Erzincan Haber Sitesi
Av. Eraslan, MHP’den Aday Adaylığını Açıkladı

Av. Uğur Eraslan, düzenlediği basın toplantısı ile 31 Mart 2019'da yapılacak mahalli idareler seçimlerinde Milliyetçi Hareket Partisi'nden Erzincan Belediye Başkanlığı için aday adayı olduğunu açıkladı.

Milliyetçi Hareket Partisi İl binasında düzenlenen basın toplantısına MHP İl Başkanı Bekir Aksun, Merkez İlçe Başkanı Salih Aksu, Ülkü Ocakları İl Başkanı Vasfi Karatepe ve çok sayıda partili katıldı.

MHP İl Binasında düzenlediği basın toplantısında Erzincan Belediye Başkan aday adayı olduğunu açıklayan Av. Uğur Eraslan, Erzincan’a hizmet etmek için göreve talip olduğunu belirterek; “Bugün 17 Kasım 2018. Burada , Milliyetçi Hareket partimizin İl Başkanlığında Mart 2019 yerel seçimleri için  belediye başkanı aday adaylığımızı açıklamak üzere bir araya geldik. Evvelen bu güzel günü, bu kutlu birlikteliği bizlere nasip buyuran, bizleri bir araya getiren, bizleri cem eden, bir ve beraber kılan Cenab-ı Allah’a ham ediyorum. Şükürler olsun.

Yine buraya gelerek desteklerini bizlerden esirgemeyen değerli dava arkadaşlarıma, Aziz Erzincanlı hemşehrilerimize de teşekkürü bir borç biliyorum.

Bugün , dünkü gibi nasıl bir arada isek Erzincan’ımıza hizmet etmek için yarın da bir arada olacağız, bir olacağız, iri olacağız, diri olacağız Allah’ın izni ile…

31 Mart 2019 tarihinde yapılacak yerel seçimlerde mensubu olmaktan şeref duyduğum Milliyetçi Hareket Partisinden sizlerin de teveccühü ile Belediye Başkanı Aday Adayı oldum. Evvelen bu şerefi bana nasip eden yüce Allah’a hamd ediyorum.  Daha sonra bu süreçte benden desteklerini esirgemeyen başta Erzincanlı hemşehrilerimiz olmak üzere, dava arkadaşlarım ve aileme de teşekkürü bir borç biliyorum.

Erzincan kıymetli bir beldedir, mümtaz  bir şehirdir. Mekke ve Medine’ye vakıflık etmiş bir beldedir. Cami ile Cemevinin el ele, gönül gönüle yaşadığı bir beldedir. Erzincan Evliyaları sinesinde misafir eden bir beldedir. Erzincan; Terzibaba’nın, Abdurrahim Reyhani Hazretlerinin, Dede Paşanın, Piri Sami Hazretlerinin misafirhanesidir, Ve yine Erzincan ; Munzur Babanın, Derviş Cemalin, Düzgün Babanın Sultan Seydi Hazretlerinin kültür coğrafyasıdır, manevi coğrafyasıdır. Bu şehir kardeşliğin şehridir, birliğin, beraberliğin şehridir ve kıyamete kadar da öyle kalacaktır inşallah.

Biz de kardeşlikle yoğrulan bu mübarek şehir için yola çıktık, Bismillah dedik. Bu şehirde kardeşliğe hizmet etmek için, birliğe-beraberliğe hizmet etmek için yolan çıktık. Erzincan’ımızı kucaklamak için yola çıktık. Erzincan’ımıza; hiçbir ayrım yapmadan adaletle hizmet etmek için yola çıktık. Erzincan’ımızın gönül coğrafyasına dokunmak için yola çıktık. Rabbimden bu kutlu yolda bize yardım etmesini niyaz ediyoruz.

