Erzincan Haber Sitesi
Başbakan Yıldırım, 3 Teröristi Etkisiz Hale Getiren Komandolarla Bir Araya Geldi

Başbakan Binali Yıldırım, bayramın ilk günü Erzincan'ın Kemah ilçesi kırsalında 3 teröristi etkisiz hale getiren komandolarla bir araya geldi.

Bayramı memleketi Erzincan'da geçiren Başbakan Yıldırım, İl Jandarma Komutanlığı'nda askerlerle bayramlaştı. 3'üncü Ordu Komutanı Orgeneral İsmail Serdar Savaş'ın da katıldığı bayramlaşma programında konuşma yapan Yıldırım, terörle mücadelede kararlılık vurgusu yaptı.

Başbakan Binali Yıldırım’ın, Jandarma Komutanlığı ziyaretine, Erzincan Valisi Ali Arslantaş, 3. Ordu Komutanı Orgeneral İsmail Serdar Savaş, Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy, İl Emniyet Müdürü Bülent Şensoy, İl Jandarma Komutanı Albay Hasan Aksoylu, AK Parti Erzincan Milletvekili Sebahattin Karakelle, AK Parti Erzincan milletvekili adayları Süleyman Karaman, Burhan Çakır ile diğer yetkililer katıldı.

Başbakan Yıldırım; “Rahat bir şekilde bayram edebiliyorsak, can güvenliği sağlanmış ise, bu sizlerin gece-gündüz demeden fedakarca teröre, teröristlere karşı yaptığınız mücadelenin bir sonucudur. Ülkemizi terörün baskıdan, korkusundan kurtarma yönünde ortaya koyduğunuz insanüstü gayret ve fedakarlıktan dolayı sizlere milletim adına teşekkür ediyoruz.

Komutanlarınız başta olmak üzere, bu görevde, bu işte yer alan bütün kardeşlerimizi, jandarmamızı, polisimiz, jandarma özel harekatı, güvenlik korucularını ve Kara Kuvvetlerimizin bütün unsurlarını, Hava Kuvvetlerimizi, velhasıl bu operasyonlara katılan bütün arkadaşlarımızı tebrik ediyorum, kahraman Mehmet’lerimizin anlından öpüyorum.

Bayramın ilk günü memlekete sıla-i rahime geldik, bayramı memlekette geçirmeyi arzu ettik. O gün bile sizler görevdeydiniz ve Munzur bölgesinde bir operasyon gerçekleştirdiniz ve 3 teröristi etkisiz hale getirdiniz, bir terörist daha var, onunla ilgili de faaliyetler sürüyor.

Bu operasyona katılan Refahiye Komando Taburu Patnos Jandarma Özel Harekat Timi ve güvenlik korucularını özellikle tebrik ediyorum, gözlerinizden öpüyorum, çok güzel başarılı bir iş yaptınız. Belki onlar fırsat bulabilseydi masum insanları, bayram için memleketlerine gelen vatandaşlarımızın hayatına kastedeceklerdi, büyük bir görev ifade ettiniz. Özelikle de Erzincan Jandarma Komutamız bölgede yoğun bir faaliyet içerisinde çalışıyor. Bütün komutanlarımızı, 3. Ordu Komutanımızı, Jandarma Bölge Komutanının, Jandarma Alay Komutanının ve operasyona katılan bütün arkadaşlarımızı tebrik ediyorum, başarılarınızın devamını diliyorum.

Terörle mücadelede son yılların en büyük başarını ortaya koydunuz. Bundan 2 yıl önce terörle mücadelede savunma değil, taarruz esastır şeklinde bir yöntem değişikliğine gittik ve dolayısıyla şu anda dağlarda, şehirlerde terör baskısı hemen hemen sona erdi, devletin tam kontrolü sağlanmış oldu. Ancak işimiz bitmedi, son terörist de bu topraklardan yok oluncaya kadar bu mücadele devam edecek.

