Erzincan Haber Sitesi
Erzincanlı Esnaflardan Türk Lirasına Kampanyalı Destek

Türkiye ile ABD arasında başlayan rahip geriliminin ardından yükselen dolar karşısında Erzincanlı esnaf Türk Lirası'na sahip çıkıyor. Erzincan’da bir çok esnaf Türk Lirasına destek vermek amacıyla kampanya başlattı.

Atatürk Mahallesi Nerim Tombul Caddesi üzerinde hac malzemesi satan Hakan Karatepe, 100 dolar bozdurup fişini getirene Kayı logolu tişört hediye ederken, Alparslan Türkeş İş Merkezi'nde telefona ve malzemesi satan Adem Atasever, doların yükselişine tepki göstermek ve Türk lirasına destek vermek için 100 dolar bozdurup fişini getirene cep telefonu kulaklığı, şarj aleti, kırılmaz cam filmi gibi çeşitli seçeneklerle hediyeler veriyor.

Hakan Karatepe: “İsmin Hakan soy ismim Karatepe. Kendim esnafım. Bu işletmenin emanetçisiyiz. Vatanında emanetçisiyiz aynı zaman da. Böyle bir kampanya yapma gereği duydum. Neden? Vatanımız için, bayrağımız için. Biz ülkemizi ne Dolar’a değişiriz. Ne Euro’ya, ne de yabancı devletlerin kurmuş olduğu oyunlara. Biz oyunları bozmak için varız. Her zaman Reisimizin, Tayyip Erdoğan Cumhurbaşkanımızın arkasındayız. Kefenimizi aldık çıktık bu yola. Reisim seninle beraberiz biz” dedi.

Adem Atasever: “Başkanımızın açıklamasını televizyonlardan duyduğumuz kadarıyla böyle bir kampanya yapmaya karar verdik. Bir nebzede olsa insanlarımızı bilinçlendirmek, insanlarımızı yöneltmek için bizim de bir tuzumuz olsun. Böyle bir kampanya başlattık. Gelenler oluyor. Makbuzlarını getirenler ve hediyelerini alanlar oluyor. Bekliyoruz. Kampanyamız yine devam ediyor. Devam da edecek” dedi.

Dolar bozduran vatandaş Tamer Şimşek: “Devletimizi destek amaçlı birikmiş bir miktar Dolar’ım vardı. Dolar’ı bozdurdum. Gemi İş merkezinde de Adem Atasever’in yapmış olduğu kampanyayı gördüm. Makbuzumuzu getirdik. Hediyemizi alacağız inşallah” dedi. 
 |  Bu haber 4181 defa okunmuştur.


GÜNCEL  KATEGORİSİNDEN HABERLER

Dev Mantar Şaşırttı

Dev Mantar Şaşırttı Dev Mantar Şaşırttı

Dev Turna Balığı Şaşkına Çevirdi

Dev Turna Balığı Şaşkına Çevirdi Dev Turna Balığı Şaşkına Çevirdi

19 Günde 1919 Kilometre

19 Günde 1919 Kilometre 19 Günde 1919 Kilometre

Yaban Keçileri Trenin Altında Kalmaktan Son Anda Kurtuldu

Yaban Keçileri Trenin Altında Kalmaktan Son Anda Kurtuldu Yaban Keçileri Trenin Altında Kalmaktan Son Anda Kurtuldu

Direksiyon Hakimiyetini Kaybeden Sürücü Bariyerlere Çarparak Durabildi

Direksiyon Hakimiyetini Kaybeden Sürücü Bariyerlere Çarparak Durabildi Direksiyon Hakimiyetini Kaybeden Sürücü Bariyerlere Çarparak Durabildi

Kaya Sansarı Yavruları Emin Ellerde

Kaya Sansarı Yavruları Emin Ellerde Kaya Sansarı Yavruları Emin Ellerde

Erzincanlı Üç Şehit Ailesine Devlet Övünç Madalyası

Erzincanlı Üç Şehit Ailesine Devlet Övünç Madalyası Erzincanlı Üç Şehit Ailesine Devlet Övünç Madalyası

Öğrencilerden Sürücülere Uyarı

Öğrencilerden Sürücülere Uyarı Öğrencilerden Sürücülere Uyarı

Ekşisu Tesislerinden Su Doldurma Geleneği Bu Yılda Devam Ediyor

Ekşisu Tesislerinden Su Doldurma Geleneği Bu Yılda Devam Ediyor Ekşisu Tesislerinden Su Doldurma Geleneği Bu Yılda Devam Ediyor
  erzincan web tasarım