Erzincan Haber Sitesi
Zorunlu Bölgesel Antrenör Gelişim Semineri

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) ve Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği (TÜFAD) tarafından gerçekleştirilen Zorunlu Bölgesel Antrenör Gelişim Semineri, Erzincan'da yapıldı.

Gençlik merkezi toplantı salonunda düzenlenen eğitim seminerine, Erzincan ve çevre illerden futbolcu antrenörleri katıldı. Türk antrenörlerinin gelişim ve bilgilerinin güncellenmesi için 2 yılda bir yapılan programa; TFF UEFA Antrenör Eğitimcisi Sercan Görgülü ve Kazım Hakan Yılmaz eğitmen olarak katıldı.  TFF UEFA Antrenör Eğitimcisi Sercan Görgülü, Bu zorunlu eğitimler, 56 şubemizde yapılıyor. Son şube olarak da Erzincan’dayız, düzenlenen eğitim programının bilgileri güncelleme adına verimli olduğunu belirterek katılan antrenörlere teşekkür etti.

TÜFAD Erzincan Şube Başkanı Yılmaz Toyran, seminere katılımın yüksek düzeyde olduğunu belirterek, ‘‘TFF eğitimcilerimiz, antrenör arkadaşlarımıza eğitimlerini veriyor. Buradaki eğitimler bilgi güncellemesi adına önemli.  Burada amaç Türk antrenörleri ve futbolunun başarı yüzdesinin daha yukarılara çıkarılmasıdır, burada alınan bilgiler, sporcu arkadaşlarımıza aktaracaktır. Bilgi paylaşıldıkça değerlidir’’ diyerek sözlerini tamamladı.

ASKF İl Başkanı Emin Turan ise konuşmasında TÜFAD Erzincan Şubesinin eğitime çok büyük önem verdiğini söyleyerek konuşmasına başlayan Turan,  ‘‘Antrenörler futbolun olmazsa olmazıdır, antrenör hem eğitici, hem, anne, hem de baba’dır, o yüzden bu zorunlu eğitimler antrenörlerimizin yeni bilgilerle güncellenmesi açısından çok önemlidir, bütün katılımcı arkadaşlara başarılar diliyorum’’ dedi. 

TFF İl Temsilcisi Ayhan Çoşkun’da bir konuşma yaparak katılımcı antrenörlere başarı diledi.

TFF tarafından görevlendirilen antrenör eğitimcileri, seminere katılan antrenörlere yazılı ve görsel sunumlarla eğitimler verdi. Seminere katılmayanlara 2020 yılındaki gelişim seminerine kadar TFF tarafından amatör ve profesyonel seviyede çalışma izni verilmeyeceği bildirildi.
 |  Bu haber 2918 defa okunmuştur.


SPOR  KATEGORİSİNDEN HABERLER

Ergan Dağı Kayak Merkezinde, Wingsuit Atlayışı Nefesleri Kesti

Ergan Dağı Kayak Merkezinde, Wingsuit Atlayışı Nefesleri Kesti Ergan Dağı Kayak Merkezinde, Wingsuit Atlayışı Nefesleri Kesti

Erzincan Gençler Birliği’nin Geleceği Emin Ellerde

Erzincan Gençler Birliği’nin Geleceği Emin Ellerde Erzincan Gençler Birliği’nin Geleceği Emin Ellerde

Kayakla Oryantiring Türkiye Şampiyonası Sona Erdi

Kayakla Oryantiring Türkiye Şampiyonası Sona Erdi Kayakla Oryantiring Türkiye Şampiyonası Sona Erdi

Anagold 24Erzincanspor, Kartalı Avladı

Anagold 24Erzincanspor, Kartalı Avladı Anagold 24Erzincanspor, Kartalı Avladı

Kara Kartal, Erzincan’da

Kara Kartal, Erzincan’da Kara Kartal, Erzincan’da

Amatör Spor Haftası Başladı

Amatör Spor Haftası Başladı Amatör Spor Haftası Başladı

Erzincan Ulalarspor Galibiyete Kilitlendi

Erzincan Ulalarspor Galibiyete Kilitlendi Erzincan Ulalarspor Galibiyete Kilitlendi

Korkut, Türkiye Şampiyonu

Korkut, Türkiye Şampiyonu Korkut, Türkiye Şampiyonu

Milli Badmintoncular Olimpiyat Vizesi Peşinde

Milli Badmintoncular Olimpiyat Vizesi Peşinde Milli Badmintoncular Olimpiyat Vizesi Peşinde
  erzincan web tasarım