Erzincan Haber Sitesi
Silahlı Saldırı 5 Ölü 2 Yaralı

Erzincan'ın Tercan Kaymakamlığında müftülükçe düzenlenen toplantıda müftülük personelinin silahla ateş açması sonucu 5 kişi yaşamını yitirdi. 2 kişi ise ağır yaralandı.

Alınan bilgiye göre, Tercan müftülüğünce kaymakamlıktaki salonda düzenlenen aylık toplantı sırasında müftülük personeli arasında henüz belirlenemeyen nedenle tartışma çıktı. Tartışma sırasında söz konusu personel silahla çevreye rastgele ateş açtı. Zanlının silahından çıkan kurşunların isabet ettiği 2 kişi olay yerinde öldü, 5 kişi yaralandı. Zanlı, aynı silahla intihar girişiminde bulundu.

Yaralanan zanlı ile 4 yaralı, ambulanslarla hastanelere kaldırıldı. Mengücek Gazi Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırılan yaralılardan 3 kişi daha yaşamını yitirdi. Meydana gelen olayda 5 kişi yaşamını yitirirken 2 kişide ağır şekilde yaralandı.

Erzincan Vali Vekili Dede Musa Baştürk, olayın Tercan ilçesinde kaymakamlık binasındaki toplantı salonunda müftülüğün her ay yaptığı toplantı sırasında yaşandığını söyledi. Baştürk, "Toplantı sırasında müftülük personeli olan ve psikolojik sorunları bulunan bir zanlının toplantı salonuna girip ateş açması sonucu ölü ve yaralılar var." dedi.

Toplantıya imamlar ile müftülük personelinin katıldığını belirten Baştürk, güvenlik güçlerinin olay yerinde kontrolü sağladığını kaydetti.

VALİLİK AÇIKLAMASI

Valilikten yapılan açıklamada ise olayın müftü odası ile evrak bürosundaki müftülük çalışanlarının toplantısı sırasında yaşandığı belirtilerek, zanlı Fatih A'nın müftülükte yardımcı hizmetler kadrosunda çalıştığı bildirildi. Müftülükte olay öncesi Fatih A'nın izin talebi nedeniyle tartışma çıktığı aktarılan açıklamada, zanlının müftü odası ve evrak odasındaki çalışanlara ateş açtığı, ardından kafasına ateş açarak yaralandığı belirtildi.

17.08.2018 günü saat 15:00 sıralarında Tercan İlçesi Kaymakamlık Binası giriş katında bulunan İlçe Müftülüğünde, müftülükte hizmetli olarak çalışan F.A. ile diğer çalışanlar arasında çıkan tartışma sonucu F.A. isimli şahıs, kendisine ait CANİK TP9 SF marka tabanca ile önce evrak odasına, ardından müftü odasına giderek rastgele ateş açmıştır.

Yaşanan olayda İlçe Müftü Vekili/Vaiz E.K. ve Veri Hazırlama Kontrol İşletmeni R.K. isimli şahıslar olay yerinde hayatını kaybetmiş, olayın akabinde intihar etmek isteyen fail de dahil yaralı beş kişi hastaneye kaldırılmış, tedavileri için Erzincan Mengücek Gazi ve Araştırma Hastanesine kaldırılan yaralılardan Müezzin Kayyım M.K. ve İmam H.Y.G isimli personeller ile olayın faili F.A kaldırıldıkları hastanede tüm müdahalelere rağmen vefat etmişlerdir. Olayda toplam beş kişi hayatını kaybetmiş olup, hayati tehlikesi bulunan iki kişinin ise tedavileri devam etmektedir.

Tercan Cumhuriyet Savcılığınca olayla ilgili tahkikata başlanmış olup, bahse konu olay tüm yönleri ile araştırılmaktadır.

