Erzincan Haber Sitesi
Bedelli Askerlik Görevini Yaparken Yaşamını Yitirdi

Askerlik görevini bedelli olarak Erzincan’da yaparken geçirdiği rahatsızlık sonucu hastaneye kaldırılan ve 10 günlük yoğun bakım sürecinden sonra yaşamını yitiren 29 yaşında ki Onur Yavuzoğlu, için Erzincan Mengücek Gazi Eğitim ve Araştırma Hastanesi bahçesinde askeri tören düzenlendi.

Olay, Erzincan 59. Havan ve Topçu Eğitim Tugay Komutanlığın’da meydana geldi. 6 Ekim 2018 tarihinde askerlik görevini bedelli olarak yerine getirmek üzere birliğine teslim olan Onur Yavuzoğlu, 12 Ekim 2018 günü aniden rahatsızlandı. Yavuzoğlu, yapılan ilk müdahale sonrasında Mengücek Gazi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. Durumunun ciddi olması nedeniyle, yoğun bakım ünitesine alındı. 10 gün yoğun bakım ünitesinde yaşama tutunmaya çalışan Yavuzoğlu, yapılan tüm müdahalelere rağmen yaşamını yitirdi. 10 günlük yoğun bakım sürecinden sonra yaşamını yitiren 29 yaşında ki Onur Yavuzoğlu, için Erzincan Mengücek Gazi Eğitim ve Araştırma Hastanesi bahçesinde askeri tören düzenlendi.

Düzenlenen törene, 3. Ordu Kurmay Başkanı ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Ali Ekiyor, 59. Topçu Eğitim Tugay Komutanı Tuğgeneral Ertuğrul Sağlam, 29 yaşından yaşamını yitiren Onur Yavuzoğlu’nun babası Kazım Yavuzoğlu, akrabaları ve askeri erkan katıldı. Onur Yavuzoğlu’nun cenazesi düzenlenen törenin ardından toprağa verilmek üzere İstanbul’a gönderildi.

59. Topçu Eğitim Tugay Komutanı Tuğgeneral Ertuğrul Sağlam: “Boyabatlı olup, 1989 yılında İstanbul’da doğmuştur. Öğrenim hayatını İstanbul’da tamamlamış, görevlerin en yücesi vatani görevini yapmak üzere 6 Ekim 2018 tarihin de 59. Havan ve Topçu Eğitim Tugay Komutanlığına katılım yapmıştır. Ancak 12 Ekim günü geçirdiği bir rahatsızlık sonucu yoğun bakımda yaşam mücadelesi vermiş, ne yazık ki 22 Ekim günü vefat etmiştir. Türk Silahlı Kuvvetleri adına Mehmetçiğimize Allah’tan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabırlar diliyorum. Ruhu şad olsun” dedi.
 |  Bu haber 4432 defa okunmuştur.


GÜNCEL  KATEGORİSİNDEN HABERLER

Kazada Hayatını Kaybeden Muhtar Toprağa Verildi

Kazada Hayatını Kaybeden Muhtar Toprağa Verildi Kazada Hayatını Kaybeden Muhtar Toprağa Verildi

Usulsüz Avcılara 3 bin 206 TL İdari Para Cezası

Usulsüz Avcılara 3 bin 206 TL İdari Para Cezası Usulsüz Avcılara 3 bin 206 TL İdari Para Cezası

Kar'da Mahsur Kalan Köylülerin İmdadına Özel İdare Ekipleri Yetişti

Kar'da Mahsur Kalan Köylülerin İmdadına Özel İdare Ekipleri Yetişti Kar'da Mahsur Kalan Köylülerin İmdadına Özel İdare Ekipleri Yetişti

Kurt ve Boz Ayı, Foto Kapanda

Kurt ve Boz Ayı, Foto Kapanda Kurt ve Boz Ayı, Foto Kapanda

Beyaz Örtü Erzincan’ı Kapladı

Beyaz Örtü Erzincan’ı Kapladı Beyaz Örtü Erzincan’ı Kapladı

Dünya da ve Türkiye’de Tek, Oda Erzincan’da

Dünya da ve Türkiye’de Tek, Oda Erzincan’da Dünya da ve Türkiye’de Tek, Oda Erzincan’da

Köylülerin İmdadına Özel İdare Ekipleri Yetişti

Köylülerin İmdadına Özel İdare Ekipleri Yetişti Köylülerin İmdadına Özel İdare Ekipleri Yetişti

Antrenmanlarını Doğada Yapıyorlar

Antrenmanlarını Doğada Yapıyorlar Antrenmanlarını Doğada Yapıyorlar

Erzincan’da 127 Bin 814 Adet Hap Ve 598 Adet Ampul Ele Geçirildi

Erzincan’da 127 Bin 814 Adet Hap Ve 598 Adet Ampul Ele Geçirildi Erzincan’da 127 Bin 814 Adet Hap Ve 598 Adet Ampul Ele Geçirildi
  erzincan web tasarım