Erzincan Haber Sitesi
Anne Babasına Kavuşmak İçin Kurduğu Hayalleri Gerçekleştirmek İstiyor

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) eski Genel Müdürü ve AK Parti Erzincan milletvekili adayı Süleyman Karaman, seçim çalışmaları kapsamında Kemah ilçesine tren ile giderek eski günleri yad etti. 

Doğu Ekspresi treninde makinistlik yapan Karaman, çocukluk hayalini de gerçekleştirmiş oldu. 

Süleyman Karaman, AK Parti Erzincan milletvekili adayı Burhan Çakır, AK Parti Erzincan İl Başkanı Mehmet Cavit Şireci ve bir grup partili ile Kemah ilçesine gitmek için Erzincan Tren Garı´ndan Doğu Ekspresi trenine bindi. 

Doğu Ekspresi´nin 42009 sefer sayılı Kars-Ankara yolcu trenini kullanan Karaman, yanındaki genç makinistlerle bir süre sohbet etti. Bu makinistlere trenin seyir güvenliği ile ilgili bilgiler aktaran Karaman, anneme babama rahat gideyim diye hayaller kuruyordum dedi. 

Süleyman Karaman: “Tren ile benim çok hatıralarım var. Genel müdür oluncaya kadar. Ben orta eğitimimi Kemah’ta yaptım. Kemah’a o zaman da tren geliyordu. Bizim köy 25 kilometre Kemah’a. Ancak biz köyümüze gidemiyorduk. Çünkü o yıllarda araç yoktu. Sene 1966. Ama tren geliyordu. Trenin kenarında ki köylerde olan arkadaşların hafta sonları evlerine gidiyordu. Ben ise gidemeyip gurbet hayatı yaşıyordum. 6 ay araç bulamadığımız için. Kemah’ta yaşıyoruz. Annem babam köyümüzde ama gidemiyordum. O zamanlar Kemah kalesinin üzerine oturup bizim köyden geçse bende giderim, niye oradan geçirmediler diye çok düşünüp anneme babama kolay gideyim diye hayaller kuruyordum. Artık Türkiye’de demiryolu çağı sayın Cumhurbaşkanımızın, sayın Başbakanımızın desteği ile başladı. Biliyorsunuz 50 yıldır konuşulan Ankara-İstanbul, Ankara-Eskişehir, Ankara-Konya yüksek hızlı trenleri yapıldı şuan da çalışıyor. Daha sonrada Ankara-Sivas demiryolu çalışmaları başladı. Şimdi de Sivas-Erzincan. Benim de en büyük hayalim gerçekten Erzincan’a hızlı trenin gelmesini çok büyük hayal ediyorum. Erzincan inşallah nasip olurda iki milletvekili ile Ankara’ya gidebilirsek, bir elin nesi var, iki elin sesi var. Misali bizde çok çalışıp, iyi takip edip dönemimizde milletvekilliği dönemi bitmeden önce hızlı treni Ankara’dan binip Erzincan’a gelmek istiyoruz. En büyük hayalimiz bu. Yani Ankara’dan Erzincan’a, Kemah’a 3 saatte gidilip gelinecek. Böylece Erzincan, Kemah, Ankara’nın kapı komşusu olacak. Tabii ki de öyle. Ama burada durmayacak. Erzurum’a, Kars’a kadar devam edecek. Daha sonrada inşallah Trabzon ile, Diyarbakır ile bağlantılar olacak. İnşallah Türkiye büyürken gelişirken Erzincan’da büyüyecek. Demiryolu ile karayolu ile barajları ile ticareti ile sanayisi ile gelişecek. Kendisine yakışır bir şekilde doğunun yıldızı olarak inşallah şehrimiz büyüyecek” diye konuştu.
 |  Bu haber 3266 defa okunmuştur.


SİYASET  KATEGORİSİNDEN HABERLER

Erzincan’ı Hep Birlikte El Ele Gönül Gönüle Kalkındırmaya Devam Edeceğiz

Erzincan’ı Hep Birlikte El Ele Gönül Gönüle Kalkındırmaya Devam Edeceğiz Erzincan’ı Hep Birlikte El Ele Gönül Gönüle Kalkındırmaya Devam Edeceğiz

Şireci, Mazbatasını Aldı

Şireci, Mazbatasını Aldı Şireci, Mazbatasını Aldı

AK Parti Erzincan İl Kongresi Yapıldı

AK Parti Erzincan İl Kongresi Yapıldı AK Parti Erzincan İl Kongresi Yapıldı

AK Parti Erzincan’da Şireci ile Yola Devam Edecek

AK Parti Erzincan’da Şireci ile Yola Devam Edecek AK Parti Erzincan’da Şireci ile Yola Devam Edecek

Doğan, Mazbatasını Aldı

Doğan, Mazbatasını Aldı Doğan, Mazbatasını Aldı

AK Parti Kongre Süreçleri 22 Şubat’ta Başlıyor

AK Parti Kongre Süreçleri 22 Şubat’ta Başlıyor AK Parti Kongre Süreçleri 22 Şubat’ta Başlıyor

AK Parti’den Siyaset Akademisi

AK Parti’den Siyaset Akademisi AK Parti’den Siyaset Akademisi

Karaman ve Çakır, CHP’li Vekillerin Açıklamasına Cevap Verdi

Karaman ve Çakır, CHP’li Vekillerin Açıklamasına Cevap Verdi Karaman ve Çakır, CHP’li Vekillerin Açıklamasına Cevap Verdi

Karaman ve Çakır Gündemi Değerlendirdi

Karaman ve Çakır Gündemi Değerlendirdi Karaman ve Çakır Gündemi Değerlendirdi
  •  
  •  

  • Son 7 gün haber eklenmedi.

  • Bu ay haber eklenmedi.
  erzincan web tasarım