Erzincan Haber Sitesi
Kar'da Mahsur Kalan Köylülerin İmdadına Özel İdare Ekipleri Yetişti

Erzincan ve çevresinde etkinli olan kar yağışı sonrası yolları kapanan köylülerin imdadına İl Özel İdaresi ekipleri yetişti. Bölgede yer yer yarım metreyi bulan kar kalınlığından dolayı ulaşıma kapanan köy yolları İl Özel İdaresi ekipleri tarafından yapılan çalışma ile yeniden ulaşıma açıldı.

Erzincan'ın Üzümlü ilçesine yaklaşık 30 kilometre uzaklıkta ve deniz seviyesinden 3 bin 500 metre yükseklikteki Keşiş Dağları'nda bulunan Sarıkaya Köyü ve mezralarının yolları gece bastıran kar yağışı nedeniyle ulaşıma kapandı. Kar kalınlığının zaman zaman yarım metreye çıktığı bölge de Erzincan İl Özel İdaresi'nden yardım isteyen köylülerin yolları sabah saatlerinde yeniden ulaşıma açıldı. Bu sırada aniden bastıran kar yağışı nedeniyle Şenlik Mezrası'ndan büyük ve küçükbaş hayvanları ile aşağı inmek isteyen vatandaşlar zor anlar yaşadı. Havyan sürüleri yolların açılmasıyla inişe geçti. Kar yağışı nedeniyle köy ve mezra yollarının geceden beri kapalı olduğunu ifade eden köylüler, özel idare ekiplerinin sabah saatlerinde yollarını yeniden açmasından dolayı mutlu olduğunu söylediler.

33 KÖYÜN YOLU ULAŞIMA KAPANDI

Erzincan'da dünden beri etkili olan kar yağışı nedeniyle merkezde 2, Çayırlı'da 2, Otlukbeli'nde 2, Refahiye ilçesinde 20 ve Üzümlü'de 2 olmak üzere 33 köyün yolu ulaşıma kapandı. Erzincan İl Özel İdaresi ekipleri 5 ayrı ekiple mevsim şartlarına bağlı olarak bölge de karla mücadele çalışmalarını sürdürüyor.

Vatandaş: “Dün akşamdan beri yolumuz kapalı. Ama şuan da özel idare geldi. Açacak. Yukarıda arkadaşlarımız komşularımız mahsur kaldı. Gideceğiz eşyaları var. En son mezramıza Şenlik Mezrası arabalarımızla getireceğiz”, “Dün akşam kar yağdı. Çok mağdur olduk. Özel idare geldi. Yolumuzu açacak. Bizde yoldan yavaş yavaş gidiyoruz. Daha eşyamız da yukarıda var” dediler. 
 |  Bu haber 2684 defa okunmuştur.


GÜNCEL  KATEGORİSİNDEN HABERLER

Dev Mantar Şaşırttı

Dev Mantar Şaşırttı Dev Mantar Şaşırttı

Dev Turna Balığı Şaşkına Çevirdi

Dev Turna Balığı Şaşkına Çevirdi Dev Turna Balığı Şaşkına Çevirdi

19 Günde 1919 Kilometre

19 Günde 1919 Kilometre 19 Günde 1919 Kilometre

Yaban Keçileri Trenin Altında Kalmaktan Son Anda Kurtuldu

Yaban Keçileri Trenin Altında Kalmaktan Son Anda Kurtuldu Yaban Keçileri Trenin Altında Kalmaktan Son Anda Kurtuldu

Direksiyon Hakimiyetini Kaybeden Sürücü Bariyerlere Çarparak Durabildi

Direksiyon Hakimiyetini Kaybeden Sürücü Bariyerlere Çarparak Durabildi Direksiyon Hakimiyetini Kaybeden Sürücü Bariyerlere Çarparak Durabildi

Kaya Sansarı Yavruları Emin Ellerde

Kaya Sansarı Yavruları Emin Ellerde Kaya Sansarı Yavruları Emin Ellerde

Erzincanlı Üç Şehit Ailesine Devlet Övünç Madalyası

Erzincanlı Üç Şehit Ailesine Devlet Övünç Madalyası Erzincanlı Üç Şehit Ailesine Devlet Övünç Madalyası

Öğrencilerden Sürücülere Uyarı

Öğrencilerden Sürücülere Uyarı Öğrencilerden Sürücülere Uyarı

Ekşisu Tesislerinden Su Doldurma Geleneği Bu Yılda Devam Ediyor

Ekşisu Tesislerinden Su Doldurma Geleneği Bu Yılda Devam Ediyor Ekşisu Tesislerinden Su Doldurma Geleneği Bu Yılda Devam Ediyor
  erzincan web tasarım