BAYRAM AREFESİNDE ELİMBİR OLAY YAŞADIK

Erzincan’da bulunan Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Burhan İşleyen, yaşanan olay sonrası Erzincan Mengücek Gazi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde yaptığı açıklamada: “Bu gün Türkiye genelinde bir yardım kampanyamız vardı. Aralıklarla yurtiçi ve yurt dışındaki camiler için böyle yardım kampanyaları yapıyoruz. Bu kampanyaya katılan arkadaşlarımız cami önlerinde sergi usulü ile toplanan paraları müftülüğe teslim esnasında Tercan Müftülüğümüzde yaşanan bir hadise malesef gene müftülük çalışanlarından hizmetli olan bir arkadaşımız ki size sağlıklı bilgiler veremeyeceğim ama tanıyan arkadaşlarımız psikolojik problemleri sıkıntıları olduğunu söylüyorlar. İmamlığı da bundan dolayı bırakıp hizmetli kadrosuna geçtiğini söylüyorlar hizmetli kadrosunda görev yapan bir arkadaşımız. Muhtemelen geçirmiş olduğu bir cinnet neticesinde yanındaki ruhsatlı silahıyla Müftülüğe vekalet eden vaiz arkadaşımız Ersin Kan hocamızı gene uzun yıllardan beri Tercan Müftülüğümüzde hizmet eden müftülük veri hazırlama memurumuz Rasim Kılınç arkadaşımızı silahı ile vuruyor. İki arkadaşımız olay yerinde vefat ediyor. 5 arkadaşımız hastanede tedavi görüyor tedavi görenlerin arasında olayın faili arkadaşlarımızı vurduktan sonra intihar teşebbüsünde bulunan kişide var. O da ağır yaralı olarak şu an yaralıların arasında” dedi.

Erzincan İl Sağlık Müdürü Erkan Hirik: “İki tane olay yerinde kaybettiğimiz hasta var. 5 tane ateşli silah yaralanması var. 5'ininde durumunun çok iyi olmadığını söyleyebilirim. İki kişi gelir gelmez acil ameliyata alındı. Biri kafasından biri göğüsten ateşli silah yaralanması mevcut. Geri kalan 3 hasta da şu an acil servis içerisinde ön değerlendirmeler yapılarak müdahale ediliyor” dedi.

 |  Bu haber 4248 defa okunmuştur.


ASAYİŞ  KATEGORİSİNDEN HABERLER

Jandarmadan Uygulamada İftar Daveti

Jandarmadan Uygulamada İftar Daveti Jandarmadan Uygulamada İftar Daveti

Dikine Kalkış Yapan Çift Motorlu Uçak

Dikine Kalkış Yapan Çift Motorlu Uçak Dikine Kalkış Yapan Çift Motorlu Uçak

Silahlı Saldırıya Uğrayan Muhtar Yaşamını Yitirdi

Silahlı Saldırıya Uğrayan Muhtar Yaşamını Yitirdi Silahlı Saldırıya Uğrayan Muhtar Yaşamını Yitirdi

Erzincan'da, 293 Kilo 200 Gram Eroin Ele Geçirildi

Erzincan'da, 293 Kilo 200 Gram Eroin Ele Geçirildi Erzincan'da, 293 Kilo 200 Gram Eroin Ele Geçirildi

Polis Memuru Yaşamına Son Verdi

Polis Memuru Yaşamına Son Verdi Polis Memuru Yaşamına Son Verdi

Erzincan’da Kaza 4 Kişi Yaralı

Erzincan’da Kaza 4 Kişi Yaralı Erzincan’da Kaza 4 Yaralı

Zehir Tacirlerine Darbe

Zehir Tacirlerine Darbe Zehir Tacirlerine Darbe

İç Çamaşırında Uyuşturucu Yakalandı

İç Çamaşırında Uyuşturucu Yakalandı İç Çamaşırında Uyuşturucu Yakalandı

Zehir Tacirlerine Geçit Yok

Zehir Tacirlerine Geçit Yok Zehir Tacirleri, Erzincan’dan Geçemedi
  erzincan web tasarım