Erzincan Haber Sitesi
Şehit Künyeleri Fidanlara Asıldı

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik günü etkinlikleri kapsamında Erzincan Ekşisu mesire alanında hatıra ormanı oluşturuldu. Oluşturulan hatıran ormanına dikilen fidanlara 15 Temmuz Şehitlerinin künyeleri asıldı.

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik günü etkinlikleri programları Erzincan’da devam ediyor. Ekşisu mesire alanı bölgesinde oluşturulan 15 Temmuz Şehitleri Hatıra Ormanında yüzlerce fidan toprakla buluşturuldu.

15 Temmuz Destanı Şehit ve Gazileri anma programları kapsamında Erzincan’da düzenlenen programlar devam ediyor. Ekşisu Mesire alanı bölgesindeki 15 Temmuz Şehitleri Hatıra Ormanında yüzlerce fidan dikilerek, fidanlara şehitlerin isimlerinin yazıldığı künyeler asıldı. Programa il protokolüyle vatandaşlar katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan programda açılış konuşması yapan Erzincan Orman İşletme İl Müdürü Tekin Işık, ‘’Erzincan Orman İşletme Müdürlüğü olarak ülkemizin geleceği için tanklara göğsünü siper ederek şehit olan vatandaşlarımız için anılarını bir nebze olsun yaşatalım, isimlerini hatırlayalım diye 250 şehidimiz için 15 Temmuz Demokrasi Hatıra Ormanı oluşturduk. Şehitlerimizin isimlerinin dalgalandığı, onların isimlerinin asılı bulunduğu birer fidanı bugün toprakla buluşturacağız. 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Hatıra Ormanı oluşturarak şehitlerimizin anılarını gelecek nesillere taşımayı hedefliyoruz. Nasıl ki ormanlar bizim geleceğimizin teminatı ise demokrasi adına tanklara, mermilere kendilerini siper ederek şehit olan kardeşlerimiz bu milletin geleceğinin sigortası olmuştur. Bizde buradaki fidanları kurumadan yeşertmeli büyütmeliyiz ki gençlerimiz bu fidanların anlamını hiçbir zaman unutmasın. Hainlerde bir daha böyle darbe girişiminde bulunmasınlar.’’ dedi.

Ardından konuşan Erzincan Vali Yardımcısı Dede Musa Baştürk, ‘’ 15 Temmuz gecesi toplam 8 bin 651 askeri personelin 3 bin 992 hafif silah 346 zırhlı araç, 74 tank, 37 helikopter, 35 savaş jeti ve 3 savaş gemisiyle asker kılığı içerisinde ordumuz içerisinde yapılanmış vatan hainlerinin kalkışmış olduğu darbe girişiminin milletimizin cesareti, metaneti, dirayeti ve ordumuz içinde giydiği üniformayı gerçekten kahraman askerlerimizin de bu darbe girişimine karşı durması suretiyle milletimiz büyük bir tehlike büyük bir badire atlatmıştır. Sayın Cumhurbaşkanımızın halkımızı kendi iradesine sahip çıkmak üzere, şehirlerin meydanlarına davet etmesi üzerine halkımız gerçekten sel gibi şehir meydanlarını doldurmuş, 45 gün boyunca tuttuğu demokrasi nöbetleriyle emniyetine sahip çıkmış emanetini kendi iradesiyle teslim ettiği meşru hükümet bu konudaki gerekli tedbirleri alıncaya kadarda gövdesini tankların, topların karşısında hem bedenini hem milletin geleceğini siper etmiş ve tarihe belki de eşi benzeri bir daha görülmeyecek bir not düşmüştür. Türk tarihi vatanı için ölümü göze alan şehadet mertebesine ulaşan kişiler ile vatanı için yaşayan insanların yazdığı bir tarihtir.’’ dedi.

Konuşmaların ardından etkinlikte protokol ve vatandaşlar tarafından fidan dikimi yapıldı |  Bu haber 2539 defa okunmuştur.


GÜNCEL  KATEGORİSİNDEN HABERLER

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş’tan, Vali Arslantaş’a Ziyaret

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş’tan, Vali Arslantaş’a Ziyaret Diyanet İşleri Başkanı Erbaş’tan, Vali Arslantaş’a Ziyaret

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Erzincan'da

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Erzincan'da Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Erzincan'da

Kızılay Erzincan Şubesinin Yeni Başkanı Mumcu

Kızılay Erzincan Şubesinin Yeni Başkanı Mumcu Kızılay Erzincan Şubesinin Yeni Başkanı Mumcu

Geçiş Üstünlüğü Yayanın

Geçiş Üstünlüğü Yayanın Geçiş Üstünlüğü Yayanın

Organları 4 Hastayı Hayata Bağlayacak

Organları 4 Hastayı Hayata Bağlayacak Organları 4 Hastayı Hayata Bağlayacak

Yangın Paniğe Neden Oldu

Yangın Paniğe Neden Oldu Yangın Paniğe Neden Oldu

Kaçak Avcıya 17 Bin 194 TL Para Cezası

Kaçak Avcıya 17 Bin 194 TL Para Cezası Kaçak Avcıya 17 Bin 194 TL Para Cezası

Karda Mahsur Kalan Vatandaşın Yardımına Off Road Ekibi Yetişti

Karda Mahsur Kalan Vatandaşın Yardımına Off Road Ekibi Yetişti Karda Mahsur Kalan Vatandaşın Yardımına Off Road Ekibi Yetişti

Erzincan İtfaiyesinden Köpek Kurtarma Operasyonu

Erzincan İtfaiyesinden Köpek Kurtarma Operasyonu Erzincan İtfaiyesinden Köpek Kurtarma Operasyonu
  erzincan web tasarım