Erzincan Haber Sitesi
Otobüs Sürücüsü Yolcunun Hayatını Kurtardı

Halk otobüsü sürücüsü rahatsızlanan yolcunun yaşamını kurtardı.

Erzincan’da, özel halk otobüsü sürücüsü Selahattin Sağır, rahatsızlanan bir yolcuya yaptığı ilk müdahalenin ardından vatandaşı otobüsle hastaneye götürdü.

Erzincan’da şehir içinde Binali Yıldırım Erzincan Üniversitesi Hukuk Fakültesi- Barbaros Mahallesi 8 numaralı hattında çalışan Selahattin Sağır, kullandığı özel halk otobüsü ile duraktan yolcu almak için durduğu sırada otobüste bulunan bir yolcu, aniden rahatsızlanarak oturduğu koltuktan yere düştü.

Şoför koltuğundan kalkan Sağır, rahatsızlanan yolcunun yanına giderek aldığı sağlık eğitiminin de yardımı ile hastayı yan çevirip boğazına kaçan dilinin dışarı çıkması için müdahalede bulundu. Yolcunun nefes almasını sağladıktan sonra otobüsünün direksiyonuna geçerek içindeki yolcularla birlikte Erzincan Mengücek Gazi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne götürdü.

Hastanenin acil servis ekiplerine teslim edilen hasta, tedavi altına alındı. Hastanın durumunun iyi olduğu sara hastası olduğu öğrenildi.

Otobüs sürücüsü Selahattin Sağır: “Adım Selahattin Sağır, iki buçuk yıldır şoförlük yapıyorum. Olay geçen gün Fevzipaşa caddemizde bulunan bir alışveriş merkezimizin önünde meydana geldi. Yolcu almak için durağa girdim. Yolcu alırken aracın içersinde bir vatandaşımızın rahatsızlandığını gördüm. Hemen şoför yerimden kalkarak hastamızın yanına gittim. Hastamızın dilinin boğazına kaçtığını hissederek hastamızı yan yatırdım. 112’den almış olduğumuz ilk yardım acil eğitimini uygulayarak hastamızın dilini boğazından çıkardım. Hemen güzergahımı terk ederek Araştırma Hastanemizin aciline hastamızı götürdüm. Hastamızın sara hastalığının olduğunu öğrendik hastanede. Gerekli işlemleri doktorlara söyledim. Hastamızın ne hastası olduğunu. Hastanede gerekli işlemleri yaptılar. Aracın içerisinde ben belki ilk yardımı uygulayamasaydım belki hastamızı arabada kaybedebilirdik. Ben her vatandaşımızın ilk yardımı eğitimini almasını diliyorum. Aracımızda bulunan vatandaşlarımızla birlikte biz hastamızı geri döndürdük” dedi.
 |  Bu haber 5214 defa okunmuştur.


GÜNCEL  KATEGORİSİNDEN HABERLER

Gökyüzündeki Huzurun Yerdeki Güvenceleri, Bayan ARFF Personelleri

Gökyüzündeki Huzurun Yerdeki Güvenceleri, Bayan ARFF Personelleri Gökyüzündeki Huzurun Yerdeki Güvenceleri, Bayan ARFF Personelleri

Hava Meydanları Personeli Özel Maksatlı Araçlar Simülatör Eğitim Merkezinde Eğitim Alıyor

Hava Meydanları Personeli Özel Maksatlı Araçlar Simülatör Eğitim Merkezinde Eğitim Alıyor Hava Meydanları Personeli Özel Maksatlı Araçlar Simülatör Eğitim Merkezinde Eğitim Alıyor

Harçlıkları İle Sokak Hayvanlarına Mama ve Süt Aldılar

Harçlıkları İle Sokak Hayvanlarına Mama ve Süt Aldılar Harçlıkları İle Sokak Hayvanlarına Mama ve Süt Aldılar

3 İlde Kuyumcuları Soydular

3 İlde Kuyumcuları Soydular 3 İlde Kuyumcuları Soydular

Çöpten Elektrik Üretimine Sayılı Günler Kaldı

Çöpten Elektrik Üretimine Sayılı Günler Kaldı Çöpten Elektrik Üretimine Sayılı Günler Kaldı

Tarihi Çadırcı Hamamı, Turizme Kazandırılıyor

Tarihi Çadırcı Hamamı, Turizme Kazandırılıyor Tarihi Çadırcı Hamamı, Turizme Kazandırılıyor

Başkan Başsoy’dan, Erzincanspor’a Ziyaret

Başkan Başsoy’dan, Erzincanspor’a Ziyaret Başkan Başsoy’dan, Erzincanspor’a Ziyaret

Seyir Halindeki Araç Alev Aldı

Seyir Halindeki Araç Alev Aldı Seyir Halindeki Araç Alev Aldı

Tartıştığı Otobüs Şoförü Hayatını Kurtardı

Tartıştığı Otobüs Şoförü Hayatını Kurtardı Tartıştığı Otobüs Şoförü Hayatını Kurtardı
  erzincan web tasarım