Erzincan Haber Sitesi
Destekleme ve Yetiştirme Kursları Başladı

Halk Eğitim Merkezi Destekleme ve Yetiştirme Kurs Merkezin de başladı.

Erzincan İl Milli Eğitim Müdürlüğü Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu tarafından lise mezunu öğrencilere yönelik, ücretsiz Destekleme ve Yetiştirme kursu veriliyor.

Halk Eğitim Merkezi Destekleme ve Yetiştirme Kurs Merkezin de kurslara katılan öğrencileri ziyaret eden Erzincan İl Milli Eğitim Müdürü Aziz Gün, gençler ülkemizin en büyük zenginliğidir, bizde İl Millî Eğitim Müdürlüğü olarak Destekleme ve Yetiştirme Kurslarına devam eden üniversite adaylarımızın bu alandaki ihtiyaçlarını tüm imkânlarımızla karşılamaya devam edeceğiz. Şehrin başarısı açısından da önemli bir yere sahip olan Halk Eğitim Destekleme ve Yetiştirme Kurslarının başarısını artırmak için konunun bizzat takipçisi olacağım dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Gün; “Geçen yıl burada bu sıralarda bu koridorlarda dolaşan eğitim alan arkadaşlarınızdan 1 Tıp Fakültesinde, 1 Dişçilik, 1 Eczacılık, 8 Hukuk, 27 mühendislik, 22 öğretmenlik kazanmış farklı üniversitelere yerleşmiş toplamda 197 öğrencimiz bulunuyor.

Burası adres diyen Gün, gerçek manada ben yarınlarım ile ilgili bir şeyler yapacağım diyenler için adres, burada 24 öğretmenimiz sizlere ders veriyor. Bugün itibariyle 488 öğrenci bu kurslar için müracaat etmiş bulunuyor. Bu sayı her geçen yıl artarak devam ediyor. Sistem üzerinden doluluktan dolayı giremeyip bizlere gelen derslere katılmak isteyen çok öğrencimiz var.

Vakit öğrenciler için önemli olduğuna da vurgu yapan Gün, Vakit çok önemli, gelecek sizler için çok önemli, insan hayatında bir yıl çok ama çok önemlidir. Fakat gençlikte delikanlılıkta bunun farkına varamıyorsunuz. Bizler siz gençleri kaybetmek istemiyoruz. Buraya gerçek anlamda eğitim öğretim için gelen tüm öğrencilerimiz için sonuna kadar yanlarındayız dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Aziz Gün, 6 farklı sınıfta eğitim alan kursiyerlerin tamamını ziyaret ederek başarılar diledi.
 |  Bu haber 2884 defa okunmuştur.


EĞİTİM  KATEGORİSİNDEN HABERLER

41 Bin 35 Öğrenci Karne Aldı

41 Bin 35 Öğrenci Karne Aldı 41 Bin 35 Öğrenci Karne Aldı

Mesleki Eğitim De İşbirliği Ve Yenilikçi Yaklaşımların Paylaşımı

Mesleki Eğitim De İşbirliği Ve Yenilikçi Yaklaşımların Paylaşımı Mesleki Eğitim De İşbirliği Ve Yenilikçi Yaklaşımların Paylaşımı

Refahiye Nezahat Çeçen Ortaokulu Kodluyor

Refahiye Nezahat Çeçen Ortaokulu Kodluyor Refahiye Nezahat Çeçen Ortaokulu Kodluyor

İlkokullarda Yetiştirme Programına İlişkin Yönerge Yayınlandı

İlkokullarda Yetiştirme Programına İlişkin Yönerge Yayınlandı İlkokullarda Yetiştirme Programına İlişkin Yönerge Yayınlandı

Özel Yetenek Sınavı Yapıldı

Özel Yetenek Sınavı Yapıldı Özel Yetenek Sınavı Yapıldı

Proje ile öğrenciler kaynaşıyor

Proje ile öğrenciler kaynaşıyor TUBİTAK 4006 projeler kapsamında Erzincan Çayırlı Ziya Gökalp Ortaokulu Beden Eğitimi Ve Spor Öğretmeni Mehmet Yıld...

Öğrenciler İstanbul ve Çanakkale’yi gezdi

Öğrenciler İstanbul ve Çanakkale’yi gezdi Kemah Necatibey Ortaokulu öğrencilerine yönelik İstanbul ve Çanakkale gezisi düzenlendi.

Rektör Prof. Dr. Çapoğlu, Tercan MYO’da Öğrencilerle

Rektör Prof. Dr. Çapoğlu, Tercan MYO’da Öğrencilerle Rektör Prof. Dr. Çapoğlu, Tercan MYO’da Öğrencilerle

Ülkü Ocakları Minik Öğrencilerle

Ülkü Ocakları Minik Öğrencilerle Ülkü Ocakları Minik Öğrencilerle
  erzincan web tasarım