Erzincan Haber Sitesi
Başbakan Yıldırım, ‘Türkiye Bölünmez’

Başbakan Binali Yıldırım, Erzincan Üniversitesinin 2017-2018 eğitim öğretim yılı açılışı ve bazı temel atma törenlerine katılmak üzere memleketi Erzincan'a geldi. Erzincan havalimanında coşkulu bir kalabalık tarafından karşılanan Başbakan Yıldırım, halka hitap etti.

Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde dün yaşanan terör saldırısında sekiz, bugün de Diyarbakır'da bir şehit verildiğini anımsatan Yıldırım, şehitlere rahmet, millete baş sağlığı diledi.

 Başbakan Binali Yıldırım, "Yiğitlerin diyarı Erzincan'dan bir kez daha ifade ediyorum, FETÖ, PKK, DEAŞ, DHKP-C, PYD, YPG, adları ne olursa olsun hepsinin hesabını göreceğiz. Türkiye'yi teröre teslim etmeyeceğiz." dedi.

Yıldırım, Erzincan Havalimanı'nda kendisini karşılamaya gelen hemşehrilerine hitap etti.

Erzincan'ın bugün kendilerini bağrına bastığını belirten Başbakan Yıldırım, Erzincanlılara, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın selamını iletti.

"Bizim gözümüz kulağımız memlekette, gönlümüz Erzincan'da. Siz burada iyiyseniz biz de iyiyiz. Burada huzurluysanız biz de huzurluyuz." diyen Yıldırım, büyük Türkiye hedefi yolunda, 81 ilde hizmetlerin, yatırımların vatandaşlarla buluştuğunu ifade etti.

Başbakan Yıldırım, Erzincan'a müjdelerle, yeni yatırımlarla geldiğini vurgulayarak, "Ulaşım, sağlık, eğitim, sanayi, tarım, hayvancılık yatırımlarıyla ihya ettiğimiz Erzincan'da durmak yok." diye konuştu.

Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde dün yaşanan terör saldırısında sekiz, bugün de Diyarbakır'da bir şehit verildiğini  anımsatan Yıldırım, şehitlere rahmet, millete baş sağlığı diledi.

Bu sırada, alandaki vatandaşların "Şehitler ölmez, vatan bölünmez." sloganı atması üzerine Başbakan Yıldırım, şunları söyledi:

"Yiğitlerin diyarı Erzincan'dan bir kez daha ifade ediyorum, FETÖ, PKK, DEAŞ, DHKP-C, PYD, YPG, adları ne olursa olsun hepsinin hesabını göreceğiz. Türkiye'yi teröre teslim etmeyeceğiz. Çanakkale'de yedi düveli durduran, istiklal mücadelesinde yalın kılıç savaşan bu millet, 15 Temmuz'da tankları, uçakları, topları imanıyla durdurdu. Vatan aşkıyla 15 Temmuz gecesi Erzincan başta olmak üzere 80 milyon vatan evladı o gece destan yazdı. O hainler iyi bilsin ki bu vatanın bir karış toprağını, bir tek çakıl taşını dahi koparamazsınız. Bu bayrak inmez, bu ezan dinmez, Türkiye bölünmez. Bu millet yenilmez."

Başbakan Yıldırım, hemşehrilerinin "Dik dur eğilme, bu millet seninle" sloganlarına karşılık, "Evelallah biz sadece Rabbimizin huzurunda eğiliriz, başka hiçbir gücün önünde eğilmeyiz." ifadesini kullandı.

"ARTIK ERZİNCAN'A HER GÜN UÇUŞ VAR"

Erzincan'da yoğun programı olduğunu anlatan Yıldırım,  sözlerine şöyle devam etti:

"Yıllar önce burada böyle bir terminal var mıydı? Şuradaki barakayı görüyorsunuz değil mi? O barakayı Erzincan, havalimanı olarak kullanıyordu. İşte Türkiye'nin en güzel terminallerinden biri, Erzincan'a yakışan bu eseri de yaptık, hizmete aldık. Geçen sene boyunca 306 bin vatandaşımız uçakla seyahat etti Erzincan'a. Erzincan'ın köyleriyle, ilçeleriyle, merkeziyle nüfusu 226 bin. Nüfusundan daha fazla Erzincan'a ziyaretçi geldi. Artık Erzincan'a her gün uçuş var. Ankara'dan var, İstanbul'dan var."

Bir asırdan beri beklenen Kemaliye-Dutluca yolunun temelinin yarın atılacağına işaret eden Yıldırım, "Refahiye'ye, Tercan'a, Çayırlı'ya doğalgazı getirdik. İnşallah önümüzdeki sene de Kemah, İliç, Kemaliye'yi de doğalgazla buluşturacağız. Hayırlı, uğurlu olsun. 15 yıldır ülkemizi muasır medeniyetler seviyesine çıkarmak için canla başla çalışıyoruz. Yolları böldük, gönülleri birleştirdik. Yolları böldük, vatandaşı, Doğu'yu, Batı'yı birleştirdik ama şunu unutmayı yolları böleriz de Türkiye'yi böldürtmeyiz." diye konuştu.

