Erzincan Haber Sitesi
Erzincanlı Esnaflardan Türk Lirasına Kampanyalı Destek

Türkiye ile ABD arasında başlayan rahip geriliminin ardından yükselen dolar karşısında Erzincanlı esnaf Türk Lirası'na sahip çıkıyor. Erzincan’da bir çok esnaf Türk Lirasına destek vermek amacıyla kampanya başlattı.

Atatürk Mahallesi Nerim Tombul Caddesi üzerinde hac malzemesi satan Hakan Karatepe, 100 dolar bozdurup fişini getirene Kayı logolu tişört hediye ederken, Alparslan Türkeş İş Merkezi'nde telefona ve malzemesi satan Adem Atasever, doların yükselişine tepki göstermek ve Türk lirasına destek vermek için 100 dolar bozdurup fişini getirene cep telefonu kulaklığı, şarj aleti, kırılmaz cam filmi gibi çeşitli seçeneklerle hediyeler veriyor.

Hakan Karatepe: “İsmin Hakan soy ismim Karatepe. Kendim esnafım. Bu işletmenin emanetçisiyiz. Vatanında emanetçisiyiz aynı zaman da. Böyle bir kampanya yapma gereği duydum. Neden? Vatanımız için, bayrağımız için. Biz ülkemizi ne Dolar’a değişiriz. Ne Euro’ya, ne de yabancı devletlerin kurmuş olduğu oyunlara. Biz oyunları bozmak için varız. Her zaman Reisimizin, Tayyip Erdoğan Cumhurbaşkanımızın arkasındayız. Kefenimizi aldık çıktık bu yola. Reisim seninle beraberiz biz” dedi.

Adem Atasever: “Başkanımızın açıklamasını televizyonlardan duyduğumuz kadarıyla böyle bir kampanya yapmaya karar verdik. Bir nebzede olsa insanlarımızı bilinçlendirmek, insanlarımızı yöneltmek için bizim de bir tuzumuz olsun. Böyle bir kampanya başlattık. Gelenler oluyor. Makbuzlarını getirenler ve hediyelerini alanlar oluyor. Bekliyoruz. Kampanyamız yine devam ediyor. Devam da edecek” dedi.

Dolar bozduran vatandaş Tamer Şimşek: “Devletimizi destek amaçlı birikmiş bir miktar Dolar’ım vardı. Dolar’ı bozdurdum. Gemi İş merkezinde de Adem Atasever’in yapmış olduğu kampanyayı gördüm. Makbuzumuzu getirdik. Hediyemizi alacağız inşallah” dedi. 
 |  Bu haber 3966 defa okunmuştur.


GÜNCEL  KATEGORİSİNDEN HABERLER

Gökyüzündeki Huzurun Yerdeki Güvenceleri, Bayan ARFF Personelleri

Gökyüzündeki Huzurun Yerdeki Güvenceleri, Bayan ARFF Personelleri Gökyüzündeki Huzurun Yerdeki Güvenceleri, Bayan ARFF Personelleri

Hava Meydanları Personeli Özel Maksatlı Araçlar Simülatör Eğitim Merkezinde Eğitim Alıyor

Hava Meydanları Personeli Özel Maksatlı Araçlar Simülatör Eğitim Merkezinde Eğitim Alıyor Hava Meydanları Personeli Özel Maksatlı Araçlar Simülatör Eğitim Merkezinde Eğitim Alıyor

Harçlıkları İle Sokak Hayvanlarına Mama ve Süt Aldılar

Harçlıkları İle Sokak Hayvanlarına Mama ve Süt Aldılar Harçlıkları İle Sokak Hayvanlarına Mama ve Süt Aldılar

3 İlde Kuyumcuları Soydular

3 İlde Kuyumcuları Soydular 3 İlde Kuyumcuları Soydular

Çöpten Elektrik Üretimine Sayılı Günler Kaldı

Çöpten Elektrik Üretimine Sayılı Günler Kaldı Çöpten Elektrik Üretimine Sayılı Günler Kaldı

Tarihi Çadırcı Hamamı, Turizme Kazandırılıyor

Tarihi Çadırcı Hamamı, Turizme Kazandırılıyor Tarihi Çadırcı Hamamı, Turizme Kazandırılıyor

Başkan Başsoy’dan, Erzincanspor’a Ziyaret

Başkan Başsoy’dan, Erzincanspor’a Ziyaret Başkan Başsoy’dan, Erzincanspor’a Ziyaret

Seyir Halindeki Araç Alev Aldı

Seyir Halindeki Araç Alev Aldı Seyir Halindeki Araç Alev Aldı

Tartıştığı Otobüs Şoförü Hayatını Kurtardı

Tartıştığı Otobüs Şoförü Hayatını Kurtardı Tartıştığı Otobüs Şoförü Hayatını Kurtardı
  erzincan web tasarım