Erzincan Haber Sitesi
Yaşlı Kadının Evi Öğrenciler Tarafından Yenileniyor

Yaşlı kadının evinde çalışan öğrenciler hem dua alıyor, hem de teorikte öğrendiklerini pratiğe döküyorlar.

Erzincan Fatih Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinden hayata geçirilen anlamlı proje 80 yaşında ki Saliha Mengüç’ün evi yenileniyor.

Erzincan Fatih Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrenmen ve öğrencileri tarafından yapılan yenileme çalışmasında yapılan tüm çalışmalar öğretmen, öğrenci ve okul idaresi tarafından karşılanıyor. Öğretmenlerin ve öğrencilerin inşaat işçisi gibi çalıştıkları proje ile yaşlı kadının evi tepeden tırnağa yenileniyor. Doğalgaz tesisatı, temiz su tesisatı, çatısı, boyası yenilenen eve parkede döşenecek. 25 bin TL’ye mal olan evin giderleri ise öğretmenler, öğrenciler ve okul idaresi tarafından karşılanıyor. İşçiliğini öğrencilerin yaptığı evde öğrenciler hem teorikte öğrendiklerini pratiğe döküyor hem de sosyal bir sorumluluk olan yardımlaşma ve yaşlılara sahip çıkma duygularının farkına varıyorlar.

Sıhhi Tesisat Bölümü Öğrencisi Bahadır Demirtaş; “Sosyal sorumluluk projesi üzerine teyzemize yardım ediyoruz. Atölyede öğrendiklerimizi burada su tesisatı doğalgaz tesisatı olarak yardımcı oluyoruz. Tesisat öğrencisiyim. Yaptıklarımızı teyzemize sunduk yardımcı olmaya çalıştık” dedi.

Sıhhi Tesisat Bölümü Öğrencisi Ahmet Gürkan: “Atölyede öğrendiklerimizi teyzenin evinde pekiştiriyoruz. Hem bize staj olarak yardımı oluyor hem de teyzemizin evini yeniden restore ettik. Petek, tuvalet, gider, çatıyı falan yaptık. Mermerleri taktık, hayırlı kullanımlar dileriz” dedi.

İnşaat Bölümü Öğrencisi Eray Kalın: “Okulda öğrendiklerimizi burada uyguluyoruz. Bu evde zemin fayans kaplamasını yaptık. Çatı, boya, parke döşemesini yaptık. Çalışmalarımız hala sürüyor” dedi.

Erzincan Fatih Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Bahadır Sazlı: “Fatih Mesleki Teknik Anadolu Lisesi olarak 4 yıldır sosyal sorumluluk projesi altında öğrencilerimizin öğrendiklerini alanda uygulamalarını sağlayacak yeni projelere imza attık. Bunlardan sonuncusu mahallemizde bulunan fakir bir teyzemizin doğalgaz dönüşümü, temiz su tesisatının yapılması, çatısının aktarımı, evin parkesinin yenilenmesi, seramiklerinin yapılması ve aynı zamanda boyanım yeni bir ev olarak teslim edilmesine okulumuz inşaat, tesisat, elektrik elektronik öğrencileri tarafından sağlanmıştır. Bu yeni bir öğrenme yöntemi olarak görüyoruz. Öğrencilerimiz bu öğrenme yönteminde burada mutlu, öğretmenlerimiz mutlu hizmet verdiğimiz kişi mutlu. Bu yenilikçi bir eğitim sisteminin ilk anlayışı olarak kabul ediyoruz. Doğalgaz tesisatı, temiz su, çatı, boya badana ve parke işleriyle beraber 25 bin liralık bir proje gerçekleştirmiş olduk. Finansmanı işçiliklerini tamamen öğrencilerimiz karşıladı, giderlerimizi atölye teminlerinden karşıladık. Geri kalan giderlerimizi ise öğretmen arkadaşlarımız ve öğrencilerimiz vermiş olduğu bağışlarla karşılanmış oldu. Bu aynı zamanda sosyal sorumluluk hareketidir. Şuanda kadar 4 tane evi bu şekil mahallemize kazandırdık” dedi.

Evi Yapılan Saliha Mengüç: “Allah razı olsun. Allah ömürlerini uzun etsin. Beni genişe çıkarttılar Cenab-ı Allah’ım onları darda koymasın. Allah evlatsına bağışlasın. Ömrümden alsın hepsinin ömrüne koysun. Öğrenciler fayans yapıyor, ortalığı düzene koyuyor. Çatıyı yaptılar, yağmur yağdığında suların içinde kalıyordum. Allah ömürlerini uzun etsin. Evin içinde çalışıyorlar. Şimdi artık doğalgaz yakacağım” dedi.
 |  Bu haber 3071 defa okunmuştur.


GÜNCEL  KATEGORİSİNDEN HABERLER

100 Köy Yolu Ulaşıma Kapandı

100 Köy Yolu Ulaşıma Kapandı 100 Köy Yolu Ulaşıma Kapandı

Ulaşıma Kar Ve Tipi Engeli

Ulaşıma Kar Ve Tipi Engeli Ulaşıma Kar Ve Tipi Engeli

Ahıska Türkleri’ne, Türk Kızılayı Tarafından Gıda Yardımı

Ahıska Türkleri’ne, Türk Kızılayı Tarafından Gıda Yardımı Ahıska Türkleri’ne, Türk Kızılayı Tarafından Gıda Yardımı

Kalya, Unutulmadı

Kalya, Unutulmadı Kalya, Unutulmadı

Şehit Asker Son Yolculuğuna Uğurlandı

Şehit Asker Son Yolculuğuna Uğurlandı Şehit Asker Son Yolculuğuna Uğurlandı

Erzincan’da Teröre Darbe

Erzincan’da Teröre Darbe Erzincan’da Teröre Darbe

Asker Kardeşinin İzinden Döndüğü Gün Şehit Oldu

Asker Kardeşinin İzinden Döndüğü Gün Şehit Oldu Asker Kardeşinin İzinden Döndüğü Gün Şehit Oldu

Tedavi Edilen Vaşak Uydudan Takip Edilecek

Tedavi Edilen Vaşak Uydudan Takip Edilecek Tedavi Edilen Vaşak Uydudan Takip Edilecek

Erzincan’da Bir Terörist Ölü Ele Geçirildi

Erzincan’da Bir Terörist Ölü Ele Geçirildi Erzincan’da Bir Terörist Ölü Ele Geçirildi
  erzincan web tasarım