Ayrıca, hudutlarımız dışında bize zarar vermeye çalışan, sızmalar yaparak insanlarımızın ölümüne sebep olan, korku, baskı oluşturan terör unsurlarını da nasıl Zeytin Dalı, Fırat Kalkanı Harekatıyla bulundukları yerde etkisiz hale getirdiysek, inşallah Kuzey Irak Bölgesinde de aynı şekilde terörü bulunduğu yerde etkisiz hale getirmek için kapsamlı bir kara ve hava destekli faaliyet icraat ediyoruz, inşallah burada da iyi sonuçlar alacağız.

Şunu bilmenizi istiyorum: 81 milyon vatandaşımızın duası ve desteği sizlerle beraberdir.

Dün Tunceli’deydim, Tunceli’nin merkezinde coşkulu miting yaptık, coşkulu bir kalabalığa hitap etme fırsatımız oldu. Ben önceki yıllarda da Tunceli’ye gitmiştim, ama çok büyük fark gördüm, insanların gözlerinin içi pırıl pırıl, rahatlamışlar, üzerlerinden baskı kalkmış, şehrin altyapısı, gelişmesi tüm hızıyla sürüyor, 4 tane yeni yatırımcı gelmiş.

Yine geçen hafta Muş’taydım, Bitlis’teydim, Hakkari’deydim, o seyahatlerde havadan helikopterle baktığımda bütün sürülerin, büyükbaş, küçükbaş hayvanların mezralarda, meralarda otladığını gördüm, insanların orada normal hayatına döndüğünü gördüm. Bunlar hepimizin arzu ettiği şeyler. Bir zamanlar köylerin yakılması, şehirlerle çukurlar kazılması, isyan provalarının yapılmasından bugünlere geldik. Elhamdülillah ülkemizin birliği, beraberliği, milletimizin kardeşliği için çalışmalarımız var gücüyle devam edecek. Milletimiz size güveniyor, duası, desteği sizlerle, Allah yar ve yardımcımız olsun.

Bu mübarek günde bu yolda bayrak için, toprak için, millet için, devlet için hayatını seve seve veren bütün aziz şehitlerimizi de bir kez daha rahmetle, şükranla yad ediyorum. Gazilerimize Rabbimden hayırlı uzun ömürler diliyor, sizin başarılarınızın artarak devamını diliyorum, hepinizin alnından öpüyorum. Allah’a emanet olun değerli kardeşlerim” dedi.

Başbakan Yıldırım, daha sonra operasyonu gerçekleştiren komando timiyle hatıra fotoğrafı çektirdi.
 |  Bu haber 3353 defa okunmuştur.


GÜNCEL  KATEGORİSİNDEN HABERLER

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş’tan, Vali Arslantaş’a Ziyaret

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş’tan, Vali Arslantaş’a Ziyaret Diyanet İşleri Başkanı Erbaş’tan, Vali Arslantaş’a Ziyaret

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Erzincan'da

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Erzincan'da Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Erzincan'da

Kızılay Erzincan Şubesinin Yeni Başkanı Mumcu

Kızılay Erzincan Şubesinin Yeni Başkanı Mumcu Kızılay Erzincan Şubesinin Yeni Başkanı Mumcu

Geçiş Üstünlüğü Yayanın

Geçiş Üstünlüğü Yayanın Geçiş Üstünlüğü Yayanın

Organları 4 Hastayı Hayata Bağlayacak

Organları 4 Hastayı Hayata Bağlayacak Organları 4 Hastayı Hayata Bağlayacak

Yangın Paniğe Neden Oldu

Yangın Paniğe Neden Oldu Yangın Paniğe Neden Oldu

Kaçak Avcıya 17 Bin 194 TL Para Cezası

Kaçak Avcıya 17 Bin 194 TL Para Cezası Kaçak Avcıya 17 Bin 194 TL Para Cezası

Karda Mahsur Kalan Vatandaşın Yardımına Off Road Ekibi Yetişti

Karda Mahsur Kalan Vatandaşın Yardımına Off Road Ekibi Yetişti Karda Mahsur Kalan Vatandaşın Yardımına Off Road Ekibi Yetişti

Erzincan İtfaiyesinden Köpek Kurtarma Operasyonu

Erzincan İtfaiyesinden Köpek Kurtarma Operasyonu Erzincan İtfaiyesinden Köpek Kurtarma Operasyonu
  erzincan web tasarım