Erzincan Haber Sitesi
Erzincanlı Esnaflardan Türk Lirasına Kampanyalı Destek

Türkiye ile ABD arasında başlayan rahip geriliminin ardından yükselen dolar karşısında Erzincanlı esnaf Türk Lirası'na sahip çıkıyor. Erzincan’da bir çok esnaf Türk Lirasına destek vermek amacıyla kampanya başlattı.

Atatürk Mahallesi Nerim Tombul Caddesi üzerinde hac malzemesi satan Hakan Karatepe, 100 dolar bozdurup fişini getirene Kayı logolu tişört hediye ederken, Alparslan Türkeş İş Merkezi'nde telefona ve malzemesi satan Adem Atasever, doların yükselişine tepki göstermek ve Türk lirasına destek vermek için 100 dolar bozdurup fişini getirene cep telefonu kulaklığı, şarj aleti, kırılmaz cam filmi gibi çeşitli seçeneklerle hediyeler veriyor.

Hakan Karatepe: “İsmin Hakan soy ismim Karatepe. Kendim esnafım. Bu işletmenin emanetçisiyiz. Vatanında emanetçisiyiz aynı zaman da. Böyle bir kampanya yapma gereği duydum. Neden? Vatanımız için, bayrağımız için. Biz ülkemizi ne Dolar’a değişiriz. Ne Euro’ya, ne de yabancı devletlerin kurmuş olduğu oyunlara. Biz oyunları bozmak için varız. Her zaman Reisimizin, Tayyip Erdoğan Cumhurbaşkanımızın arkasındayız. Kefenimizi aldık çıktık bu yola. Reisim seninle beraberiz biz” dedi.

Adem Atasever: “Başkanımızın açıklamasını televizyonlardan duyduğumuz kadarıyla böyle bir kampanya yapmaya karar verdik. Bir nebzede olsa insanlarımızı bilinçlendirmek, insanlarımızı yöneltmek için bizim de bir tuzumuz olsun. Böyle bir kampanya başlattık. Gelenler oluyor. Makbuzlarını getirenler ve hediyelerini alanlar oluyor. Bekliyoruz. Kampanyamız yine devam ediyor. Devam da edecek” dedi.

Dolar bozduran vatandaş Tamer Şimşek: “Devletimizi destek amaçlı birikmiş bir miktar Dolar’ım vardı. Dolar’ı bozdurdum. Gemi İş merkezinde de Adem Atasever’in yapmış olduğu kampanyayı gördüm. Makbuzumuzu getirdik. Hediyemizi alacağız inşallah” dedi. 
 |  Bu haber 4106 defa okunmuştur.


GÜNCEL  KATEGORİSİNDEN HABERLER

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş’tan, Vali Arslantaş’a Ziyaret

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş’tan, Vali Arslantaş’a Ziyaret Diyanet İşleri Başkanı Erbaş’tan, Vali Arslantaş’a Ziyaret

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Erzincan'da

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Erzincan'da Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Erzincan'da

Kızılay Erzincan Şubesinin Yeni Başkanı Mumcu

Kızılay Erzincan Şubesinin Yeni Başkanı Mumcu Kızılay Erzincan Şubesinin Yeni Başkanı Mumcu

Geçiş Üstünlüğü Yayanın

Geçiş Üstünlüğü Yayanın Geçiş Üstünlüğü Yayanın

Organları 4 Hastayı Hayata Bağlayacak

Organları 4 Hastayı Hayata Bağlayacak Organları 4 Hastayı Hayata Bağlayacak

Yangın Paniğe Neden Oldu

Yangın Paniğe Neden Oldu Yangın Paniğe Neden Oldu

Kaçak Avcıya 17 Bin 194 TL Para Cezası

Kaçak Avcıya 17 Bin 194 TL Para Cezası Kaçak Avcıya 17 Bin 194 TL Para Cezası

Karda Mahsur Kalan Vatandaşın Yardımına Off Road Ekibi Yetişti

Karda Mahsur Kalan Vatandaşın Yardımına Off Road Ekibi Yetişti Karda Mahsur Kalan Vatandaşın Yardımına Off Road Ekibi Yetişti

Erzincan İtfaiyesinden Köpek Kurtarma Operasyonu

Erzincan İtfaiyesinden Köpek Kurtarma Operasyonu Erzincan İtfaiyesinden Köpek Kurtarma Operasyonu
  erzincan web tasarım