Kardeşliğin şehri olan Erzincan ne yazık ki bugün gelinen nokta itibarı ile hak ettiği yönetim anlayışından çok uzaktadır. Erzincan hak ettiği gibi yönetilmemektedir. Ben, bu vesile ile 1871 yılından beri belediyesi olan bu şehirde şehrimize emeği geçen bütün belediye emekçilerine ve hiçbir ayrım yapmadan başkanlarımıza teşekkür ediyorum, kendilerini minnet ve şükranla anıyorum. Allah hepsinden razı olsun. Ancak biz nasıl iyi ve güzel olanı ifade ediyor isek yanlış ve kötü olanı da korkmadan, sinmeden, eğip-bükmeden ifade etmek zorundayız. Biz Aziz Müslüman Türk Milletinin evladıyız. Eğriye eğri; doğruya doğru deriz. Bugün burada sizlerin huzurunda,  tarihin huzurunda Erzincan’ın huzurunda doğruya doğru eğriye eğri demek benim boynumun borcudur.

Ne yazık ki ; Erzincan da ADALETSİZLİK ve İSRAF var,

Hizmette adaletsizlik var, Temsilde, İstihdam adaletsizlik var, İnşallah 2019 Martında Erzincan’ımızın desteği ile yönetime gelirsek, Erzincan’ımız bize sahip çıkarsa, bizi bağrına basarsa hiçbir ayrım yapmadan bizi kucaklarsa Erzincan’da tekrar adalet ve kardeşlik iklimini tesis edeceğiz. Erzincan’ı Erzincanlının hak ettiği yönetim anlayışına kavuşturacağız.

Erzincan için 1.5 yıl evvel yola çıktık. Bi rbuçuk yıldır her biri alanında uzman 15 kişilik bir ekiple çalışıyoruz. Üzerinde çalıştığımız ve adına Üretim Belediyeciliği dediğimiz bir belediye ve yönetim modelimiz var. Bu model ile Allah’ın izni ile hem Erzincan Belediyemizi hem de Erzincan’ımızı ayağa kaldıracağız. Bu modelle 5 yılda Erzincan’ımızda 1.500 hanım kardeşimizi, kadınımızı toplamda 5.000 Erzincanlı hemşehrimizi istihadam edeceğiz. Belediyemize yıllık 200 Milyon, eski parayla 200 trilyon Erzincan’ımıza da yıllık 800 milyon katma değer üreteceğiz. Belediyemizi içerisine düştüğü borç batağından kurtaracağız, üreteceğiz, istihdam edeceğiz , yaşanılabilir  Erzincan’ı inşa edeceğiz inşallah…

1-   Üretim belediyeciliği vizyonu ile bu temel başlık altında ;

Rüzgar enerjisi , güneş enerjisi, hidro enerji ve bio enerji üretim tesisleri ile yenilenebilir enerji alanında,

Kuracağımız gübre tesisi ile organik gübre üretimi alanında,

Başta krom olmak üzere madencilik alanında belediyemize bağlı teşekküllerde 5.000 kişilk istihdam ve 200 trilyon gelir öngörüyoruz, bu surette belediyemizi ekonomik olarak Türkiyemizin en güçlü belediyesi haline getiriyoruz,

2-   Okuyan şehir Erzincan,

Çocuk kampüsleri ve akıllı oyun parkları, Erzincan Anne üniversitesi,

Mahalle kreşleri, Kadın kooperatifi gibi projelerimizle sosyal belediyecilik başlığı altında Türkiye’mizin en güçlü belediyesi haline geleceğiz,

3-   Dörtyola 300 metre mücavirde inşa edeceğimiz 3 adet toplam 1.000 araçlık katlı otoparklar , şehir geneline yayılmış yeşil dalga trafik sinyalizasyon sistemi gibi şehrin ihtiyaçlarına çözüm üretecek nokta projelerle yönetime talibiz,

4-   Dörtyolun, doğu-batı, kuzey –güney istikametinde 300 metre yer altında alınması ile Cumhuriyet meydanının yayalaştırması ve şehrimizin en güzel meydanının oluşturulması  gibi marka projelerle yönetime talip oluyoruz.

