Erzincan Haber Sitesi
Kazada Hayatını Kaybeden Muhtar Toprağa Verildi

Refahiye ilçesinde meydana gelen kaza da hayatını kaybeden köy muhtarı Erkan Celep (38) köy cemevinde dualar eşliğinde toprağa verilirken, takla atan araçtan çıkarak, babasının ölüm haberini köye ulaştıran 7 yaşındaki Demircan ile 10 yaşındaki Sıla kazanın şokunu halen üzerlerinde yaşıyor.

Önceki gün gece saatlerinde Refahiye ilçesine 40 kilometre uzaklıktaki Karayaprak Köyü yakınlarında meydana gelen kazada, Demircan ve Sıla isimli iki çocuğu ile birlikte ilçeden dönen Karayaprak Köyü Muhtarı Erkan Celep'in(38) kullandığı 24 M 6072 plakalı minibüs sürücünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu yaklaşık 40 metre yükseklikten taklalar atarak dereye uçtu. Kazada Erkan Celep hayatını kaybederken 2 çocuğu ise yaralandı.

Kazanın ardından Erzincan İl Özel İdaresi'ne bağlı ekipler 40 metre derinliğindeki dereye düşen minibüsün çıkartılması için çalışma başlattı. İş makineleri sabah saatlerinde araca ulaşmak için yol açarken, bölgeye çekicide çağırıldı.

Erkan Celep'in Eşi İpek Celep: “Kapı çalındı. Anne dedi, biz kaza yaptık. babam aşağı derede kanlar içerisinde salladık, salladık uyanmadı. Babamın telefonunu aradık bulamadık. Biz yukarı çıktık biraz gözümüz uyku aldı. Ondan sonra çıktık yola buraya geldik. Saat 5 buçukta çocuklar buradaydı” dedi.   

Köye geldikleri sırada bir anda lastiklerin dönmeye başladığını ve aracın yuvarlandığını ifade eden 7 yaşındaki Demircan Celep; " Araç takla atarak ağaca çarptı ve durdu, sonrasını hatırlamıyorum" diye konuştu.  
 |  Bu haber 2833 defa okunmuştur.


GÜNCEL  KATEGORİSİNDEN HABERLER

Usulsüz Avcılara 3 bin 206 TL İdari Para Cezası

Usulsüz Avcılara 3 bin 206 TL İdari Para Cezası Usulsüz Avcılara 3 bin 206 TL İdari Para Cezası

Kar'da Mahsur Kalan Köylülerin İmdadına Özel İdare Ekipleri Yetişti

Kar'da Mahsur Kalan Köylülerin İmdadına Özel İdare Ekipleri Yetişti Kar'da Mahsur Kalan Köylülerin İmdadına Özel İdare Ekipleri Yetişti

Kurt ve Boz Ayı, Foto Kapanda

Kurt ve Boz Ayı, Foto Kapanda Kurt ve Boz Ayı, Foto Kapanda

Beyaz Örtü Erzincan’ı Kapladı

Beyaz Örtü Erzincan’ı Kapladı Beyaz Örtü Erzincan’ı Kapladı

Dünya da ve Türkiye’de Tek, Oda Erzincan’da

Dünya da ve Türkiye’de Tek, Oda Erzincan’da Dünya da ve Türkiye’de Tek, Oda Erzincan’da

Köylülerin İmdadına Özel İdare Ekipleri Yetişti

Köylülerin İmdadına Özel İdare Ekipleri Yetişti Köylülerin İmdadına Özel İdare Ekipleri Yetişti

Antrenmanlarını Doğada Yapıyorlar

Antrenmanlarını Doğada Yapıyorlar Antrenmanlarını Doğada Yapıyorlar

Erzincan’da 127 Bin 814 Adet Hap Ve 598 Adet Ampul Ele Geçirildi

Erzincan’da 127 Bin 814 Adet Hap Ve 598 Adet Ampul Ele Geçirildi Erzincan’da 127 Bin 814 Adet Hap Ve 598 Adet Ampul Ele Geçirildi

Organları İle 4 Kişiye Hayat Verecek

Organları İle 4 Kişiye Hayat Verecek Organları İle 4 Kişiye Hayat Verecek
  erzincan web tasarım