Erzincan Haber Sitesi
Vatan Bizi Bekliyor Gitmemiz Lazım

Afrin’de yaralanan tankçı Uzman Çavuş Alper Akpunar, tedavisi için memleketi Erzincan’a geldi. 

Afrin’e düzenlenen Zeytin Dalı Harekatı kapsamında kullandığı tanka terör örgütü tarafından yapılan roket saldırısı sonucu yaralanan 28 yaşındaki Uzman Çavuş Alper Akpunar, Hatay’da yapılan ilk tedavisinin ardından Erzincan’ın Üzümlü ilçesindeki baba evine geldi. 

Memleketine gelen Uzman Çavuş Alper Akpunar, burada babası Bekir Akpunar, annesi Huriye Akpunar, ablası Arzu, erkek kardeşi İbrahim, eşi Esra ile Üzümlü Belediye Başkanı Ahmet Sazlı ve Birlik Vakfı Erzincan Şubesi Başkanı Prof. Dr. Erdal Akpınar tarafından karşılandı. 

Uzman Çavuş Alper Akpunar’ı daha sonra Erzincan Vali Vekili Fatih Acar ile Vali Yardımcısı Yaşar Kemal Yılmaz ve Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Muhammer Doğan’da ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerini iletti. 

Yaralanan Uzman Çavuş Alper Akpunar: “İlk başta ailem aklıma geldi. Ama yapacak bir şey yok. Her şey vatan için. Sınırı geçtikten sonra böyle bir olay başımıza geldi. En kısa sürede inşallah iyileşip görev yerime tekrar döneceğim. Çünkü arkadaşlarım orada beni bekliyorlar. Tank sürücüsüyüm. Tankçıyım ben. Orada bir kahramanlık yaşanıyor. Gece gündüz demeden orada herkes görevi başında, aynı şekilde inşallah bende döneceğim görevime. Aileme kavuştum ama vatan bizi bekliyor, gitmemiz lazım. Ayağım iyileşir iyileşmek tekrar görev yerime döneceğim." diye konuştu. 

Anne Huriye Akpunar: “Canı sağ geldi, inşallah iyileşir tekrar görev yerine döner inşallah. Herşey vatan için. Hiç haberlerin başından kalkmıyordum. Sürekli haberleri izliyordum. Yinede izliyorum. Çok şükür çocuğum sağ salim geldi. Biz de gördük. Hamd olsun Allah’ıma. Yapacak bir şey yok çok şükür Allah’ım sakladı bekledi çocuğumu. Bize kavuşturdu” dedi.

Baba Bekir Akpunar: “Oradaki evlatlar bütün bizim evlatlarımız. İnşallah onlarda sağ salim görevlerini yaparlar. Vatan birliklerine dönerler” dedi.

Vali Vekili Fatih Acar: “İnşallah iyi olacaksın. Tekrar görevini yapmaya döneceksin” diye konuştu
 |  Bu haber 2888 defa okunmuştur.


GÜNCEL  KATEGORİSİNDEN HABERLER

Kalbinden Bıçakla Yaralanan Bir Kişi Öldü

Kalbinden Bıçakla Yaralanan Bir Kişi Öldü Kalbinden Bıçakla Yaralanan Bir Kişi Öldü

Okumak Büyük Silahtır

Okumak Büyük Silahtır Okumak Büyük Silahtır

Trafik Kazasında Motosiklet Sürücüsü Ağır Yaralandı

Trafik Kazasında Motosiklet Sürücüsü Ağır Yaralandı Trafik Kazasında Motosiklet Sürücüsü Ağır Yaralandı

Zirve’de Afrin’e Destek

Zirve’de Afrin’e Destek Zirve’de Afrin’e Destek

Doğu Ekspresine Mehterli Karşılama

Doğu Ekspresine Mehterli Karşılama Doğu Ekspresine Mehterli Karşılama

Kamyon Dolusu Kaçak Yakalandı

Kamyon Dolusu Kaçak Yakalandı Kamyon Dolusu Kaçak Yakalandı

Araçların Yayalara Çarptığı Kazalar MOBESE Kameralarında

Araçların Yayalara Çarptığı Kazalar MOBESE Kameralarında Araçların Yayalara Çarptığı Kazalar MOBESE Kameralarında

Piyasa Değeri Yaklaşık 7 Milyon TL’lik Uyuşturucu Ele Geçirildi

Piyasa Değeri Yaklaşık 7 Milyon TL’lik Uyuşturucu Ele Geçirildi Piyasa Değeri Yaklaşık 7 Milyon TL’lik Uyuşturucu Ele Geçirildi

Başkan Türel’den, Antalya Erzincanlılar Yardımlaşma Derneğine Ziyaret

Başkan Türel’den, Antalya Erzincanlılar Yardımlaşma Derneğine Ziyaret Başkan Türel’den, Antalya Erzincanlılar Yardımlaşma Derneğine Ziyaret
  erzincan web tasarım