 

Ben, Milliyetçi Hareket Partisinin mensubuyum, mensubu olmaktan şerf duyuyorum.

Ben Milliyetçi Hareket Partisinin aday adayıyım, bu adaylıktan şeref duyuyorum. Ancak bir tek dava arkadaşlarımın değil Erzincan’ın desteğini talep ediyorum. Erzincanlının teveccühünü istiyorum. Hiçbir ayrım yapmadan AK Partili kardeşlerimizin desteğini istiyorum. AK Partili kardeşlerimizin desteğini ADALETSİZLİĞE ve İSRAFA DUR demek için istiyorum. Sayın Cumhurbaşkanımıza gönül veren hemşehrilerimizin desteğini istiyorum.

Cumhuriyet Halk Partili Kardeşlerimizin desteğini istiyorum, Cumhuriyet Halk Partili Kardeşlerimizin desteğini HAKSIZLIKLARA DUR demek için istiyorum.

Büyük Birlik Partili, Sadet Partili, adını sayamadığım bütün siyasi partili kardeşlerimizin desteğini yaşanılabilir bir Erzincan için istiyorum.

Yüce Allahtan 31 Mart seçimlerinin Erzincan’ımız için hayırlara vesile olmasını niyaz ediyorum.

Gerek Milliyetçi Hareket Partisinden aday adayı olan arkadaşlarına ve gerekse de diğer siyasi partilerden aday adaylığını açıklayan arkadaşlarıma bu demokratik yarışta başarılar diliyorum. Erzincan için yola çıkan herkese rabbimden kolaylıklar niyaz ediyorum” dedi. 
 |  Bu haber 3251 defa okunmuştur.


SİYASET  KATEGORİSİNDEN HABERLER

Erzincan’ı Hep Birlikte El Ele Gönül Gönüle Kalkındırmaya Devam Edeceğiz

Erzincan’ı Hep Birlikte El Ele Gönül Gönüle Kalkındırmaya Devam Edeceğiz Erzincan’ı Hep Birlikte El Ele Gönül Gönüle Kalkındırmaya Devam Edeceğiz

Şireci, Mazbatasını Aldı

Şireci, Mazbatasını Aldı Şireci, Mazbatasını Aldı

AK Parti Erzincan İl Kongresi Yapıldı

AK Parti Erzincan İl Kongresi Yapıldı AK Parti Erzincan İl Kongresi Yapıldı

AK Parti Erzincan’da Şireci ile Yola Devam Edecek

AK Parti Erzincan’da Şireci ile Yola Devam Edecek AK Parti Erzincan’da Şireci ile Yola Devam Edecek

Doğan, Mazbatasını Aldı

Doğan, Mazbatasını Aldı Doğan, Mazbatasını Aldı

AK Parti Kongre Süreçleri 22 Şubat’ta Başlıyor

AK Parti Kongre Süreçleri 22 Şubat’ta Başlıyor AK Parti Kongre Süreçleri 22 Şubat’ta Başlıyor

AK Parti’den Siyaset Akademisi

AK Parti’den Siyaset Akademisi AK Parti’den Siyaset Akademisi

Karaman ve Çakır, CHP’li Vekillerin Açıklamasına Cevap Verdi

Karaman ve Çakır, CHP’li Vekillerin Açıklamasına Cevap Verdi Karaman ve Çakır, CHP’li Vekillerin Açıklamasına Cevap Verdi

Karaman ve Çakır Gündemi Değerlendirdi

Karaman ve Çakır Gündemi Değerlendirdi Karaman ve Çakır Gündemi Değerlendirdi
  •  
  •  

  • Son 7 gün haber eklenmedi.

  • Bu ay haber eklenmedi.
  erzincan web tasarım