Erzincan Haber Sitesi
Köy ve Mahalle Muhtarları, Afrin’e Gitmek İçin, Askerlik Başvurusu Yaptı

Erzincan Köy ve Mahalle Muhtarları Derneği üyesi muhtarlar Afrin harekatına destek için askerlik şubesine giderek askere alınmak için başvuru yaptı.

Türkiye Muhtarlar Konfederasyonuna bağlı Erzincan Köy ve Mahalle Muhtarları Derneği Başkanı Oğuz Tekcan ve mahalle muhtarları, Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından başlatılan Afrin’deki ’Zeytin Dalı Harekatı’na gönüllü asker olarak katılmak için askerlik şubesine dilekçe verdi. Muhtarlar daha sonra askerlik şubesi önünde basın açıklaması yaptı.

Erzincan Köy Ve Mahalle Muhtarları Derneği Başkanı Oğuz Tekcan: “Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu üyesi Erzincan Köy ve Mahalle Muhtarları Derneği olarak Türk Silahlı Kuvvetlerimizin Suriye’nin kuzey batısında Afrin bölgesinde PKK, KCK, PYD ve DEAŞ mensubu teröristleri etkisiz hale getirmek için yürütülen ‘Zeytin Dalı Harekatı’nı destekliyoruz. Harekat esnasında şehit olan Mehmetçiklerimize Allah'tan rahmet geride kalan sevdiklerine ve yüce Türk milletine sabırlar dilerken yaralı ve gazi olan kardeşlerimize yüce Mevla’dan sağlık ve sıhhatler dileriz.

Bizler Erzincan köy ve mahalle muhtarları derneği üyesi muhtarları olarak diyoruz ki: Bu dünya görsün ki Türk milletinin siyasi görüşü ne olursa olsun biz savaşta devletimizin ve askerimizin yanındayız. Türk Silahlı Kuvvetlerimizin bizlere vereceği her türlü göreve hazır olduğumuzu seve seve bu vatan için canımızı vereceğimizin bilinmesini arz ederiz. Yüce Mevlam bu harekatta kahraman Türk ordumuzu Muzaffer eylesin Allah Mehmetçiğimize güç ve kuvvet versin tüm dualarımız onlarla birlikte olsun” dedi. 
 |  Bu haber 3048 defa okunmuştur.


GÜNCEL  KATEGORİSİNDEN HABERLER

Kalbinden Bıçakla Yaralanan Bir Kişi Öldü

Kalbinden Bıçakla Yaralanan Bir Kişi Öldü Kalbinden Bıçakla Yaralanan Bir Kişi Öldü

Okumak Büyük Silahtır

Okumak Büyük Silahtır Okumak Büyük Silahtır

Trafik Kazasında Motosiklet Sürücüsü Ağır Yaralandı

Trafik Kazasında Motosiklet Sürücüsü Ağır Yaralandı Trafik Kazasında Motosiklet Sürücüsü Ağır Yaralandı

Zirve’de Afrin’e Destek

Zirve’de Afrin’e Destek Zirve’de Afrin’e Destek

Doğu Ekspresine Mehterli Karşılama

Doğu Ekspresine Mehterli Karşılama Doğu Ekspresine Mehterli Karşılama

Kamyon Dolusu Kaçak Yakalandı

Kamyon Dolusu Kaçak Yakalandı Kamyon Dolusu Kaçak Yakalandı

Araçların Yayalara Çarptığı Kazalar MOBESE Kameralarında

Araçların Yayalara Çarptığı Kazalar MOBESE Kameralarında Araçların Yayalara Çarptığı Kazalar MOBESE Kameralarında

Piyasa Değeri Yaklaşık 7 Milyon TL’lik Uyuşturucu Ele Geçirildi

Piyasa Değeri Yaklaşık 7 Milyon TL’lik Uyuşturucu Ele Geçirildi Piyasa Değeri Yaklaşık 7 Milyon TL’lik Uyuşturucu Ele Geçirildi

Başkan Türel’den, Antalya Erzincanlılar Yardımlaşma Derneğine Ziyaret

Başkan Türel’den, Antalya Erzincanlılar Yardımlaşma Derneğine Ziyaret Başkan Türel’den, Antalya Erzincanlılar Yardımlaşma Derneğine Ziyaret
  erzincan web tasarım