Erzincan Haber Sitesi
Otobüs Sürücüsü Yolcunun Hayatını Kurtardı

Halk otobüsü sürücüsü rahatsızlanan yolcunun yaşamını kurtardı.

Erzincan’da, özel halk otobüsü sürücüsü Selahattin Sağır, rahatsızlanan bir yolcuya yaptığı ilk müdahalenin ardından vatandaşı otobüsle hastaneye götürdü.

Erzincan’da şehir içinde Binali Yıldırım Erzincan Üniversitesi Hukuk Fakültesi- Barbaros Mahallesi 8 numaralı hattında çalışan Selahattin Sağır, kullandığı özel halk otobüsü ile duraktan yolcu almak için durduğu sırada otobüste bulunan bir yolcu, aniden rahatsızlanarak oturduğu koltuktan yere düştü.

Şoför koltuğundan kalkan Sağır, rahatsızlanan yolcunun yanına giderek aldığı sağlık eğitiminin de yardımı ile hastayı yan çevirip boğazına kaçan dilinin dışarı çıkması için müdahalede bulundu. Yolcunun nefes almasını sağladıktan sonra otobüsünün direksiyonuna geçerek içindeki yolcularla birlikte Erzincan Mengücek Gazi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne götürdü.

Hastanenin acil servis ekiplerine teslim edilen hasta, tedavi altına alındı. Hastanın durumunun iyi olduğu sara hastası olduğu öğrenildi.

Otobüs sürücüsü Selahattin Sağır: “Adım Selahattin Sağır, iki buçuk yıldır şoförlük yapıyorum. Olay geçen gün Fevzipaşa caddemizde bulunan bir alışveriş merkezimizin önünde meydana geldi. Yolcu almak için durağa girdim. Yolcu alırken aracın içersinde bir vatandaşımızın rahatsızlandığını gördüm. Hemen şoför yerimden kalkarak hastamızın yanına gittim. Hastamızın dilinin boğazına kaçtığını hissederek hastamızı yan yatırdım. 112’den almış olduğumuz ilk yardım acil eğitimini uygulayarak hastamızın dilini boğazından çıkardım. Hemen güzergahımı terk ederek Araştırma Hastanemizin aciline hastamızı götürdüm. Hastamızın sara hastalığının olduğunu öğrendik hastanede. Gerekli işlemleri doktorlara söyledim. Hastamızın ne hastası olduğunu. Hastanede gerekli işlemleri yaptılar. Aracın içerisinde ben belki ilk yardımı uygulayamasaydım belki hastamızı arabada kaybedebilirdik. Ben her vatandaşımızın ilk yardımı eğitimini almasını diliyorum. Aracımızda bulunan vatandaşlarımızla birlikte biz hastamızı geri döndürdük” dedi.
 |  Bu haber 5345 defa okunmuştur.


GÜNCEL  KATEGORİSİNDEN HABERLER

Yangın Paniğe Neden Oldu

Yangın Paniğe Neden Oldu Yangın Paniğe Neden Oldu

Kaçak Avcıya 17 Bin 194 TL Para Cezası

Kaçak Avcıya 17 Bin 194 TL Para Cezası Kaçak Avcıya 17 Bin 194 TL Para Cezası

Karda Mahsur Kalan Vatandaşın Yardımına Off Road Ekibi Yetişti

Karda Mahsur Kalan Vatandaşın Yardımına Off Road Ekibi Yetişti Karda Mahsur Kalan Vatandaşın Yardımına Off Road Ekibi Yetişti

Erzincan İtfaiyesinden Köpek Kurtarma Operasyonu

Erzincan İtfaiyesinden Köpek Kurtarma Operasyonu Erzincan İtfaiyesinden Köpek Kurtarma Operasyonu

Türk Kızılay’ı Aç Kalan Hayvanların İmdadına Yetişti

Türk Kızılay’ı Aç Kalan Hayvanların İmdadına Yetişti Türk Kızılay’ı Aç Kalan Hayvanların İmdadına Yetişti

Şehrin Göbeğinde Kayak Keyfi

Şehrin Göbeğinde Kayak Keyfi Şehrin Göbeğinde Kayak Keyfi

Öğrencilerden, Vali Arslantaş'a İlginç Teşekkür

Öğrencilerden, Vali Arslantaş'a İlginç Teşekkür Öğrencilerden, Vali Arslantaş'a İlginç Teşekkür

Kar Yağmasına En Çok Çocuklar Sevindi

Kar Yağmasına En Çok Çocuklar Sevindi Kar Yağmasına En Çok Çocuklar Sevindi

Erzincanlılar Güne Kar İle Uyandı

Erzincanlılar Güne Kar İle Uyandı Erzincanlılar Güne Kar İle Uyandı
  erzincan web tasarım