Erzincan Haber Sitesi
Zehir Tacirlerine Darbe

Erzincan tarihinin en büyük uyuşturucu operasyonunda 1 ton 271 kilogram eroin maddesi ele geçirildi. 

Erzincan’da yapılan yol uygulamasında iç yağı yüklü bir tır da yapılan aramada ilk belirlemelere göre piyasa değeri yaklaşık olarak 12 milyon 271 bin TL olan 1 ton 271 kilogram eroin maddesi ele geçirildi. 

Edinilen bilgiye göre bir istihbaratı değerlendiren İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı Narkotik Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, Erzincan-Erzurum kara yolundaki uygulama noktasında durumundan şüphelenilen 06 BCD 99 çekici ve 27 VT 381 dorse plakalı tırı durdurup, tırın dorsesi içerisinde narkotik dedektör köpeği ODİN ile arama yaptı. 

Arama sonucunda, Van ilinden İstanbul’a gittiği öğrenilen tırın dorsesinde dondurulmuş hayvan iç yağları arasına saklanan ve yaklaşık piyasa değeri yaklaşık olarak 12 milyon 271 bin TL olan 1 ton 271 kilogram eroin maddesi ele geçirildi. 

Tırdaki H.Ç., R.Y ve S.Y isimli 3 kişi gözaltına alındı. Olay yerine gelen İl Emniyet Müdürü Bülent Şensoy ve İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Hasan Aksoylu personelden bilgi aldı. 

Erzincan İl Emniyet Müdürü Bülent Şensoy: “Bugün yapmış olduğumuz uygulamada narkotik şubede bulunan görevli arkadaşlarımız Erzincan Emniyet Müdürlüğünün bugüne kadar yakalamış olduğu en yüksek miktarda eroin maddesi olarak değerlendirdiğimiz maddeyi yakaladılar. Bunu yaparken istihbarat biriminde ki arkadaşlarımızın yapmış olduğu analizler sonucu tırın durdurulması, tır da bizim ODİN adlı köpeğimizin tepki vermesi sonucu da yaptığımız araştırma da iç yağlarının içerisine gizlenmiş vaziyette bulduğumuz eroin maddesi. Bunlar yarınlarımızın geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızı zehirlemek için yapılan bir olaya köstek olduğumuz için mutluyuz. Terör örgütlerine gidecek paraların engellendiği için mutluyuz. Aynı şekilde Erzincan içerisinde de torbacı tabir edilen şahıslara karşıda gerekli tedbirlerimizi aldık. Müthiş bir derecede başarılıyız bu konuda. Personelimizi tebrik ederim. Aslanlar gibi çalışıyor onlar. Hepsinin gözlerinden öpüyorum” dedi.
 |  Bu haber 2533 defa okunmuştur.


ASAYİŞ  KATEGORİSİNDEN HABERLER

Polis Memuru Yaşamına Son Verdi

Polis Memuru Yaşamına Son Verdi Polis Memuru Yaşamına Son Verdi

Erzincan’da Kaza 4 Kişi Yaralı

Erzincan’da Kaza 4 Kişi Yaralı Erzincan’da Kaza 4 Yaralı

İç Çamaşırında Uyuşturucu Yakalandı

İç Çamaşırında Uyuşturucu Yakalandı İç Çamaşırında Uyuşturucu Yakalandı

Zehir Tacirlerine Geçit Yok

Zehir Tacirlerine Geçit Yok Zehir Tacirleri, Erzincan’dan Geçemedi

Afyon Sakızı İle Uyuşturucu Hap Ele Geçirildi

Afyon Sakızı İle Uyuşturucu Hap Ele Geçirildi Afyon Sakızı İle Uyuşturucu Hap Ele Geçirildi

Afyon Sakızı İle Uyuşturucu Hap Ele Geçirildi

Afyon Sakızı İle Uyuşturucu Hap Ele Geçirildi Afyon Sakızı İle Uyuşturucu Hap Ele Geçirildi

Erzincan'da feci kaza 7 ölü 3 yaralı

Erzincan'da feci kaza 7 ölü 3 yaralı Erzincan´da meydana gelen trafik kazasında ilk belirlemelere göre 3´ü çocuk 7 kişi öldü, 3 kişi yaralandı.

Silahlı Saldırı 5 Ölü 2 Yaralı

Silahlı Saldırı 5 Ölü 2 Yaralı Silahlı Saldırı 5 Ölü 2 Yaralı

Erzincan'da kaza 1 ölü 3 yaralı

Erzincan'da kaza 1 ölü 3 yaralı Erzincan'da kaza 1 ölü 3 yaralı
  erzincan web tasarım