Erzincan Haber Sitesi
Tartıştığı Otobüs Şoförü Hayatını Kurtardı

Erzincan’da yaklaşık 9 gün önce bindiği halk otobüsü şoförü ile tartışan ve otobüste rahatsızlanan yolcu, tartıştığı halk otobüsü şoförü tarafından hastaneye yetiştirildi.

Erzincan’da  mahalleler arasında yolcu taşımacılığı yapan özel halk otobüsü şoförü  Cem Kılıç, kendisi ile tartışan ve otobüste rahatsızlanan yolcuya otobüste ilk müdahaleyi yaptıktan sonra hastaneye yetiştirdi. Aynı yolcu tedavi süreci tamamlanıp iyileştikten birkaç gün sonra karşılaştığı şoförden ve diğer şoförlerden gösterdiği tepkiden dolayı özür diledi.

Olay 05.09.2018 günü meydana geldi. Olayda otobüs’ün geç geldiğini iddia eden yolcu otobüs şoförü Cem Kılıç, ile otobüse bindiği an tartışmaya başladı. Daha sonra otobüsün arka tarafından oturan yolcu araç içerisinde otobüs şoförünün üzerine yürüdü. Otobüste bulunan diğer vatandaşların uyarıları ile tekrar yerine oturan yolcu, bir süre sonra rahatsızlanarak otobüsün içerisinde düştü. Otobüste bulunan vatandaşların olayı şoföre bildirmesi üzerine otobüsü durdurarak rahatsızlanan yolcuya müdahale eden şoför Cem Kılıç, daha sonra rahatsızlanan yolcuyu güzergahını terk ederek Mengücek Gazi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Aciline götürerek burada sağlık görevlilerine teslim etti.

Şoför Cem Kılıç: “Durağa yanaşınca ben müşteri biner binmez çok tepkiliydi. ‘Nerde kaldınız, 1 saattir sizi bekliyorum’ dedi. Bende sakin olun oturun dedim. O esnada bana hücum etmeye kalktı, bana saldırdı. Müşteriler koymadı müşterilere de aynı tepkiyi gösterdi. Bir sakin olun dedim bu sefer arka koltuğa gidip oturdu. Çok tepkiliydi. Sonra güzergahımızda devam ediyorduk, o esnada müşteriler diyordu ki kalp krizimi geçiriyor çok rahatsızlandı.  Hemen dörtlüleri yakıp kenara yanaştım. Gittim hastamızı kontrol ettim, diline baktım. Yan çevirdim kalbine baktım kontrol ettim. Güzergahımızdan çıkıp araştırma hastanesine götürdüm. Acile teslim ettim o esnada. Müşteriyi hastaneye teslim ettikten sonra tekrardan güzergahıma devam ettim. 2-3 gün sonra tekrardan karşılaşınca beni gördü çok çok teşekkür etti. Tüm şoförlerimize teşekkür etti. Şoförlük gerçekten çok zor bir meslek. Şoför arkadaşlarımızın Allah yardımcı olsun diyorum” dedi. 

Erzincan Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Sorumlusu Mehmet Polat: “Erzincan Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Sorumlusu Mehmet Polat. Sürücü arkadaşlara yönetmelik gereği her altı ayda bir teknik konular, trafik, halkla ilişkiler, öfke kontrolü gibi eğitimler vermektedir. Bunun semeresini de yıllar içerisinde görüyoruz. Bu eğitimlerde 112’de çalışan arkadaşlarımıza özellikle teşekkür ediyoruz. İlk müdahaleleri şoför arkadaşlar yapmaya başladılar. Yardımla ilgili ve emniyet teşkilatı ile ilgili çalışmalarımız devam ediyor. Sürücü arkadaşlarımız eğitimlerini alıp, işlemlerini yaparken çalışırken halkımızın tepkileri ize zaman zaman trafikten kaynaklı, yaşlılık ile kaynaklı, yol çalışmalarından kaynaklı gecikmeler olabiliyor. Vatandaşlarımızın biraz daha sabredip direk serzenişlerini bizlere iletirlerse şikayet noktasında biz gerekli incelemeleri yapıp kendilerine dönüşlerimizi sağlıyoruz. Şehrimizde toplu taşımada bu üçüncü vaka. Araç içerisinde rahatsızlanan vatandaşlarımızı öncelikle şoförlere verdiğimiz talimat hiçbir güzergah dakika düşünmeden en yakın sağlık birimine ulaştırmaları. Kendilerine teşekkür ediyorum. Bunu sağlıyorlar. Önemli olan halkımızın sağlığı. Bu noktada da arkadaşlarımız bilinçlendiler. Ben teşekkür ediyorum kendilerine” diye konuştu.   
 |  Bu haber 3987 defa okunmuştur.


GÜNCEL  KATEGORİSİNDEN HABERLER

Dev Mantar Şaşırttı

Dev Mantar Şaşırttı Dev Mantar Şaşırttı

Dev Turna Balığı Şaşkına Çevirdi

Dev Turna Balığı Şaşkına Çevirdi Dev Turna Balığı Şaşkına Çevirdi

19 Günde 1919 Kilometre

19 Günde 1919 Kilometre 19 Günde 1919 Kilometre

Yaban Keçileri Trenin Altında Kalmaktan Son Anda Kurtuldu

Yaban Keçileri Trenin Altında Kalmaktan Son Anda Kurtuldu Yaban Keçileri Trenin Altında Kalmaktan Son Anda Kurtuldu

Direksiyon Hakimiyetini Kaybeden Sürücü Bariyerlere Çarparak Durabildi

Direksiyon Hakimiyetini Kaybeden Sürücü Bariyerlere Çarparak Durabildi Direksiyon Hakimiyetini Kaybeden Sürücü Bariyerlere Çarparak Durabildi

Kaya Sansarı Yavruları Emin Ellerde

Kaya Sansarı Yavruları Emin Ellerde Kaya Sansarı Yavruları Emin Ellerde

Erzincanlı Üç Şehit Ailesine Devlet Övünç Madalyası

Erzincanlı Üç Şehit Ailesine Devlet Övünç Madalyası Erzincanlı Üç Şehit Ailesine Devlet Övünç Madalyası

Öğrencilerden Sürücülere Uyarı

Öğrencilerden Sürücülere Uyarı Öğrencilerden Sürücülere Uyarı

Ekşisu Tesislerinden Su Doldurma Geleneği Bu Yılda Devam Ediyor

Ekşisu Tesislerinden Su Doldurma Geleneği Bu Yılda Devam Ediyor Ekşisu Tesislerinden Su Doldurma Geleneği Bu Yılda Devam Ediyor
  erzincan web tasarım