Erzincan Haber Sitesi
Bedelli Askerlik Görevini Yaparken Yaşamını Yitirdi

Askerlik görevini bedelli olarak Erzincan’da yaparken geçirdiği rahatsızlık sonucu hastaneye kaldırılan ve 10 günlük yoğun bakım sürecinden sonra yaşamını yitiren 29 yaşında ki Onur Yavuzoğlu, için Erzincan Mengücek Gazi Eğitim ve Araştırma Hastanesi bahçesinde askeri tören düzenlendi.

Olay, Erzincan 59. Havan ve Topçu Eğitim Tugay Komutanlığın’da meydana geldi. 6 Ekim 2018 tarihinde askerlik görevini bedelli olarak yerine getirmek üzere birliğine teslim olan Onur Yavuzoğlu, 12 Ekim 2018 günü aniden rahatsızlandı. Yavuzoğlu, yapılan ilk müdahale sonrasında Mengücek Gazi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. Durumunun ciddi olması nedeniyle, yoğun bakım ünitesine alındı. 10 gün yoğun bakım ünitesinde yaşama tutunmaya çalışan Yavuzoğlu, yapılan tüm müdahalelere rağmen yaşamını yitirdi. 10 günlük yoğun bakım sürecinden sonra yaşamını yitiren 29 yaşında ki Onur Yavuzoğlu, için Erzincan Mengücek Gazi Eğitim ve Araştırma Hastanesi bahçesinde askeri tören düzenlendi.

Düzenlenen törene, 3. Ordu Kurmay Başkanı ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Ali Ekiyor, 59. Topçu Eğitim Tugay Komutanı Tuğgeneral Ertuğrul Sağlam, 29 yaşından yaşamını yitiren Onur Yavuzoğlu’nun babası Kazım Yavuzoğlu, akrabaları ve askeri erkan katıldı. Onur Yavuzoğlu’nun cenazesi düzenlenen törenin ardından toprağa verilmek üzere İstanbul’a gönderildi.

59. Topçu Eğitim Tugay Komutanı Tuğgeneral Ertuğrul Sağlam: “Boyabatlı olup, 1989 yılında İstanbul’da doğmuştur. Öğrenim hayatını İstanbul’da tamamlamış, görevlerin en yücesi vatani görevini yapmak üzere 6 Ekim 2018 tarihin de 59. Havan ve Topçu Eğitim Tugay Komutanlığına katılım yapmıştır. Ancak 12 Ekim günü geçirdiği bir rahatsızlık sonucu yoğun bakımda yaşam mücadelesi vermiş, ne yazık ki 22 Ekim günü vefat etmiştir. Türk Silahlı Kuvvetleri adına Mehmetçiğimize Allah’tan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabırlar diliyorum. Ruhu şad olsun” dedi.
 |  Bu haber 4535 defa okunmuştur.


GÜNCEL  KATEGORİSİNDEN HABERLER

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş’tan, Vali Arslantaş’a Ziyaret

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş’tan, Vali Arslantaş’a Ziyaret Diyanet İşleri Başkanı Erbaş’tan, Vali Arslantaş’a Ziyaret

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Erzincan'da

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Erzincan'da Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Erzincan'da

Kızılay Erzincan Şubesinin Yeni Başkanı Mumcu

Kızılay Erzincan Şubesinin Yeni Başkanı Mumcu Kızılay Erzincan Şubesinin Yeni Başkanı Mumcu

Geçiş Üstünlüğü Yayanın

Geçiş Üstünlüğü Yayanın Geçiş Üstünlüğü Yayanın

Organları 4 Hastayı Hayata Bağlayacak

Organları 4 Hastayı Hayata Bağlayacak Organları 4 Hastayı Hayata Bağlayacak

Yangın Paniğe Neden Oldu

Yangın Paniğe Neden Oldu Yangın Paniğe Neden Oldu

Kaçak Avcıya 17 Bin 194 TL Para Cezası

Kaçak Avcıya 17 Bin 194 TL Para Cezası Kaçak Avcıya 17 Bin 194 TL Para Cezası

Karda Mahsur Kalan Vatandaşın Yardımına Off Road Ekibi Yetişti

Karda Mahsur Kalan Vatandaşın Yardımına Off Road Ekibi Yetişti Karda Mahsur Kalan Vatandaşın Yardımına Off Road Ekibi Yetişti

Erzincan İtfaiyesinden Köpek Kurtarma Operasyonu

Erzincan İtfaiyesinden Köpek Kurtarma Operasyonu Erzincan İtfaiyesinden Köpek Kurtarma Operasyonu
  erzincan web tasarım