Erzincan Haber Sitesi
Otobüs Sürücüsü Yolcunun Hayatını Kurtardı

Halk otobüsü sürücüsü rahatsızlanan yolcunun yaşamını kurtardı.

Erzincan’da, özel halk otobüsü sürücüsü Selahattin Sağır, rahatsızlanan bir yolcuya yaptığı ilk müdahalenin ardından vatandaşı otobüsle hastaneye götürdü.

Erzincan’da şehir içinde Binali Yıldırım Erzincan Üniversitesi Hukuk Fakültesi- Barbaros Mahallesi 8 numaralı hattında çalışan Selahattin Sağır, kullandığı özel halk otobüsü ile duraktan yolcu almak için durduğu sırada otobüste bulunan bir yolcu, aniden rahatsızlanarak oturduğu koltuktan yere düştü.

Şoför koltuğundan kalkan Sağır, rahatsızlanan yolcunun yanına giderek aldığı sağlık eğitiminin de yardımı ile hastayı yan çevirip boğazına kaçan dilinin dışarı çıkması için müdahalede bulundu. Yolcunun nefes almasını sağladıktan sonra otobüsünün direksiyonuna geçerek içindeki yolcularla birlikte Erzincan Mengücek Gazi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne götürdü.

Hastanenin acil servis ekiplerine teslim edilen hasta, tedavi altına alındı. Hastanın durumunun iyi olduğu sara hastası olduğu öğrenildi.

Otobüs sürücüsü Selahattin Sağır: “Adım Selahattin Sağır, iki buçuk yıldır şoförlük yapıyorum. Olay geçen gün Fevzipaşa caddemizde bulunan bir alışveriş merkezimizin önünde meydana geldi. Yolcu almak için durağa girdim. Yolcu alırken aracın içersinde bir vatandaşımızın rahatsızlandığını gördüm. Hemen şoför yerimden kalkarak hastamızın yanına gittim. Hastamızın dilinin boğazına kaçtığını hissederek hastamızı yan yatırdım. 112’den almış olduğumuz ilk yardım acil eğitimini uygulayarak hastamızın dilini boğazından çıkardım. Hemen güzergahımı terk ederek Araştırma Hastanemizin aciline hastamızı götürdüm. Hastamızın sara hastalığının olduğunu öğrendik hastanede. Gerekli işlemleri doktorlara söyledim. Hastamızın ne hastası olduğunu. Hastanede gerekli işlemleri yaptılar. Aracın içerisinde ben belki ilk yardımı uygulayamasaydım belki hastamızı arabada kaybedebilirdik. Ben her vatandaşımızın ilk yardımı eğitimini almasını diliyorum. Aracımızda bulunan vatandaşlarımızla birlikte biz hastamızı geri döndürdük” dedi.
 |  Bu haber 5441 defa okunmuştur.


GÜNCEL  KATEGORİSİNDEN HABERLER

Gerçeğini Aratmayan Tatbikat

Gerçeğini Aratmayan Tatbikat Gerçeğini Aratmayan Tatbikat

Gök Girsin Kızıl Çıksın

Gök Girsin Kızıl Çıksın Gök Girsin Kızıl Çıksın

ERA Çevre Teknolojileri A.Ş, Ar-Ge Merkezi Ünvanını Ve Belgesini Aldı

ERA Çevre Teknolojileri A.Ş, Ar-Ge Merkezi Ünvanını Ve Belgesini Aldı ERA Çevre Teknolojileri A.Ş, Ar-Ge Merkezi Ünvanını Ve Belgesini Aldı

Okul Koridorundan Floor Curling Sahası, Peynir Bidonu Kapı Kolu Ve Betondan Curling Topu

Okul Koridorundan Floor Curling Sahası, Peynir Bidonu Kapı Kolu Ve Betondan Curling Topu Okul Koridorundan Floor Curling Sahası, Peynir Bidonu Kapı Kolu Ve Betondan Curling Topu

Kemah, Aslan İle Devam Dedi

Kemah, Aslan İle Devam Dedi Kemah, Aslan İle Devam Dedi

Erzincan, MHP Dedi

Erzincan, MHP Dedi Erzincan, MHP Dedi

Araç Şarampole Uçtu 4 Yaralı

Araç Şarampole Uçtu 4 Yaralı Araç Şarampole Uçtu 4 Yaralı

Erzincan’da Kaza 2’si Ağır 11 Yaralı

Erzincan’da Kaza 2’si Ağır 11 Yaralı Erzincan’da Kaza 2’si Ağır 11 Yaralı

Araç Yüklü Tır Yandı

Araç Yüklü Tır Yandı Araç Yüklü Tır Yandı
  erzincan web tasarım