Erzincan Haber Sitesi
Başsoy, Laf Üretmedik İş Ürettik

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 6 Aralık tarihinde yeniden Erzincan Belediye Başkanlığına aday gösterilen mevcut başkan Cemalettin Başsoy, havaalanında kendisini bekleyen coşkulu kalabalık tarafından karşılandı. Başkan Başsoy burada yaptığı konuşmada inşallah hep birlikte aydınlık ve mutlu yarınlara 2023, 2053, 2071 hedeflerine kararlılıkla yürümeye devam edeceğiz. Dünyada parmakla gösterilecek can Erzincan’ı mamur etmeye kalkındırmaya devam edeceğiz dedi.

AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Erzincan Belediye Başkanlığına yeniden aday gösterilen mevcut başkan Cemalettin Başsoy için havaalanında karşılama programı düzenlendi.

Burada bir konuşma yapan AK Parti Erzincan İl Başkanı Mehmet Cavit Şireci; “Bu gün yeni bir seçim arefesinde yine coşkuyla, heyecanla bir aradayız. Ülkemizde devrim niteliğinde değişimlere imza atan, kalkınmanın, refahın, uluslararası itibarın sembolü olan AK Partimiz, 31 Mart 2019 tarihinden sonra ülke genelinde ve Erzincan’ımızda yeniden destan yazmaya hazırlanıyor. Burada, Sayın Belediye Başkanımız Cemalettin Başsoy’a son 5 yılda gerçekleştirdiği çalışmalar ve belediyecilik adına altına imza attığı büyük projelerden dolayı teşekkür ediyorum.

Sayın Başkanımız, Allah’ın izni ile ve sizlerin teveccühü ile bu şehre can Erzincan’a bir beş yıl daha hizmet verecek ve bu şehri ülkemizin parlayan yıldızı haline getirecek inşallah. Buna inanıyor ve kendisine bu kutlu yürüyüşte başarılar diliyorum.

Son 15 yılda şehrimizde gerçekleşen 5 milyar TL’yi aşkın devlet yatırımı, önümüzdeki denemde de artarak devam edecek. Burada özellikle belirtmek isterim ki son 5 yılda Erzincan Belediyesi, şehrimizde 500 milyon TL’yi aşan bir yatırımla rekor kırdı. Bu bir başarı hikayesidir. Bu şehre sevdalı olan insanların ortaya koyabileceği bir başarı hikayesidir. Böyle bir başarı hikayesi, hizmet aşkıyla gerçekleşir. Teşekkürler Cemalettin Başkana. Yolun açık olsun.

 Bu gün burada, bir söz verelim.

Bu güne kadar Erzincan tarihindeki en yüksek oy oranı ile bu şehirde yeni bir rekor kırmak için gece gündüz çalışmak için söz verelim.

Türkiye’nin son başbakanı, medarı iftiharımız Sayın Binali Yıldırım’ın yüzünü ak çıkarmak için, Cumhurbaşkanımız liderimiz genel başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın ülkemiz için yarınlarımız için gösterdiği dik duruşun hakkını ödemek için Erzincan tarihindeki en yüksek oyla bu seçimi tamamlayalım Allah’ın izni ile.

Erzincan belediye başkanımızla yoluna devam edecek. Bu istikrar demek. Bu tecrübenin iş başında olması demek. Bu zaman ve kaynak israfının önüne geçmek demek. Belediyeye, belediyeciliğe hakim isimlerin göreve devam etmesi demek. Yürüyen projelerin, kesintisiz şekilde devam etmesi demek” dedi.

AK Parti Erzincan Milletvekilleri Süleyman Karaman ve Burhan Çakır ile birlikte Erzincan’a gelen Başkan Başsoy, burada kendisini bekleyen coşkulu kalabalığa seslenererek: “Değerli hemşerilerim yeni bir seçim sürecine girmiş bulunuyoruz. 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan yerel seçimlerin ülkemiz ve şehrimiz için hayırlı uğurlu olmasını yüce Mevlam dan niyaz ediyorum. