Erzincan Haber Sitesi
Motorcu Dostu Trafik

'Motorcu Dostu Trafik' projesi kapsamında 24 ilde gezici eğitim programı düzenleniyor.

'Motorcu Dostu İstasyon' projesi ile motosiklet kullanıcılarının hayatını kolaylaştırmayı amaçlayan Aytemiz,  ‘kendini karşısındakinin yerine koyma' hedefinden yola çıkarak 'Motorcu Dostu Trafik' projesi ile trafikte karşılıklı anlayışa dayalı kurumsal sosyal sorumluluk kapsamında Türkiye’yi kapsayan gezici etkinlikleri çerçevesinde Erzincanlılarla bir araya geldi. 

'Motorcu Dostu İstasyon' projesinin bir ileri aşaması olarak, 'Motorcu Dostu Trafik' sosyal sorumluluk projesini 'trafikte empati hareketi' söylemi ile hayata geçiren Aytemiz, trafikteki motosiklet ve diğer taşıt kullanıcılarının birbirlerini daha iyi anlaması ve güvenli bir sürüş ortamı sağlanması için, planlı, programlı, sürekli ve sürdürülebilir bir şekilde çaba sarf etmeyi hedefliyor. 

'Motorcu Dostu Trafik' projesi kapsamında 24 ilde gezici eğitim programı düzenleniyor. Tüm araç sürücülerine ulaşmayı hedefleyen proje kapsamında motosikletiyle üç kıtayı gezen Akademisyen ve gezgin Asil Özbay, bu illerde yollara dair hikâyelerini ve güvenli sürüşün önemini anlatarak güvenlik donanımları kullanım bilincinin yükseltilmesi ve yaygınlaştırılmasına katkı sağlayacak. 
Erzincan’da motosiklet severler ile bir araya gelen Akademisyen ve gezgin Asil Özbay yaptığı açıklamada, ‘’Proje kapsamında il il motosiklet kullanıcılarıyla buluşuyoruz. Aynı zamanda herkese açık olan bir buluşma. Aytemiz’in başlattığı bir proje, amacımız trafikte farkındalık yaratmak ve motosiklet kullanıcılarına olan saygınlığı artırabilmek. Hedefimiz tüm Türkiye’ye ulaşabilmek. İstanbul’dan başladım Samsun, Giresun, Trabzon, Erzincan bu şekilde devam ediyoruz. 

Bayan sürücü olmak artık alıştılar. 10 sene önce çok şaşırılan bir durumdu ama artık Türkiye’de çok kadın motosiklet kullanıcı var. Çok normal karşılanıyor artık. Motosiklet kullanmadan önce mutlaka eğitim alınmalı. Ekipman kullanmak çok önemli ama en önemlisi güvenli sürüş eğitimi almak. Çünkü düştüğümüzde bir yere kadar ekipmanlar bizi koruyor. Düşmemeyi öğrenmemiz gerekiyor bunun içinde eğitim almamız şart.’’ dedi. 
 |  Bu haber 2508 defa okunmuştur.


GÜNCEL  KATEGORİSİNDEN HABERLER

Kazada Hayatını Kaybeden Muhtar Toprağa Verildi

Kazada Hayatını Kaybeden Muhtar Toprağa Verildi Kazada Hayatını Kaybeden Muhtar Toprağa Verildi

Usulsüz Avcılara 3 bin 206 TL İdari Para Cezası

Usulsüz Avcılara 3 bin 206 TL İdari Para Cezası Usulsüz Avcılara 3 bin 206 TL İdari Para Cezası

Kar'da Mahsur Kalan Köylülerin İmdadına Özel İdare Ekipleri Yetişti

Kar'da Mahsur Kalan Köylülerin İmdadına Özel İdare Ekipleri Yetişti Kar'da Mahsur Kalan Köylülerin İmdadına Özel İdare Ekipleri Yetişti

Kurt ve Boz Ayı, Foto Kapanda

Kurt ve Boz Ayı, Foto Kapanda Kurt ve Boz Ayı, Foto Kapanda

Beyaz Örtü Erzincan’ı Kapladı

Beyaz Örtü Erzincan’ı Kapladı Beyaz Örtü Erzincan’ı Kapladı

Dünya da ve Türkiye’de Tek, Oda Erzincan’da

Dünya da ve Türkiye’de Tek, Oda Erzincan’da Dünya da ve Türkiye’de Tek, Oda Erzincan’da

Köylülerin İmdadına Özel İdare Ekipleri Yetişti

Köylülerin İmdadına Özel İdare Ekipleri Yetişti Köylülerin İmdadına Özel İdare Ekipleri Yetişti

Antrenmanlarını Doğada Yapıyorlar

Antrenmanlarını Doğada Yapıyorlar Antrenmanlarını Doğada Yapıyorlar

Erzincan’da 127 Bin 814 Adet Hap Ve 598 Adet Ampul Ele Geçirildi

Erzincan’da 127 Bin 814 Adet Hap Ve 598 Adet Ampul Ele Geçirildi Erzincan’da 127 Bin 814 Adet Hap Ve 598 Adet Ampul Ele Geçirildi
  erzincan web tasarım