporcunun katıldığı bisiklet off-road da sporcular 3 kilometrelik zorlu parkuru tamamlamak için birbirleriyle kıyasıya yarıştı. Bazı sporcular parkurda zor anlar yaşadı. Zorlu parkurda hazırlanan kapıları geçmeye çalışan sporcular bisikletleri düştüler. Kapılarda düşen sporcular tekrar bisikletlerine binerek parkuru tamamladılar.

Düzenlenen etkinlikler hakkında bilgi veren Erzincan Bisikletliler Derneği Başkanı Hakan Sarı; “29 Ekim Cumhuriyet Bayramı anısına Erzincan Valiliği, Kültür Müdürlüğü, Gençlik Spor İl Müdürlüğü ve Err-off’un katkılarıyla Türkiye’de bir ilki gerçekleştirdiğimize inandığımız bisiklet off-road yarışını icra ettik. Toplam 37 sporcu katıldı yarışmaya. Yaş sınırlaması 12 ile 50 yaş arası kategorilere ayırdık. Pistimizin uzunluğu 3 kilometre bir parkur oldu. Baya ilgi gördük. Katılımcılara teşekkür ederiz” dedi.

Erzincan Belediye Başkan Yardımcısı Osman Alanur; “Erzincan’da ilk defa düzenlediğimiz 3 kilometrelik Cumhuriyet bisiklet turumuzun Erzincan’ımıza hayırlı olmasını diliyorum. Arkadaşlar bu 3 kilometrelik zorlu koşullarda turu tamamlamaya çalışıyorlar. Bu münasebetle Cumhuriyet Bayramımızın 94. Yıl dönümünün ülkemiz ve milletimiz için hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Sporcu Niyazi Şenol Cabri; “Güzel bir yarışmaydı. Baya bir çekişmeli oldu. Arkadaşlara teşekkür ederim. Cumhuriyetimizin 94. Yıl dönümünde böyle anlamlı ve güzel bir günde zorlu parkurda 3 kilometrelik yorgunlukla çok ciddi bir parkurdu” dedi.

Gençlik Hizmetleri Ve Spor İl Müdürü Burak Mumcu; “Cumhuriyetimizin kuruluşunun 94. Kutlama yılı dolayısıyla düzenlemiş olduğumuz bisiklet etkinliğimizde bir araya geldik. Bu bisiklet etkinliğimiz biraz farklı oldu. Off-road pistimiz de dağ bisikletleriyle bir şampiyona düzenledik. Amacımız bize Cumhuriyetimizi armağan eden başta Mustafa Kemal Atatürk ve şehitlerimizi anmak, onların anısına gençlerimize, çocuklarımıza bir etkinlik yapmaktı. Şuan çok güzel bir etkinlik. Hava biraz yağmurlu doğa sporları için elverişli bir hava. Çok güzel bir etkinlik gerçekleştiriyoruz” diye konuştu. 
 |  Bu haber 2924 defa okunmuştur.


GÜNCEL  KATEGORİSİNDEN HABERLER

Erzincan’da Kaza 3 Yaralı

Erzincan’da Kaza 3 Yaralı Erzincan’da Kaza 3 Yaralı

Hastane İnşaatında Göçük

Hastane İnşaatında Göçük Hastane İnşaatında Göçük

Binali Yıldırım’a Devlet Şeref Madalyası

Binali Yıldırım’a Devlet Şeref Madalyası Binali Yıldırım’a Devlet Şeref Madalyası

Bu Bağımsızlık Örneği Asırlar Boyunca Unutulmayacaktır

Bu Bağımsızlık Örneği Asırlar Boyunca Unutulmayacaktır Bu Bağımsızlık Örneği Asırlar Boyunca Unutulmayacaktır

Şehit Künyeleri Fidanlara Asıldı

Şehit Künyeleri Fidanlara Asıldı Şehit Künyeleri Fidanlara Asıldı

Cumhuriyet Meydanında Cuma Namazı Kılındı

Cumhuriyet Meydanında Cuma Namazı Kılındı Cumhuriyet Meydanında Cuma Namazı Kılındı

Motorcu Dostu Trafik

Motorcu Dostu Trafik Motorcu Dostu Trafik

15 Temmuz Kronoloji ve Kitap Sergisi

15 Temmuz Kronoloji ve Kitap Sergisi 15 Temmuz Kronoloji ve Kitap Sergisi

Erzincan’da 101 Pare Top Atışı Yapıldı

Erzincan’da 101 Pare Top Atışı Yapıldı Erzincan’da 101 Pare Top Atışı Yapıldı
  erzincan web tasarım