Erzincan Haber Sitesi
Vatan Bizi Bekliyor Gitmemiz Lazım

Afrin’de yaralanan tankçı Uzman Çavuş Alper Akpunar, tedavisi için memleketi Erzincan’a geldi. 

Afrin’e düzenlenen Zeytin Dalı Harekatı kapsamında kullandığı tanka terör örgütü tarafından yapılan roket saldırısı sonucu yaralanan 28 yaşındaki Uzman Çavuş Alper Akpunar, Hatay’da yapılan ilk tedavisinin ardından Erzincan’ın Üzümlü ilçesindeki baba evine geldi. 

Memleketine gelen Uzman Çavuş Alper Akpunar, burada babası Bekir Akpunar, annesi Huriye Akpunar, ablası Arzu, erkek kardeşi İbrahim, eşi Esra ile Üzümlü Belediye Başkanı Ahmet Sazlı ve Birlik Vakfı Erzincan Şubesi Başkanı Prof. Dr. Erdal Akpınar tarafından karşılandı. 

Uzman Çavuş Alper Akpunar’ı daha sonra Erzincan Vali Vekili Fatih Acar ile Vali Yardımcısı Yaşar Kemal Yılmaz ve Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Muhammer Doğan’da ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerini iletti. 

Yaralanan Uzman Çavuş Alper Akpunar: “İlk başta ailem aklıma geldi. Ama yapacak bir şey yok. Her şey vatan için. Sınırı geçtikten sonra böyle bir olay başımıza geldi. En kısa sürede inşallah iyileşip görev yerime tekrar döneceğim. Çünkü arkadaşlarım orada beni bekliyorlar. Tank sürücüsüyüm. Tankçıyım ben. Orada bir kahramanlık yaşanıyor. Gece gündüz demeden orada herkes görevi başında, aynı şekilde inşallah bende döneceğim görevime. Aileme kavuştum ama vatan bizi bekliyor, gitmemiz lazım. Ayağım iyileşir iyileşmek tekrar görev yerime döneceğim." diye konuştu. 

Anne Huriye Akpunar: “Canı sağ geldi, inşallah iyileşir tekrar görev yerine döner inşallah. Herşey vatan için. Hiç haberlerin başından kalkmıyordum. Sürekli haberleri izliyordum. Yinede izliyorum. Çok şükür çocuğum sağ salim geldi. Biz de gördük. Hamd olsun Allah’ıma. Yapacak bir şey yok çok şükür Allah’ım sakladı bekledi çocuğumu. Bize kavuşturdu” dedi.

Baba Bekir Akpunar: “Oradaki evlatlar bütün bizim evlatlarımız. İnşallah onlarda sağ salim görevlerini yaparlar. Vatan birliklerine dönerler” dedi.

Vali Vekili Fatih Acar: “İnşallah iyi olacaksın. Tekrar görevini yapmaya döneceksin” diye konuştu
 |  Bu haber 3180 defa okunmuştur.


GÜNCEL  KATEGORİSİNDEN HABERLER

Kazada Hayatını Kaybeden Muhtar Toprağa Verildi

Kazada Hayatını Kaybeden Muhtar Toprağa Verildi Kazada Hayatını Kaybeden Muhtar Toprağa Verildi

Usulsüz Avcılara 3 bin 206 TL İdari Para Cezası

Usulsüz Avcılara 3 bin 206 TL İdari Para Cezası Usulsüz Avcılara 3 bin 206 TL İdari Para Cezası

Kar'da Mahsur Kalan Köylülerin İmdadına Özel İdare Ekipleri Yetişti

Kar'da Mahsur Kalan Köylülerin İmdadına Özel İdare Ekipleri Yetişti Kar'da Mahsur Kalan Köylülerin İmdadına Özel İdare Ekipleri Yetişti

Kurt ve Boz Ayı, Foto Kapanda

Kurt ve Boz Ayı, Foto Kapanda Kurt ve Boz Ayı, Foto Kapanda

Beyaz Örtü Erzincan’ı Kapladı

Beyaz Örtü Erzincan’ı Kapladı Beyaz Örtü Erzincan’ı Kapladı

Dünya da ve Türkiye’de Tek, Oda Erzincan’da

Dünya da ve Türkiye’de Tek, Oda Erzincan’da Dünya da ve Türkiye’de Tek, Oda Erzincan’da

Köylülerin İmdadına Özel İdare Ekipleri Yetişti

Köylülerin İmdadına Özel İdare Ekipleri Yetişti Köylülerin İmdadına Özel İdare Ekipleri Yetişti

Antrenmanlarını Doğada Yapıyorlar

Antrenmanlarını Doğada Yapıyorlar Antrenmanlarını Doğada Yapıyorlar

Erzincan’da 127 Bin 814 Adet Hap Ve 598 Adet Ampul Ele Geçirildi

Erzincan’da 127 Bin 814 Adet Hap Ve 598 Adet Ampul Ele Geçirildi Erzincan’da 127 Bin 814 Adet Hap Ve 598 Adet Ampul Ele Geçirildi
  erzincan web tasarım