Erzincan Haber Sitesi
Beyaz Örtü Erzincan’ı Kapladı

Erzincan ve çevresinde etkinli olan kar yağışı sonrası şehir merkezinde kartpostallık görüntüler oluşurken Ergan Dağı Kayak Merkezide beyaz örtüye büründü.

Erzincan’da yağan kar yağışı sonrası beyaz örtüyle kaplanan Ergan Dağı Kış Sporları ve Doğa Turizmi Merkezi, manzarasıyla ziyaretçilerini büyülüyor. Erzincan’da aralıklarla etkisini sürdüren yağmurun ardından, Munzur Sıra Dağları’nın, eteklerinde bulunan, 2 bin 970 metre yüksekliğindeki Ergan Dağı, yağan karın ardından beyaz örtüyle kaplandı

Yeterli kar seviyesine henüz ulaşamamasına rağmen karın yağmasıyla beyazın tonunu görebilme adına keşfe çıkan Erzincanlılar, Ergan Dağı Kış Sporları ve Doğa Turizmi Merkezi’nde hatıra fotoğrafı çekebilme imkânı buluyor.

Yeterli kar kalınlığına ulaşmasının ardından her yıl olduğu gibi bu yılda gün boyu kayakseverlerin eğlencesine ortak olmayı hedefleyen Ergan Dağı Kış Sporları ve Doğa Turizmi Merkezi şuan için zirveyi kaplayan kar ve üzerindeki sisle etkileyici görüntüler oluşturdu.

Ergan Dağı Kış Sporları ve Doğa Turizmi Merkezi’ni gezen Erzincanlılar, karşılaştıkları manzara karşısında mutluluklarını ifade ettiler.

Vatandaşlar: “Ergan Dağı beyaz örtüsünü giydi gördüğünüz gibi. Çok güzel bir manzara var. Biz de arkadaşlarla buraya geldik gezelim. Resim falan çekilelim. Tüm Erzincanlıları buraya gelmelerini bekliyorum”, “Arkadaşlarla gezmeye geldik. Bir öğlen yemeği yiyelim diye. Gördük baktık ki güzel bir ortam var. Kar yağmış, gölette ördekler var. Gezilecek bir ortam. Beğendim ben” dediler. 
 |  Bu haber 2529 defa okunmuştur.


GÜNCEL  KATEGORİSİNDEN HABERLER

Dev Mantar Şaşırttı

Dev Mantar Şaşırttı Dev Mantar Şaşırttı

Dev Turna Balığı Şaşkına Çevirdi

Dev Turna Balığı Şaşkına Çevirdi Dev Turna Balığı Şaşkına Çevirdi

19 Günde 1919 Kilometre

19 Günde 1919 Kilometre 19 Günde 1919 Kilometre

Yaban Keçileri Trenin Altında Kalmaktan Son Anda Kurtuldu

Yaban Keçileri Trenin Altında Kalmaktan Son Anda Kurtuldu Yaban Keçileri Trenin Altında Kalmaktan Son Anda Kurtuldu

Direksiyon Hakimiyetini Kaybeden Sürücü Bariyerlere Çarparak Durabildi

Direksiyon Hakimiyetini Kaybeden Sürücü Bariyerlere Çarparak Durabildi Direksiyon Hakimiyetini Kaybeden Sürücü Bariyerlere Çarparak Durabildi

Kaya Sansarı Yavruları Emin Ellerde

Kaya Sansarı Yavruları Emin Ellerde Kaya Sansarı Yavruları Emin Ellerde

Erzincanlı Üç Şehit Ailesine Devlet Övünç Madalyası

Erzincanlı Üç Şehit Ailesine Devlet Övünç Madalyası Erzincanlı Üç Şehit Ailesine Devlet Övünç Madalyası

Öğrencilerden Sürücülere Uyarı

Öğrencilerden Sürücülere Uyarı Öğrencilerden Sürücülere Uyarı

Ekşisu Tesislerinden Su Doldurma Geleneği Bu Yılda Devam Ediyor

Ekşisu Tesislerinden Su Doldurma Geleneği Bu Yılda Devam Ediyor Ekşisu Tesislerinden Su Doldurma Geleneği Bu Yılda Devam Ediyor
  erzincan web tasarım