Erzincan Haber Sitesi
Binali Yıldırım’a Devlet Şeref Madalyası

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde TBMM Başkanı ve Türkiye Cumhuriyeti 27. Başbakanı Binali Yıldırım'a Devlet Şeref Madalyasını tevcih etti.

Devlet Şeref Madalyasını tevcih eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Binali Yıldırım hepimizin gönlünde müstesna bir yer edinmiştir. 40 yıllık yoldaşlığımızda bizleri hiçbir zaman yolda bırakmadığı gibi bazıları gibi yolunu da şaşırmadı" dedi.

AK Parti Erzincan İl Başkanı Mehmet Cavit Şireci, AK Parti Erzincan Merkez İlçe Başkanı Av. Ferhat Bulut, AK Parti Erzincan Kadın Kolları İl Başkanı Gülseren Narbay ve AK Parti Erzincan Gençlik Kolları İl Başkanı Ahmet Keleş tarafından Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 28. Başkanlık seçimleri ile 5. Hükümetin Başbakanı Yıldırım'a Devlet Şeref Madalyası tevcih edilmesine ilişkin ortak yazılı bir basın açıklaması yapıldı.

AK Parti Erzincan İl Teşkilatı tarafından yapılan yazılı basın açıklamasında; “TBMM Genel Kurulunda parlamentonun 28. Başkanlık seçiminde hemşerimiz Türkiye’nin son Başbakanı Sayın Binali Yıldırım, 335 oy olarak TBMM’nin 28. Başkanı oldu.

AK Parti Erzincan il teşkilatı olarak bizlerin daima en büyük destekçisi olan hemşehrimiz Türkiye’nin son Başbakanı Sayın Binali Yıldırım’a yeni görevlerinde başarılar diliyor, hayırlara vesile olmasını temenni ediyoruz.

Bizler Erzincan’ın evladı TBMM’nin 28. Başkanı Sayın Binali Yıldırım’ın her daim Erzincan’ın yanında olduğunu biliyoruz. Türkiye’nin istikrarı için gece gündüz demeden çalışan Sayın Binali Yıldırım, bu ülke için Erzincan için çok önemli işlere imza attı. Allah’a şükürler olsun ki bizler de AK kadrolar da onun izinde bu yolda bu kutlu davada onun takipçisi olduk. Türkiye yeni bir sisteme 24 Haziran’da halkın sandıkta ki iradesiyle geçiş yaptı. Türkiye’nin ilk Devlet Başkanı olarak Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız milletin adamı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı seçti.

Ayrıca Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan tarafından Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde, Sayın Binali Yıldırım'a, hizmet süresince gösterdiği üstün başarı dolayısıyla Devlet Şeref Madalyası tevcih edildi. Bu bütün Erzincan’ın ve Türkiye’nin gururudur.

Bizler biliyoruz ki bu dev kadro olarak Türkiye’yi 2023 vizyonuna daha güçlü bir şekilde ulaştıracağız. AK Parti Erzincan Teşkilatı olarak iki Milletvekilimizle birlikte başta şehrimiz ve Türkiye için gece gündüz demeden çalışmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandılar.
 |  Bu haber 2497 defa okunmuştur.


GÜNCEL  KATEGORİSİNDEN HABERLER

Kazada Hayatını Kaybeden Muhtar Toprağa Verildi

Kazada Hayatını Kaybeden Muhtar Toprağa Verildi Kazada Hayatını Kaybeden Muhtar Toprağa Verildi

Usulsüz Avcılara 3 bin 206 TL İdari Para Cezası

Usulsüz Avcılara 3 bin 206 TL İdari Para Cezası Usulsüz Avcılara 3 bin 206 TL İdari Para Cezası

Kar'da Mahsur Kalan Köylülerin İmdadına Özel İdare Ekipleri Yetişti

Kar'da Mahsur Kalan Köylülerin İmdadına Özel İdare Ekipleri Yetişti Kar'da Mahsur Kalan Köylülerin İmdadına Özel İdare Ekipleri Yetişti

Kurt ve Boz Ayı, Foto Kapanda

Kurt ve Boz Ayı, Foto Kapanda Kurt ve Boz Ayı, Foto Kapanda

Beyaz Örtü Erzincan’ı Kapladı

Beyaz Örtü Erzincan’ı Kapladı Beyaz Örtü Erzincan’ı Kapladı

Dünya da ve Türkiye’de Tek, Oda Erzincan’da

Dünya da ve Türkiye’de Tek, Oda Erzincan’da Dünya da ve Türkiye’de Tek, Oda Erzincan’da

Köylülerin İmdadına Özel İdare Ekipleri Yetişti

Köylülerin İmdadına Özel İdare Ekipleri Yetişti Köylülerin İmdadına Özel İdare Ekipleri Yetişti

Antrenmanlarını Doğada Yapıyorlar

Antrenmanlarını Doğada Yapıyorlar Antrenmanlarını Doğada Yapıyorlar

Erzincan’da 127 Bin 814 Adet Hap Ve 598 Adet Ampul Ele Geçirildi

Erzincan’da 127 Bin 814 Adet Hap Ve 598 Adet Ampul Ele Geçirildi Erzincan’da 127 Bin 814 Adet Hap Ve 598 Adet Ampul Ele Geçirildi
  erzincan web tasarım