Erzincan Haber Sitesi
İç Çamaşırında Uyuşturucu Yakalandı

Erzincan Emniyeti zehir tacirlerine göz açtırmıyor. Erzincan İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan çalışmalar neticesinde 750,64 gram esrar, 966,63 metamfetamin, bin 191 kaçak sigara, 30 bin 860 adet (dal) makaron, 16 paket nargile tütünü, 17 paket muhtelif markalarda paket içerisinde kapalı tütün, 23 adet elektronik sigara likiti ile 117 koli boş makaron ele geçirildi. Ele geçirilen uyuşturucu maddelerden 966,63 gram metamfetamin maddesi şahıslardan birinin iç çamaşırına dikilmiş vaziyette ele geçirildi.

Erzincan İl Emniyet Müdürlüğü, Asayiş Şube Müdürlüğünce 18/11/2018 günü yapılan uygulama neticesinde şüphe üzerine durdurulan araçta yapılan kontrolde, araç içerisindeki gazete kâğıdına sarılı 21,24 gram kubar esrar, farklı bir gazete kâğıdına sarılı 3,20 gram esrar, 2 adet içime hazır 2,10 gram esrar maddesi ve 23 adet extacy hap ele geçirildi.

Konu ile ilgili olarak araçta bulunan 4 şahıs hakkında “TCK 188 (Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Ticareti Yapma ve Nakletme)” suçundan yapılan tahkikat sonrasında; şahıslardan 2'si mahkemece, diğer 2'si ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

 

Narkotik Suçlarla Mücadele ve KOM Şube Müdürlüğü görevlilerince Erzincan-Erzurum karayolu üzerinde 18/11/2018 tarihinde yapılan yol uygulamasında ise İran-İstanbul seferini yapmakta olan bir yolcu otobüsü durdurulmuştur. “Curt” isimli Narkotik köpeğiyle otobüste yapılan aramada, 2 İran uyruklu şahsa ait olduğu tespit edilen ve toplam ağırlığı 724,1 gram kubar esrar maddesinin, 800 adet sigara makaronlarının içerisine doldurularak, paketlenmiş vaziyette aracın bagaj kısmındaki valizlerin içerisinde ve daralı ağırlığı 966,63 gram metamfetamin, maddesinin ise İran uyruklu şahıslardan birinin iç çamaşırına dikilmiş vaziyette ele geçirildi.

Konu ile ilgili olarak R.L. (56), M.K. (41) isimli şahıslar yakalanarak gözaltına alınırken, şüpheliler hakkında “TCK 188 (Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Ticareti Yapma ve Nakletme)” suçundan, tahkikat sonrasında adli makamlara sevk edildiler.

Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlilerince 18.11.2018 tarihinde Erzincan genelinde kaçakçılık suçlarının önlenmesine yönelik alınan istihbarı bilgiler doğrultusunda ise iki adet işyeri ve bir adet ikamette yapılan aramalarda muhtelif markalarda toplam bin 191 paket gümrük kaçağı sigara, içine tütün doldurulmuş 30 bin 860 adet (dal) makaron, 16 paket nargile tütünü, 17 paket muhtelif markalarda paket içerisinde kapalı tütün, 23 adet elektronik sigara likiti ile 117 koli şüphelinin faturasını ibraz edemediği boş makaronlara el konulmuş olup iki şüpheli hakkında 5607 Kaçakçılıkla Mücadele suçu kapsamında adli işlem yapıldı.

 

Erzincan Valiliğinden konuyla ilgili olarak yapılan açıklamada; “Uyuşturucu-Uyarıcı madde ticareti yapan, nakleden, bu suçları işleyerek ekonomik ve haksız kazanç elde eden, Uyuşturucu kullanımını özendirmek ve uyuşturucu-uyarıcı maddeleri pazarlamaya çalışmak suretiyle geleceğimiz olan çocuklarımızı ve gençlerimizi zehirlemeye ve hayattan koparmaya çalışan suç örgütleri, örgüt üyeleri, sokak satıcıları, maddeleri temin eden ve nakleden veya bu suça her ne sebep olur ise iştirak eden şüpheliler ile en etkin şekilde ve kararlılıkla mücadeleye devam edilecektir” denildi. |  Bu haber 2718 defa okunmuştur.


ASAYİŞ  KATEGORİSİNDEN HABERLER

Silahlı Saldırıya Uğrayan Muhtar Yaşamını Yitirdi

Silahlı Saldırıya Uğrayan Muhtar Yaşamını Yitirdi Silahlı Saldırıya Uğrayan Muhtar Yaşamını Yitirdi

Erzincan'da, 293 Kilo 200 Gram Eroin Ele Geçirildi

Erzincan'da, 293 Kilo 200 Gram Eroin Ele Geçirildi Erzincan'da, 293 Kilo 200 Gram Eroin Ele Geçirildi

Polis Memuru Yaşamına Son Verdi

Polis Memuru Yaşamına Son Verdi Polis Memuru Yaşamına Son Verdi

Erzincan’da Kaza 4 Kişi Yaralı

Erzincan’da Kaza 4 Kişi Yaralı Erzincan’da Kaza 4 Yaralı

Zehir Tacirlerine Darbe

Zehir Tacirlerine Darbe Zehir Tacirlerine Darbe

Zehir Tacirlerine Geçit Yok

Zehir Tacirlerine Geçit Yok Zehir Tacirleri, Erzincan’dan Geçemedi

Afyon Sakızı İle Uyuşturucu Hap Ele Geçirildi

Afyon Sakızı İle Uyuşturucu Hap Ele Geçirildi Afyon Sakızı İle Uyuşturucu Hap Ele Geçirildi

Afyon Sakızı İle Uyuşturucu Hap Ele Geçirildi

Afyon Sakızı İle Uyuşturucu Hap Ele Geçirildi Afyon Sakızı İle Uyuşturucu Hap Ele Geçirildi

Erzincan'da feci kaza 7 ölü 3 yaralı

Erzincan'da feci kaza 7 ölü 3 yaralı Erzincan´da meydana gelen trafik kazasında ilk belirlemelere göre 3´ü çocuk 7 kişi öldü, 3 kişi yaralandı.
  erzincan web tasarım