Erzincan Haber Sitesi
Doğu Ekspresine Mehterli Karşılama

Ankara Garından yola çıkan Doğu Ekspresi treniyle yaklaşık 17 saatlik yolculuğun ardından Erzincan Garına gelen yolcular Mehter Takımının konseriyle karşılandı.

Ankara’dan hareket ederek Kars’a giden Doğu Ekspresi yolcularına Erzincan Garında sürpriz bir karşılama töreni düzenlendi. Erzincan Belediyesi organizasyonuyla yolcular Mehter Takımıyla karşılandı ve kendilerine Erzincan’ın Meşhur Tulum Peyniri, lavaş ikramında bulunuldu.

Ankara-Kars arasında sefer yapan Doğu Ekspresi yolcuları için Erzincan Garında sürpriz bir karşılama töreni düzenlendi. Trenin Erzincan’a gelmesiyle birlikte Erzincan Belediyesi Mehter takımı konseri başladı ve yolculara tulum peyniri, lavaş ve Erzincan’ı tanıtıcı broşür ve Cd’ lerin içinde bulunduğu çantalar hediye edildi. Akşam saatlerinde Ankara’dan hareket eden Trenin saat 11.30’da Erzincan Garına gelmesiyle birlikte Erzincan Belediyesi Mehter Takımı konser verdi. Tren yolcuları Erzincan’daki karşılamadan duydukları memnuniyeti dile getirerek, Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy’a teşekkür etti. Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy Doğu ekspresi yolcularına hoş geldiniz diyerek etkinlik hakkında bilgi verdi. Erzincan’ın Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 100. yılı nedeniyle etkinliklere start verdiklerini ifade eden Başkan Başsoy, Erzincan’da tarihi Doğu Ekspresi yolcuları için sürpriz hazırladıklarını söyledi. Ardından Erzincan’dan hareket eden Doğu Ekspresi yolcuları Kars’a doğru yola çıktı.

Yolcular: “Ankara – İstanbul arasını hızlı tren ile yapmıştım ama Doğu Ekspresi çok farklı bir duygu. Erzincan’da bu ortamı görünce çok mutlu olduk. Çok güzel. Erzincan Belediyesine teşekkür ediyoruz. Bizim için çok farklı bir etkinlik oldu. Çok büyük coşku ile karşılandık. Hoşumuza gitti”, “Samsun’dan katılıyoruz. Doğu Ekspresi trenine ilk defa bindim ve Doğu Ekspresi çok güzel. Çok memnun kaldık. Erzincan Belediyesine hazırladıkları bu gösteri de çok güzeldi. Çok memnun olduk. Çok beğendik”, “Fotoğraf gurubu olarak geldik. 10-12 yıllık bir hayalimizde Doğu Ekspresi ile Kars’a yolculuk yapmak. Onu gerçekleştirdiğimiz için çok mutluyuz. Burada bu ambiyans bizi daha da mutlu etti. Tekrar geleceğiz”, “Kars gezisi için Doğu Ekspresiyle. İnince Erzincan Belediyesinin böyle bir aktivitesi çok hoşuma gitti doğrusu. Tanıtım açısından Erzincan için kendisine buradan teşekkür ediyorum” dediler.

Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy: “Doğu Ekspresi yıllardan beri hizmet veren ulaşım araçlarımızdan bir tanesi. Bugün Erzincan’da biz Doğu Ekspresi yolcularına hem hoş geldin demek, hem bir sürpriz ile karşılamak istedik. Bu gördüğünüz Mehter Takımı bizim belediyemizde çalışan personelimiz. Bunlar gündüz işlerini yaparken akşam da Mehter Takımını ecdadımızın yadigarı olan Mehter Takımını yaşatmak için gece gündüz çalışıyorlar. Kendilerini tebrik ediyorum. Biz çok önemli bir haftaya girdik. Erzincan 13 Şubat 2018 tarihinde Erzincan’ın 100 yıl kurtuluş törenlerini düzenleyeceğiz. Etkinliklerimiz bugünden itibaren başlamıştır. Sizlerde bugün bize şeref verdiniz. Hoş geldiniz sefalar getirdiniz. Ayrıca sizlere küçük birer hediyemiz oldu. Hem Erzincan Tulum peyniri, Erzincan lavaşı, Erzincan tanıtım broşürleri, CD’ler de sizlere çantalarda hediye edilecek. Afiyet olsun. Hayırlı yolculuklar diliyorum” dedi.
 |  Bu haber 2818 defa okunmuştur.


GÜNCEL  KATEGORİSİNDEN HABERLER

Araç Yüklü Tır Yandı

Araç Yüklü Tır Yandı Araç Yüklü Tır Yandı

Kaya Kartalı Avladığı Tilki İle Görüntülendi

Kaya Kartalı Avladığı Tilki İle Görüntülendi Kaya Kartalı Avladığı Tilki İle Görüntülendi

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş’tan, Vali Arslantaş’a Ziyaret

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş’tan, Vali Arslantaş’a Ziyaret Diyanet İşleri Başkanı Erbaş’tan, Vali Arslantaş’a Ziyaret

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Erzincan'da

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Erzincan'da Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Erzincan'da

Kızılay Erzincan Şubesinin Yeni Başkanı Mumcu

Kızılay Erzincan Şubesinin Yeni Başkanı Mumcu Kızılay Erzincan Şubesinin Yeni Başkanı Mumcu

Geçiş Üstünlüğü Yayanın

Geçiş Üstünlüğü Yayanın Geçiş Üstünlüğü Yayanın

Organları 4 Hastayı Hayata Bağlayacak

Organları 4 Hastayı Hayata Bağlayacak Organları 4 Hastayı Hayata Bağlayacak

Yangın Paniğe Neden Oldu

Yangın Paniğe Neden Oldu Yangın Paniğe Neden Oldu

Kaçak Avcıya 17 Bin 194 TL Para Cezası

Kaçak Avcıya 17 Bin 194 TL Para Cezası Kaçak Avcıya 17 Bin 194 TL Para Cezası
  erzincan web tasarım