Erzincan Haber Sitesi
Tartıştığı Otobüs Şoförü Hayatını Kurtardı

Erzincan’da yaklaşık 9 gün önce bindiği halk otobüsü şoförü ile tartışan ve otobüste rahatsızlanan yolcu, tartıştığı halk otobüsü şoförü tarafından hastaneye yetiştirildi.

Erzincan’da  mahalleler arasında yolcu taşımacılığı yapan özel halk otobüsü şoförü  Cem Kılıç, kendisi ile tartışan ve otobüste rahatsızlanan yolcuya otobüste ilk müdahaleyi yaptıktan sonra hastaneye yetiştirdi. Aynı yolcu tedavi süreci tamamlanıp iyileştikten birkaç gün sonra karşılaştığı şoförden ve diğer şoförlerden gösterdiği tepkiden dolayı özür diledi.

Olay 05.09.2018 günü meydana geldi. Olayda otobüs’ün geç geldiğini iddia eden yolcu otobüs şoförü Cem Kılıç, ile otobüse bindiği an tartışmaya başladı. Daha sonra otobüsün arka tarafından oturan yolcu araç içerisinde otobüs şoförünün üzerine yürüdü. Otobüste bulunan diğer vatandaşların uyarıları ile tekrar yerine oturan yolcu, bir süre sonra rahatsızlanarak otobüsün içerisinde düştü. Otobüste bulunan vatandaşların olayı şoföre bildirmesi üzerine otobüsü durdurarak rahatsızlanan yolcuya müdahale eden şoför Cem Kılıç, daha sonra rahatsızlanan yolcuyu güzergahını terk ederek Mengücek Gazi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Aciline götürerek burada sağlık görevlilerine teslim etti.

Şoför Cem Kılıç: “Durağa yanaşınca ben müşteri biner binmez çok tepkiliydi. ‘Nerde kaldınız, 1 saattir sizi bekliyorum’ dedi. Bende sakin olun oturun dedim. O esnada bana hücum etmeye kalktı, bana saldırdı. Müşteriler koymadı müşterilere de aynı tepkiyi gösterdi. Bir sakin olun dedim bu sefer arka koltuğa gidip oturdu. Çok tepkiliydi. Sonra güzergahımızda devam ediyorduk, o esnada müşteriler diyordu ki kalp krizimi geçiriyor çok rahatsızlandı.  Hemen dörtlüleri yakıp kenara yanaştım. Gittim hastamızı kontrol ettim, diline baktım. Yan çevirdim kalbine baktım kontrol ettim. Güzergahımızdan çıkıp araştırma hastanesine götürdüm. Acile teslim ettim o esnada. Müşteriyi hastaneye teslim ettikten sonra tekrardan güzergahıma devam ettim. 2-3 gün sonra tekrardan karşılaşınca beni gördü çok çok teşekkür etti. Tüm şoförlerimize teşekkür etti. Şoförlük gerçekten çok zor bir meslek. Şoför arkadaşlarımızın Allah yardımcı olsun diyorum” dedi. 

Erzincan Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Sorumlusu Mehmet Polat: “Erzincan Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Sorumlusu Mehmet Polat. Sürücü arkadaşlara yönetmelik gereği her altı ayda bir teknik konular, trafik, halkla ilişkiler, öfke kontrolü gibi eğitimler vermektedir. Bunun semeresini de yıllar içerisinde görüyoruz. Bu eğitimlerde 112’de çalışan arkadaşlarımıza özellikle teşekkür ediyoruz. İlk müdahaleleri şoför arkadaşlar yapmaya başladılar. Yardımla ilgili ve emniyet teşkilatı ile ilgili çalışmalarımız devam ediyor. Sürücü arkadaşlarımız eğitimlerini alıp, işlemlerini yaparken çalışırken halkımızın tepkileri ize zaman zaman trafikten kaynaklı, yaşlılık ile kaynaklı, yol çalışmalarından kaynaklı gecikmeler olabiliyor. Vatandaşlarımızın biraz daha sabredip direk serzenişlerini bizlere iletirlerse şikayet noktasında biz gerekli incelemeleri yapıp kendilerine dönüşlerimizi sağlıyoruz. Şehrimizde toplu taşımada bu üçüncü vaka. Araç içerisinde rahatsızlanan vatandaşlarımızı öncelikle şoförlere verdiğimiz talimat hiçbir güzergah dakika düşünmeden en yakın sağlık birimine ulaştırmaları. Kendilerine teşekkür ediyorum. Bunu sağlıyorlar. Önemli olan halkımızın sağlığı. Bu noktada da arkadaşlarımız bilinçlendiler. Ben teşekkür ediyorum kendilerine” diye konuştu.   
 |  Bu haber 3860 defa okunmuştur.


GÜNCEL  KATEGORİSİNDEN HABERLER

Kazada Hayatını Kaybeden Muhtar Toprağa Verildi

Kazada Hayatını Kaybeden Muhtar Toprağa Verildi Kazada Hayatını Kaybeden Muhtar Toprağa Verildi

Usulsüz Avcılara 3 bin 206 TL İdari Para Cezası

Usulsüz Avcılara 3 bin 206 TL İdari Para Cezası Usulsüz Avcılara 3 bin 206 TL İdari Para Cezası

Kar'da Mahsur Kalan Köylülerin İmdadına Özel İdare Ekipleri Yetişti

Kar'da Mahsur Kalan Köylülerin İmdadına Özel İdare Ekipleri Yetişti Kar'da Mahsur Kalan Köylülerin İmdadına Özel İdare Ekipleri Yetişti

Kurt ve Boz Ayı, Foto Kapanda

Kurt ve Boz Ayı, Foto Kapanda Kurt ve Boz Ayı, Foto Kapanda

Beyaz Örtü Erzincan’ı Kapladı

Beyaz Örtü Erzincan’ı Kapladı Beyaz Örtü Erzincan’ı Kapladı

Dünya da ve Türkiye’de Tek, Oda Erzincan’da

Dünya da ve Türkiye’de Tek, Oda Erzincan’da Dünya da ve Türkiye’de Tek, Oda Erzincan’da

Köylülerin İmdadına Özel İdare Ekipleri Yetişti

Köylülerin İmdadına Özel İdare Ekipleri Yetişti Köylülerin İmdadına Özel İdare Ekipleri Yetişti

Antrenmanlarını Doğada Yapıyorlar

Antrenmanlarını Doğada Yapıyorlar Antrenmanlarını Doğada Yapıyorlar

Erzincan’da 127 Bin 814 Adet Hap Ve 598 Adet Ampul Ele Geçirildi

Erzincan’da 127 Bin 814 Adet Hap Ve 598 Adet Ampul Ele Geçirildi Erzincan’da 127 Bin 814 Adet Hap Ve 598 Adet Ampul Ele Geçirildi
  erzincan web tasarım