"BİZ YAPAMAYIZ.' DİYENLER ARTIK HİÇBİR MAZERET BULAMAYACAK"

Başbakan Yıldırım, hızlı tren hayalini gerçeğe döndürdüklerini ve hızlı trenin Sivas'a kadar yapım çalışmalarının devam ettiğini aktararak, "Sivas-İmranlı arasının da ihalesi yapıldı. Adım adım Erzincan'a geliyor." dedi. 

Türkiye'nin artık kendi tankını, uçağını, insansız hava aracını yapar hale geldiğini vurgulayan Yıldırım, konuşmasını şu sözlerle sürdürdü:

"Artık Türkiye kendi otomobilini de yapacak. Bunun da kararını verdik. Yıllardır kriz tellallığı yapanlar, 'Biz yapamayız, edemeyiz.' diye konuşanlar artık hiçbir mazeret bulamayacak. Yerli otomobil, Türk mühendisinin, işçisinin, teknisyeninin akıl ve alın teriyle inşallah üretilecek. AK Parti 15 yıldan beri 20 bin kilometre yeni bölünmüş yol yaptı. İşte yerli otomobillerimiz de inşallah yakın zamanda bu güzel yollarda gidecek ve bu yolları taçlandıracak. Milletimize hayırlı, uğurlu olsun."

Başbakan Yıldırım, Erzincan'a son 15 yılda 9 milyar liralık yatırım yapıldığını, TOKİ'nin burada 11 bin konut inşa ettiğini, il ve ilçelerde 8 hastanenin hayata geçirildiğini, yatırımlarla marka bir şehir yaptıklarını kaydetti.

"ERZİNCAN SAĞLIĞIN DA MERKEZİ HALİNE GELİYOR"

Başbakan Yıldırım, Erzincan halkına bir müjde vermek istediğini belirterek, "Mevcut Mengüceli Hastanesi'nin yanına 250 yataklı yeni bir blok yapılıyor, hayırlı uğurlu olsun. Merkezdeki hastanenin yerine de 600 yataklı bir şehir hastenesi yapıyoruz. Böylece Erzincan sağlığın da merkezi haline geliyor. Cumhurbaşkanımızın açılışını yaptığı Bakü-Tiflis-Kars projesi de Kars'tan Erzincan'a geliyor." değerlendirmesinde bulundu.

Erzincan'ın böylelikle yolculuğun da buluştuğu merkez olacağını aktaran Yıldırım, "Türkiye kalkındıkça Erzincan kalkınacak. Erzincan kalkındıkça hemşehrilerimin yüzü gülecek, gelecek umutları yeşerecek." dedi.

Başbakan Yıldırım'a, eşi Semiha Yıldırım, Başbakan Yardımcısı Fikri Işık, Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, AK Parti Grup Başkanvekili Naci Bostancı, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Harun Karacan ile milletvekilleri ve diğer yetkililer eşlik etti.
 |  Bu haber 2668 defa okunmuştur.


GÜNCEL  KATEGORİSİNDEN HABERLER

Gökyüzündeki Huzurun Yerdeki Güvenceleri, Bayan ARFF Personelleri

Gökyüzündeki Huzurun Yerdeki Güvenceleri, Bayan ARFF Personelleri Gökyüzündeki Huzurun Yerdeki Güvenceleri, Bayan ARFF Personelleri

Hava Meydanları Personeli Özel Maksatlı Araçlar Simülatör Eğitim Merkezinde Eğitim Alıyor

Hava Meydanları Personeli Özel Maksatlı Araçlar Simülatör Eğitim Merkezinde Eğitim Alıyor Hava Meydanları Personeli Özel Maksatlı Araçlar Simülatör Eğitim Merkezinde Eğitim Alıyor

Harçlıkları İle Sokak Hayvanlarına Mama ve Süt Aldılar

Harçlıkları İle Sokak Hayvanlarına Mama ve Süt Aldılar Harçlıkları İle Sokak Hayvanlarına Mama ve Süt Aldılar

3 İlde Kuyumcuları Soydular

3 İlde Kuyumcuları Soydular 3 İlde Kuyumcuları Soydular

Çöpten Elektrik Üretimine Sayılı Günler Kaldı

Çöpten Elektrik Üretimine Sayılı Günler Kaldı Çöpten Elektrik Üretimine Sayılı Günler Kaldı

Tarihi Çadırcı Hamamı, Turizme Kazandırılıyor

Tarihi Çadırcı Hamamı, Turizme Kazandırılıyor Tarihi Çadırcı Hamamı, Turizme Kazandırılıyor

Başkan Başsoy’dan, Erzincanspor’a Ziyaret

Başkan Başsoy’dan, Erzincanspor’a Ziyaret Başkan Başsoy’dan, Erzincanspor’a Ziyaret

Seyir Halindeki Araç Alev Aldı

Seyir Halindeki Araç Alev Aldı Seyir Halindeki Araç Alev Aldı

Tartıştığı Otobüs Şoförü Hayatını Kurtardı

Tartıştığı Otobüs Şoförü Hayatını Kurtardı Tartıştığı Otobüs Şoförü Hayatını Kurtardı
  erzincan web tasarım