Erzincan Haber Sitesi
Erzincanlı Esnaflardan Türk Lirasına Kampanyalı Destek

Türkiye ile ABD arasında başlayan rahip geriliminin ardından yükselen dolar karşısında Erzincanlı esnaf Türk Lirası'na sahip çıkıyor. Erzincan’da bir çok esnaf Türk Lirasına destek vermek amacıyla kampanya başlattı.

Atatürk Mahallesi Nerim Tombul Caddesi üzerinde hac malzemesi satan Hakan Karatepe, 100 dolar bozdurup fişini getirene Kayı logolu tişört hediye ederken, Alparslan Türkeş İş Merkezi'nde telefona ve malzemesi satan Adem Atasever, doların yükselişine tepki göstermek ve Türk lirasına destek vermek için 100 dolar bozdurup fişini getirene cep telefonu kulaklığı, şarj aleti, kırılmaz cam filmi gibi çeşitli seçeneklerle hediyeler veriyor.

Hakan Karatepe: “İsmin Hakan soy ismim Karatepe. Kendim esnafım. Bu işletmenin emanetçisiyiz. Vatanında emanetçisiyiz aynı zaman da. Böyle bir kampanya yapma gereği duydum. Neden? Vatanımız için, bayrağımız için. Biz ülkemizi ne Dolar’a değişiriz. Ne Euro’ya, ne de yabancı devletlerin kurmuş olduğu oyunlara. Biz oyunları bozmak için varız. Her zaman Reisimizin, Tayyip Erdoğan Cumhurbaşkanımızın arkasındayız. Kefenimizi aldık çıktık bu yola. Reisim seninle beraberiz biz” dedi.

Adem Atasever: “Başkanımızın açıklamasını televizyonlardan duyduğumuz kadarıyla böyle bir kampanya yapmaya karar verdik. Bir nebzede olsa insanlarımızı bilinçlendirmek, insanlarımızı yöneltmek için bizim de bir tuzumuz olsun. Böyle bir kampanya başlattık. Gelenler oluyor. Makbuzlarını getirenler ve hediyelerini alanlar oluyor. Bekliyoruz. Kampanyamız yine devam ediyor. Devam da edecek” dedi.

Dolar bozduran vatandaş Tamer Şimşek: “Devletimizi destek amaçlı birikmiş bir miktar Dolar’ım vardı. Dolar’ı bozdurdum. Gemi İş merkezinde de Adem Atasever’in yapmış olduğu kampanyayı gördüm. Makbuzumuzu getirdik. Hediyemizi alacağız inşallah” dedi. 
 |  Bu haber 4038 defa okunmuştur.


GÜNCEL  KATEGORİSİNDEN HABERLER

Kazada Hayatını Kaybeden Muhtar Toprağa Verildi

Kazada Hayatını Kaybeden Muhtar Toprağa Verildi Kazada Hayatını Kaybeden Muhtar Toprağa Verildi

Usulsüz Avcılara 3 bin 206 TL İdari Para Cezası

Usulsüz Avcılara 3 bin 206 TL İdari Para Cezası Usulsüz Avcılara 3 bin 206 TL İdari Para Cezası

Kar'da Mahsur Kalan Köylülerin İmdadına Özel İdare Ekipleri Yetişti

Kar'da Mahsur Kalan Köylülerin İmdadına Özel İdare Ekipleri Yetişti Kar'da Mahsur Kalan Köylülerin İmdadına Özel İdare Ekipleri Yetişti

Kurt ve Boz Ayı, Foto Kapanda

Kurt ve Boz Ayı, Foto Kapanda Kurt ve Boz Ayı, Foto Kapanda

Beyaz Örtü Erzincan’ı Kapladı

Beyaz Örtü Erzincan’ı Kapladı Beyaz Örtü Erzincan’ı Kapladı

Dünya da ve Türkiye’de Tek, Oda Erzincan’da

Dünya da ve Türkiye’de Tek, Oda Erzincan’da Dünya da ve Türkiye’de Tek, Oda Erzincan’da

Köylülerin İmdadına Özel İdare Ekipleri Yetişti

Köylülerin İmdadına Özel İdare Ekipleri Yetişti Köylülerin İmdadına Özel İdare Ekipleri Yetişti

Antrenmanlarını Doğada Yapıyorlar

Antrenmanlarını Doğada Yapıyorlar Antrenmanlarını Doğada Yapıyorlar

Erzincan’da 127 Bin 814 Adet Hap Ve 598 Adet Ampul Ele Geçirildi

Erzincan’da 127 Bin 814 Adet Hap Ve 598 Adet Ampul Ele Geçirildi Erzincan’da 127 Bin 814 Adet Hap Ve 598 Adet Ampul Ele Geçirildi
  erzincan web tasarım