Erzincan Haber Sitesi
Bedelli Askerlik Görevini Yaparken Yaşamını Yitirdi

Askerlik görevini bedelli olarak Erzincan’da yaparken geçirdiği rahatsızlık sonucu hastaneye kaldırılan ve 10 günlük yoğun bakım sürecinden sonra yaşamını yitiren 29 yaşında ki Onur Yavuzoğlu, için Erzincan Mengücek Gazi Eğitim ve Araştırma Hastanesi bahçesinde askeri tören düzenlendi.

Olay, Erzincan 59. Havan ve Topçu Eğitim Tugay Komutanlığın’da meydana geldi. 6 Ekim 2018 tarihinde askerlik görevini bedelli olarak yerine getirmek üzere birliğine teslim olan Onur Yavuzoğlu, 12 Ekim 2018 günü aniden rahatsızlandı. Yavuzoğlu, yapılan ilk müdahale sonrasında Mengücek Gazi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. Durumunun ciddi olması nedeniyle, yoğun bakım ünitesine alındı. 10 gün yoğun bakım ünitesinde yaşama tutunmaya çalışan Yavuzoğlu, yapılan tüm müdahalelere rağmen yaşamını yitirdi. 10 günlük yoğun bakım sürecinden sonra yaşamını yitiren 29 yaşında ki Onur Yavuzoğlu, için Erzincan Mengücek Gazi Eğitim ve Araştırma Hastanesi bahçesinde askeri tören düzenlendi.

Düzenlenen törene, 3. Ordu Kurmay Başkanı ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Ali Ekiyor, 59. Topçu Eğitim Tugay Komutanı Tuğgeneral Ertuğrul Sağlam, 29 yaşından yaşamını yitiren Onur Yavuzoğlu’nun babası Kazım Yavuzoğlu, akrabaları ve askeri erkan katıldı. Onur Yavuzoğlu’nun cenazesi düzenlenen törenin ardından toprağa verilmek üzere İstanbul’a gönderildi.

59. Topçu Eğitim Tugay Komutanı Tuğgeneral Ertuğrul Sağlam: “Boyabatlı olup, 1989 yılında İstanbul’da doğmuştur. Öğrenim hayatını İstanbul’da tamamlamış, görevlerin en yücesi vatani görevini yapmak üzere 6 Ekim 2018 tarihin de 59. Havan ve Topçu Eğitim Tugay Komutanlığına katılım yapmıştır. Ancak 12 Ekim günü geçirdiği bir rahatsızlık sonucu yoğun bakımda yaşam mücadelesi vermiş, ne yazık ki 22 Ekim günü vefat etmiştir. Türk Silahlı Kuvvetleri adına Mehmetçiğimize Allah’tan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabırlar diliyorum. Ruhu şad olsun” dedi.
 |  Bu haber 4622 defa okunmuştur.


GÜNCEL  KATEGORİSİNDEN HABERLER

Gerçeğini Aratmayan Tatbikat

Gerçeğini Aratmayan Tatbikat Gerçeğini Aratmayan Tatbikat

Gök Girsin Kızıl Çıksın

Gök Girsin Kızıl Çıksın Gök Girsin Kızıl Çıksın

ERA Çevre Teknolojileri A.Ş, Ar-Ge Merkezi Ünvanını Ve Belgesini Aldı

ERA Çevre Teknolojileri A.Ş, Ar-Ge Merkezi Ünvanını Ve Belgesini Aldı ERA Çevre Teknolojileri A.Ş, Ar-Ge Merkezi Ünvanını Ve Belgesini Aldı

Okul Koridorundan Floor Curling Sahası, Peynir Bidonu Kapı Kolu Ve Betondan Curling Topu

Okul Koridorundan Floor Curling Sahası, Peynir Bidonu Kapı Kolu Ve Betondan Curling Topu Okul Koridorundan Floor Curling Sahası, Peynir Bidonu Kapı Kolu Ve Betondan Curling Topu

Kemah, Aslan İle Devam Dedi

Kemah, Aslan İle Devam Dedi Kemah, Aslan İle Devam Dedi

Erzincan, MHP Dedi

Erzincan, MHP Dedi Erzincan, MHP Dedi

Araç Şarampole Uçtu 4 Yaralı

Araç Şarampole Uçtu 4 Yaralı Araç Şarampole Uçtu 4 Yaralı

Erzincan’da Kaza 2’si Ağır 11 Yaralı

Erzincan’da Kaza 2’si Ağır 11 Yaralı Erzincan’da Kaza 2’si Ağır 11 Yaralı

Araç Yüklü Tır Yandı

Araç Yüklü Tır Yandı Araç Yüklü Tır Yandı
  erzincan web tasarım