Erzincan Haber Sitesi
Yaşlı Kadının Evi Öğrenciler Tarafından Yenileniyor

Yaşlı kadının evinde çalışan öğrenciler hem dua alıyor, hem de teorikte öğrendiklerini pratiğe döküyorlar.

Erzincan Fatih Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinden hayata geçirilen anlamlı proje 80 yaşında ki Saliha Mengüç’ün evi yenileniyor.

Erzincan Fatih Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrenmen ve öğrencileri tarafından yapılan yenileme çalışmasında yapılan tüm çalışmalar öğretmen, öğrenci ve okul idaresi tarafından karşılanıyor. Öğretmenlerin ve öğrencilerin inşaat işçisi gibi çalıştıkları proje ile yaşlı kadının evi tepeden tırnağa yenileniyor. Doğalgaz tesisatı, temiz su tesisatı, çatısı, boyası yenilenen eve parkede döşenecek. 25 bin TL’ye mal olan evin giderleri ise öğretmenler, öğrenciler ve okul idaresi tarafından karşılanıyor. İşçiliğini öğrencilerin yaptığı evde öğrenciler hem teorikte öğrendiklerini pratiğe döküyor hem de sosyal bir sorumluluk olan yardımlaşma ve yaşlılara sahip çıkma duygularının farkına varıyorlar.

Sıhhi Tesisat Bölümü Öğrencisi Bahadır Demirtaş; “Sosyal sorumluluk projesi üzerine teyzemize yardım ediyoruz. Atölyede öğrendiklerimizi burada su tesisatı doğalgaz tesisatı olarak yardımcı oluyoruz. Tesisat öğrencisiyim. Yaptıklarımızı teyzemize sunduk yardımcı olmaya çalıştık” dedi.

Sıhhi Tesisat Bölümü Öğrencisi Ahmet Gürkan: “Atölyede öğrendiklerimizi teyzenin evinde pekiştiriyoruz. Hem bize staj olarak yardımı oluyor hem de teyzemizin evini yeniden restore ettik. Petek, tuvalet, gider, çatıyı falan yaptık. Mermerleri taktık, hayırlı kullanımlar dileriz” dedi.

İnşaat Bölümü Öğrencisi Eray Kalın: “Okulda öğrendiklerimizi burada uyguluyoruz. Bu evde zemin fayans kaplamasını yaptık. Çatı, boya, parke döşemesini yaptık. Çalışmalarımız hala sürüyor” dedi.

Erzincan Fatih Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Bahadır Sazlı: “Fatih Mesleki Teknik Anadolu Lisesi olarak 4 yıldır sosyal sorumluluk projesi altında öğrencilerimizin öğrendiklerini alanda uygulamalarını sağlayacak yeni projelere imza attık. Bunlardan sonuncusu mahallemizde bulunan fakir bir teyzemizin doğalgaz dönüşümü, temiz su tesisatının yapılması, çatısının aktarımı, evin parkesinin yenilenmesi, seramiklerinin yapılması ve aynı zamanda boyanım yeni bir ev olarak teslim edilmesine okulumuz inşaat, tesisat, elektrik elektronik öğrencileri tarafından sağlanmıştır. Bu yeni bir öğrenme yöntemi olarak görüyoruz. Öğrencilerimiz bu öğrenme yönteminde burada mutlu, öğretmenlerimiz mutlu hizmet verdiğimiz kişi mutlu. Bu yenilikçi bir eğitim sisteminin ilk anlayışı olarak kabul ediyoruz. Doğalgaz tesisatı, temiz su, çatı, boya badana ve parke işleriyle beraber 25 bin liralık bir proje gerçekleştirmiş olduk. Finansmanı işçiliklerini tamamen öğrencilerimiz karşıladı, giderlerimizi atölye teminlerinden karşıladık. Geri kalan giderlerimizi ise öğretmen arkadaşlarımız ve öğrencilerimiz vermiş olduğu bağışlarla karşılanmış oldu. Bu aynı zamanda sosyal sorumluluk hareketidir. Şuanda kadar 4 tane evi bu şekil mahallemize kazandırdık” dedi.

Evi Yapılan Saliha Mengüç: “Allah razı olsun. Allah ömürlerini uzun etsin. Beni genişe çıkarttılar Cenab-ı Allah’ım onları darda koymasın. Allah evlatsına bağışlasın. Ömrümden alsın hepsinin ömrüne koysun. Öğrenciler fayans yapıyor, ortalığı düzene koyuyor. Çatıyı yaptılar, yağmur yağdığında suların içinde kalıyordum. Allah ömürlerini uzun etsin. Evin içinde çalışıyorlar. Şimdi artık doğalgaz yakacağım” dedi.
 |  Bu haber 3386 defa okunmuştur.


GÜNCEL  KATEGORİSİNDEN HABERLER

Yangın Paniğe Neden Oldu

Yangın Paniğe Neden Oldu Yangın Paniğe Neden Oldu

Kaçak Avcıya 17 Bin 194 TL Para Cezası

Kaçak Avcıya 17 Bin 194 TL Para Cezası Kaçak Avcıya 17 Bin 194 TL Para Cezası

Karda Mahsur Kalan Vatandaşın Yardımına Off Road Ekibi Yetişti

Karda Mahsur Kalan Vatandaşın Yardımına Off Road Ekibi Yetişti Karda Mahsur Kalan Vatandaşın Yardımına Off Road Ekibi Yetişti

Erzincan İtfaiyesinden Köpek Kurtarma Operasyonu

Erzincan İtfaiyesinden Köpek Kurtarma Operasyonu Erzincan İtfaiyesinden Köpek Kurtarma Operasyonu

Türk Kızılay’ı Aç Kalan Hayvanların İmdadına Yetişti

Türk Kızılay’ı Aç Kalan Hayvanların İmdadına Yetişti Türk Kızılay’ı Aç Kalan Hayvanların İmdadına Yetişti

Şehrin Göbeğinde Kayak Keyfi

Şehrin Göbeğinde Kayak Keyfi Şehrin Göbeğinde Kayak Keyfi

Öğrencilerden, Vali Arslantaş'a İlginç Teşekkür

Öğrencilerden, Vali Arslantaş'a İlginç Teşekkür Öğrencilerden, Vali Arslantaş'a İlginç Teşekkür

Kar Yağmasına En Çok Çocuklar Sevindi

Kar Yağmasına En Çok Çocuklar Sevindi Kar Yağmasına En Çok Çocuklar Sevindi

Erzincanlılar Güne Kar İle Uyandı

Erzincanlılar Güne Kar İle Uyandı Erzincanlılar Güne Kar İle Uyandı
  erzincan web tasarım