Erzincan Haber Sitesi
Motorcu Dostu Trafik

'Motorcu Dostu Trafik' projesi kapsamında 24 ilde gezici eğitim programı düzenleniyor.

'Motorcu Dostu İstasyon' projesi ile motosiklet kullanıcılarının hayatını kolaylaştırmayı amaçlayan Aytemiz,  ‘kendini karşısındakinin yerine koyma' hedefinden yola çıkarak 'Motorcu Dostu Trafik' projesi ile trafikte karşılıklı anlayışa dayalı kurumsal sosyal sorumluluk kapsamında Türkiye’yi kapsayan gezici etkinlikleri çerçevesinde Erzincanlılarla bir araya geldi. 

'Motorcu Dostu İstasyon' projesinin bir ileri aşaması olarak, 'Motorcu Dostu Trafik' sosyal sorumluluk projesini 'trafikte empati hareketi' söylemi ile hayata geçiren Aytemiz, trafikteki motosiklet ve diğer taşıt kullanıcılarının birbirlerini daha iyi anlaması ve güvenli bir sürüş ortamı sağlanması için, planlı, programlı, sürekli ve sürdürülebilir bir şekilde çaba sarf etmeyi hedefliyor. 

'Motorcu Dostu Trafik' projesi kapsamında 24 ilde gezici eğitim programı düzenleniyor. Tüm araç sürücülerine ulaşmayı hedefleyen proje kapsamında motosikletiyle üç kıtayı gezen Akademisyen ve gezgin Asil Özbay, bu illerde yollara dair hikâyelerini ve güvenli sürüşün önemini anlatarak güvenlik donanımları kullanım bilincinin yükseltilmesi ve yaygınlaştırılmasına katkı sağlayacak. 
Erzincan’da motosiklet severler ile bir araya gelen Akademisyen ve gezgin Asil Özbay yaptığı açıklamada, ‘’Proje kapsamında il il motosiklet kullanıcılarıyla buluşuyoruz. Aynı zamanda herkese açık olan bir buluşma. Aytemiz’in başlattığı bir proje, amacımız trafikte farkındalık yaratmak ve motosiklet kullanıcılarına olan saygınlığı artırabilmek. Hedefimiz tüm Türkiye’ye ulaşabilmek. İstanbul’dan başladım Samsun, Giresun, Trabzon, Erzincan bu şekilde devam ediyoruz. 

Bayan sürücü olmak artık alıştılar. 10 sene önce çok şaşırılan bir durumdu ama artık Türkiye’de çok kadın motosiklet kullanıcı var. Çok normal karşılanıyor artık. Motosiklet kullanmadan önce mutlaka eğitim alınmalı. Ekipman kullanmak çok önemli ama en önemlisi güvenli sürüş eğitimi almak. Çünkü düştüğümüzde bir yere kadar ekipmanlar bizi koruyor. Düşmemeyi öğrenmemiz gerekiyor bunun içinde eğitim almamız şart.’’ dedi. 
 |  Bu haber 2558 defa okunmuştur.


GÜNCEL  KATEGORİSİNDEN HABERLER

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş’tan, Vali Arslantaş’a Ziyaret

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş’tan, Vali Arslantaş’a Ziyaret Diyanet İşleri Başkanı Erbaş’tan, Vali Arslantaş’a Ziyaret

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Erzincan'da

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Erzincan'da Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Erzincan'da

Kızılay Erzincan Şubesinin Yeni Başkanı Mumcu

Kızılay Erzincan Şubesinin Yeni Başkanı Mumcu Kızılay Erzincan Şubesinin Yeni Başkanı Mumcu

Geçiş Üstünlüğü Yayanın

Geçiş Üstünlüğü Yayanın Geçiş Üstünlüğü Yayanın

Organları 4 Hastayı Hayata Bağlayacak

Organları 4 Hastayı Hayata Bağlayacak Organları 4 Hastayı Hayata Bağlayacak

Yangın Paniğe Neden Oldu

Yangın Paniğe Neden Oldu Yangın Paniğe Neden Oldu

Kaçak Avcıya 17 Bin 194 TL Para Cezası

Kaçak Avcıya 17 Bin 194 TL Para Cezası Kaçak Avcıya 17 Bin 194 TL Para Cezası

Karda Mahsur Kalan Vatandaşın Yardımına Off Road Ekibi Yetişti

Karda Mahsur Kalan Vatandaşın Yardımına Off Road Ekibi Yetişti Karda Mahsur Kalan Vatandaşın Yardımına Off Road Ekibi Yetişti

Erzincan İtfaiyesinden Köpek Kurtarma Operasyonu

Erzincan İtfaiyesinden Köpek Kurtarma Operasyonu Erzincan İtfaiyesinden Köpek Kurtarma Operasyonu
  erzincan web tasarım