Erzincan Haber Sitesi
Harçlıkları İle Sokak Hayvanlarına Mama ve Süt Aldılar

Hayvanları ve Canlıları Koruma günü etkinlikleri kapsamında Erzincan’da bulunan özel bir kreş öğrencileri biriktirdikleri harçlıklarıyla aldıkları hayvan mamalarını Erzincan Belediyesi hayvan Bakım evini ziyaret ederek hayvanlara verilmek üzere yetkililere teslim etti.

Erzincan’da özel bir okulun öğrencileri, harçlıklarından arttırdıklarıyla aldıkları kuru mamaları ve sütleri hayvan bakımevine teslim etti.

Özel bir kreşte eğitim gören 40 öğrenci, sokak hayvanlarına dikkati çekmek amacıyla harçlıklarından arttırdıkları paralarla kuru mama ve süt aldı. Aldıkları mamaları ve sütleri bakımevine teslim eden öğrenciler burada ki yavru köpek ve kedileri de besleyip onları sevdi.

 

Öğrenciler: “Hayvanları çok seviyorum. Onları koruyalım”, “Sokak hayvanlarını sevelim. Koruyalım”, “Hayvanları çok seviyorum. Hayvanları koruyalım”, “Hayvanları çok seviyoruz. Onları koruyalım. Onlara zarar vermeyelim”, “Hayvanları korumamız lazım. Hayvanlara mama getirdik. Onları sevelim diye. Hayvanları da koruyalım”,

“Hayvanlara süt ve mama getirdik”, “Hayvanları çok seviyorum. Onları sevmek istiyorum. Onları çok seviyorum” dediler.

 

Özel Kreş Öğretmeni Özgül Sonat: “4 Ekim Hayvanları Koruma Gününde çocuklarımızla birlikte harçlıklarımızdan arttırdığımız paralarla mamalar aldık. Buradaki hayvanlarımıza getirdik. Yavru köpeklerimiz kedilerimiz var burada, onları kendi elleriyle beslediler sevdiler. Her sene yaptığımız bir etkinlik aslında ama bu sene 4 Ekim de yapalım istedik fakat bugüne kaldı ama çok mutlu oldu çocuklar. Geldik hep birlikte besledik gidiyoruz. Seneye yine geleceğiz. Her zaman burada onlarla birlikte olacağız. Bizim kreş olarak her zaman çocuklara vermek istediğimiz bir sevgi çeşidi bu. Hayvanları sevmek korumak, zarar vermemek. Kreşimizde de baktığımız hayvanlarımız, kedilerimiz var. Her zaman. Buraya onları getirirken tek amacımız onları sevmeleri. İnsanları sevmeleri. Önce hayvanları seviyoruz sonra insanları seviyoruz biz öyle inanıyoruz çünkü. Onlara zarar vermesinler. Büyüdüklerinde de küçüklüklerinde de her zaman sevsinler istiyoruz tek amacımız bu bunu yapmakta” diye konuştu.




 |  Bu haber 2480 defa okunmuştur.


GÜNCEL  KATEGORİSİNDEN HABERLER

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş’tan, Vali Arslantaş’a Ziyaret

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş’tan, Vali Arslantaş’a Ziyaret Diyanet İşleri Başkanı Erbaş’tan, Vali Arslantaş’a Ziyaret

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Erzincan'da

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Erzincan'da Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Erzincan'da

Kızılay Erzincan Şubesinin Yeni Başkanı Mumcu

Kızılay Erzincan Şubesinin Yeni Başkanı Mumcu Kızılay Erzincan Şubesinin Yeni Başkanı Mumcu

Geçiş Üstünlüğü Yayanın

Geçiş Üstünlüğü Yayanın Geçiş Üstünlüğü Yayanın

Organları 4 Hastayı Hayata Bağlayacak

Organları 4 Hastayı Hayata Bağlayacak Organları 4 Hastayı Hayata Bağlayacak

Yangın Paniğe Neden Oldu

Yangın Paniğe Neden Oldu Yangın Paniğe Neden Oldu

Kaçak Avcıya 17 Bin 194 TL Para Cezası

Kaçak Avcıya 17 Bin 194 TL Para Cezası Kaçak Avcıya 17 Bin 194 TL Para Cezası

Karda Mahsur Kalan Vatandaşın Yardımına Off Road Ekibi Yetişti

Karda Mahsur Kalan Vatandaşın Yardımına Off Road Ekibi Yetişti Karda Mahsur Kalan Vatandaşın Yardımına Off Road Ekibi Yetişti

Erzincan İtfaiyesinden Köpek Kurtarma Operasyonu

Erzincan İtfaiyesinden Köpek Kurtarma Operasyonu Erzincan İtfaiyesinden Köpek Kurtarma Operasyonu
  erzincan web tasarım