Erzincan Haber Sitesi
Aziz Gün Tercan'da okul ziyaretlerinde

Ziyarette, 2016-2017 eğitim öğretim yılının genel değerlendirmesi ve 2017-2018 eğitim öğretim yılının 1. dönemini değerlendirdi.

Toplantıda İl Millî Eğitim Müdürü Aziz Gün, “Bugün TÜBİTAK 12.Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Erzurum Bölge Yarışmasından dönüyoruz, Tercan İlçemizde sizlerle bir araya gelerek istişare yapmak istedim. İlçemizde 1 Ana Okulu, 15 İlkokul, 9 Ortaokul, 1 Anadolu Lisesi, 5 Meslek Lisesi, toplam 2734 öğrenci ve 200’ü aşkın öğrencimiz bulunmaktadır. İlçeler arsında en kalabalık mevcuda sahipsiniz. Bu da ilin başarısına doğrudan etki etmektedir. Eğitim sisteminin içerisinde bu sistemi de oluşturan ufak parçalar vardır her parça kendisini değerli görmelidir. Bu sistemin bir parçası okuldur, olmazsa olmazı olan ise öğretmendir, idarecidir. Atanmış olan değil adanmış olan, kendini mesleğine adamış olan, sevdalı olan olursa bir anlam ifade eder. Bu ülkenin geleceği olan çocuklar siz idarecilerin elinde, bizim elimizde” dedi.

Aziz Gün, ilçede görev yapan idareci ve öğretmenlere 2017-2018 Eğitim Öğretim yılı 1.döneminde eğitim ve öğretimle ilgili olarak sunmuş oldukları güzel katkılardan dolayı teşekkür ederek, 2.dönemin de sağlık, mutluluk ve başarılı bir şekilde geçmesi temennisinde bulundu.
 |  Bu haber 2418 defa okunmuştur.


EĞİTİM  KATEGORİSİNDEN HABERLER

Öğrenciler staj için İngiltere’de

Öğrenciler staj için İngiltere’de Erzincan İl Millî Eğitim Müdürü Aziz Gün’ün de katıldığı, Sümer Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi (Okulu)’nun AB E...

Rektör Prof. Dr. Çapoğlu, Tercan MYO’da Öğrencilerle

Rektör Prof. Dr. Çapoğlu, Tercan MYO’da Öğrencilerle Rektör Prof. Dr. Çapoğlu, Tercan MYO’da Öğrencilerle

Ülkü Ocakları Minik Öğrencilerle

Ülkü Ocakları Minik Öğrencilerle Ülkü Ocakları Minik Öğrencilerle

KYK Öğrenciler İçin Hazır

KYK Öğrenciler İçin Hazır KYK Öğrenciler İçin Hazır

Diş Hekimliği Fakültesi Temeli Atıldı

Diş Hekimliği Fakültesi Temeli Atıldı Erzincan Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesine kavuşuyor.

Pastalar Kitap Oldu

Pastalar Kitap Oldu "Pastam Kitabım Olsun" projesi kapsamında, velilerin her 10 günde bir yaptıkları pasta ve kurabiyelerin satışından ...

Erzincan da “Çelik Kalem Bakır İşlemeciliği” kursu

Erzincan da “Çelik Kalem Bakır İşlemeciliği” kursu Erzincan Mesleki Eğitim Merkezi Müdürlüğünde Çelik Kalem Bakır İşlemeciliği kursu verilecek.

Öğrenciler Sokakta Kitap Okudu

Öğrenciler Sokakta Kitap Okudu 52. Kütüphane Haftası etkinlikleri kapsamında öğrencilerin katılımı ile Saat Kulesi önünde kitap okuma etkinliği dü...

Özel Güvenlik Personeline Bilgilendirme Eğitimi

Özel Güvenlik Personeline Bilgilendirme Eğitimi İl merkezinde görev yapan özel güvenlik personeline bilgilendirme eğitimi verildi.
  erzincan web tasarım