Erzincan Haber Sitesi
Doğu Ekspresine Mehterli Karşılama

Ankara Garından yola çıkan Doğu Ekspresi treniyle yaklaşık 17 saatlik yolculuğun ardından Erzincan Garına gelen yolcular Mehter Takımının konseriyle karşılandı.

Ankara’dan hareket ederek Kars’a giden Doğu Ekspresi yolcularına Erzincan Garında sürpriz bir karşılama töreni düzenlendi. Erzincan Belediyesi organizasyonuyla yolcular Mehter Takımıyla karşılandı ve kendilerine Erzincan’ın Meşhur Tulum Peyniri, lavaş ikramında bulunuldu.

Ankara-Kars arasında sefer yapan Doğu Ekspresi yolcuları için Erzincan Garında sürpriz bir karşılama töreni düzenlendi. Trenin Erzincan’a gelmesiyle birlikte Erzincan Belediyesi Mehter takımı konseri başladı ve yolculara tulum peyniri, lavaş ve Erzincan’ı tanıtıcı broşür ve Cd’ lerin içinde bulunduğu çantalar hediye edildi. Akşam saatlerinde Ankara’dan hareket eden Trenin saat 11.30’da Erzincan Garına gelmesiyle birlikte Erzincan Belediyesi Mehter Takımı konser verdi. Tren yolcuları Erzincan’daki karşılamadan duydukları memnuniyeti dile getirerek, Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy’a teşekkür etti. Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy Doğu ekspresi yolcularına hoş geldiniz diyerek etkinlik hakkında bilgi verdi. Erzincan’ın Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 100. yılı nedeniyle etkinliklere start verdiklerini ifade eden Başkan Başsoy, Erzincan’da tarihi Doğu Ekspresi yolcuları için sürpriz hazırladıklarını söyledi. Ardından Erzincan’dan hareket eden Doğu Ekspresi yolcuları Kars’a doğru yola çıktı.

Yolcular: “Ankara – İstanbul arasını hızlı tren ile yapmıştım ama Doğu Ekspresi çok farklı bir duygu. Erzincan’da bu ortamı görünce çok mutlu olduk. Çok güzel. Erzincan Belediyesine teşekkür ediyoruz. Bizim için çok farklı bir etkinlik oldu. Çok büyük coşku ile karşılandık. Hoşumuza gitti”, “Samsun’dan katılıyoruz. Doğu Ekspresi trenine ilk defa bindim ve Doğu Ekspresi çok güzel. Çok memnun kaldık. Erzincan Belediyesine hazırladıkları bu gösteri de çok güzeldi. Çok memnun olduk. Çok beğendik”, “Fotoğraf gurubu olarak geldik. 10-12 yıllık bir hayalimizde Doğu Ekspresi ile Kars’a yolculuk yapmak. Onu gerçekleştirdiğimiz için çok mutluyuz. Burada bu ambiyans bizi daha da mutlu etti. Tekrar geleceğiz”, “Kars gezisi için Doğu Ekspresiyle. İnince Erzincan Belediyesinin böyle bir aktivitesi çok hoşuma gitti doğrusu. Tanıtım açısından Erzincan için kendisine buradan teşekkür ediyorum” dediler.

Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy: “Doğu Ekspresi yıllardan beri hizmet veren ulaşım araçlarımızdan bir tanesi. Bugün Erzincan’da biz Doğu Ekspresi yolcularına hem hoş geldin demek, hem bir sürpriz ile karşılamak istedik. Bu gördüğünüz Mehter Takımı bizim belediyemizde çalışan personelimiz. Bunlar gündüz işlerini yaparken akşam da Mehter Takımını ecdadımızın yadigarı olan Mehter Takımını yaşatmak için gece gündüz çalışıyorlar. Kendilerini tebrik ediyorum. Biz çok önemli bir haftaya girdik. Erzincan 13 Şubat 2018 tarihinde Erzincan’ın 100 yıl kurtuluş törenlerini düzenleyeceğiz. Etkinliklerimiz bugünden itibaren başlamıştır. Sizlerde bugün bize şeref verdiniz. Hoş geldiniz sefalar getirdiniz. Ayrıca sizlere küçük birer hediyemiz oldu. Hem Erzincan Tulum peyniri, Erzincan lavaşı, Erzincan tanıtım broşürleri, CD’ler de sizlere çantalarda hediye edilecek. Afiyet olsun. Hayırlı yolculuklar diliyorum” dedi.
 |  Bu haber 2706 defa okunmuştur.


GÜNCEL  KATEGORİSİNDEN HABERLER

Tartıştığı Otobüs Şoförü Hayatını Kurtardı

Tartıştığı Otobüs Şoförü Hayatını Kurtardı Tartıştığı Otobüs Şoförü Hayatını Kurtardı

Rahatsızlanan Yolcuyu Şoför Hastaneye Ulaştırdı

Rahatsızlanan Yolcuyu Şoför Hastaneye Ulaştırdı Rahatsızlanan Yolcuyu Şoför Hastaneye Ulaştırdı

İki Hafif Ticari Araç Kafa Kafaya Çarpıştı

İki Hafif Ticari Araç Kafa Kafaya Çarpıştı İki Hafif Ticari Araç Kafa Kafaya Çarpıştı

Kamyonet Şarampole Devrildi 2 Yaralı

Kamyonet Şarampole Devrildi 2 Yaralı Kamyonet Şarampole Devrildi 2 Yaralı

Gönüllü Gençler, Uyuşturucu Kullanımına Karşı Savaş Açtı

Gönüllü Gençler, Uyuşturucu Kullanımına Karşı Savaş Açtı Gönüllü Gençler, Uyuşturucu Kullanımına Karşı Savaş Açtı

Zafer Bayramı Çelenk Sunma Töreni Düzenlendi

Zafer Bayramı Çelenk Sunma Töreni Düzenlendi Zafer Bayramı Çelenk Sunma Töreni Düzenlendi

Erzincan’da 30 Ağustos Coşkusu

Erzincan’da 30 Ağustos Coşkusu Erzincan’da 30 Ağustos Coşkusu

Bayram Tatili Yolunda Kaza 6 Yaralı

Bayram Tatili Yolunda Kaza 6 Yaralı Bayram Tatili Yolunda Kaza 6 Yaralı

Türk Bayraklı Uçuş İle ABD’ye Tepki

Türk Bayraklı Uçuş İle ABD’ye Tepki Türk Bayraklı Uçuş İle ABD’ye Tepki
  erzincan web tasarım