Erzincan Haber Sitesi
Yıldırım, İlk Ziyaretini Memleketine Gerçekleştirdi

TBMM Başkanı Binali Yıldırım göreve başlamasının ardından ilk resmi ziyaretini memleketi Erzincan'a yaptı.

TBMM Başkanı Binali Yıldırım, çeşitli ziyaret ve temaslarda bulunmak üzere memleketi Erzincan'a geldi. Vali Ali Arslantaş'ı ziyaret eden Yıldırım, çıkışta gazetecilere açıklama yaptı. Binali Yıldırım, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin değişen sistemle oluşan yeni mecliste görev yapmaktan onur ve şeref duyduğunu belirterek, “Memleketimiz Erzincan’da seçim öncesi çok görkemli bir miting gerçekleştirdik. Seçimler bitti. Bütün aziz milletimize bu gösterdikleri güvenden dolayı teşekkür ediyorum. Yeni sistemin ilk Cumhurbaşkanını, milletimizin oylarıyla desteğiyle seçtik. Adayımız Recep Tayyip Erdoğan, yeni sitemin Cumhurbaşkanı oldu. Aynı zaman da da milletvekilliği seçimlerini gerçekleştirdik. Bütün yurtta gayet huzur içerisinde, güven içerisinde güzel bir seçim gerçekleştirdik. Memleketim Erzincan’da da başarılı bir seçim oldu. İki milletvekilimiz Süleyman Karaman ve Burhan Çakır gelecek 5 yıl için Erzincan’ı temsil edecek, Erzincanlı hemşerilerimizin bütün meseleleriyle ilgilenecekler. Kendilerine başarılar diliyorum.

Hayat devam ediyor. 2 ay önce başka bir konumdaydık, bugün başka bir konumdayız. Konumumuz sıfatımız ne olursa olsun ülkemiz için, milletimiz için elimizden geldiğince ve bütün gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. Hayat devam ediyor, iki ay önce başka bir konumdaydık, bugün başka bir konumdayız. Konumumuz, sıfatımız ne olursa olsun, ülkemiz için, milletimiz için elimizden geldiğince, bütün gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin değişen sistemle oluşan yeni mecliste başkan olarak görev yapmak bir onur, bir şeref olarak görüyorum. Yeni dönemde inşallah Türkiye Büyük Millet Meclisi yapacağı çalışmalarla çok daha yürütmenin elini rahatlatacak. Yasal düzenlemelerin yanı sıra demokrasimizin daha da geliştirilmesi hak ve özgürlüklerin daha da artırılması yönünde gayret edecek. Denge, denetleme ve yasal faaliyetlerini, uzlaşma kültürünü genişleterek, az münakaşa çok müzakere yöntemini belirleyerek sürdüreceğiz dedi.

TBMM'nin halen çalışmaya devam ettiğini belirten Yıldırım, İki kanun teklifi var, birincisi önümüzdeki hafta ele alınacak. Ağırlıklı olarak bildiğiniz gibi Olağanüstü Hal sona erdi. Olağanüstü Hal sona erince gerek FETO ile gerek terörle mücadele konusunda bir boşluk oluşmaması için bazı düzenlemeler yapılıyor. Bu düzenlemelere ihtiyaç var. Dolayısıyla o maddeler görüşülecek. İkinci teklif de bugün verildi. Burada da bedelli askerlik ile ilgili bir düzenleme söz konusu, aynı zamanda sağlık çalışanlarını ilgilendiren ve sporda şiddetin önlenmesine yönelik güvenlik boyutu olan düzenlemeler yer alıyor. İnşallah bunları da meclis tatile girmeden önce önümüzdeki hafta yasalaştırma imkanımız olacak.

Seçimlerde verdikleri desteklerden dolayı hemşerilerime teşekkür ediyorum. Her zaman bizim arkamızda oldular. Bizim yanımızda oldular bize güç verdiler. Bundan sonrada gerek milletvekillerimiz, gerekse biz memleketimizin, insanımızın huzur ve refahı için aynı güçle çalışacağız diye konuştu.        

Yıldırım, açıklamasının ardından 3'üncü Ordu Komutanlığı ve Erzincan Belediyesi'ni ziyaret etti. TBMM Başkanı Yıldırım, Erzincan belediyesinde Erzincan Belediyesi Mehteran takımı gösterisi ile karşılandı.

 
 |  Bu haber 3232 defa okunmuştur.


GÜNCEL  KATEGORİSİNDEN HABERLER

Gökyüzündeki Huzurun Yerdeki Güvenceleri, Bayan ARFF Personelleri

Gökyüzündeki Huzurun Yerdeki Güvenceleri, Bayan ARFF Personelleri Gökyüzündeki Huzurun Yerdeki Güvenceleri, Bayan ARFF Personelleri

Hava Meydanları Personeli Özel Maksatlı Araçlar Simülatör Eğitim Merkezinde Eğitim Alıyor

Hava Meydanları Personeli Özel Maksatlı Araçlar Simülatör Eğitim Merkezinde Eğitim Alıyor Hava Meydanları Personeli Özel Maksatlı Araçlar Simülatör Eğitim Merkezinde Eğitim Alıyor

Harçlıkları İle Sokak Hayvanlarına Mama ve Süt Aldılar

Harçlıkları İle Sokak Hayvanlarına Mama ve Süt Aldılar Harçlıkları İle Sokak Hayvanlarına Mama ve Süt Aldılar

3 İlde Kuyumcuları Soydular

3 İlde Kuyumcuları Soydular 3 İlde Kuyumcuları Soydular

Çöpten Elektrik Üretimine Sayılı Günler Kaldı

Çöpten Elektrik Üretimine Sayılı Günler Kaldı Çöpten Elektrik Üretimine Sayılı Günler Kaldı

Tarihi Çadırcı Hamamı, Turizme Kazandırılıyor

Tarihi Çadırcı Hamamı, Turizme Kazandırılıyor Tarihi Çadırcı Hamamı, Turizme Kazandırılıyor

Başkan Başsoy’dan, Erzincanspor’a Ziyaret

Başkan Başsoy’dan, Erzincanspor’a Ziyaret Başkan Başsoy’dan, Erzincanspor’a Ziyaret

Seyir Halindeki Araç Alev Aldı

Seyir Halindeki Araç Alev Aldı Seyir Halindeki Araç Alev Aldı

Tartıştığı Otobüs Şoförü Hayatını Kurtardı

Tartıştığı Otobüs Şoförü Hayatını Kurtardı Tartıştığı Otobüs Şoförü Hayatını Kurtardı
  erzincan web tasarım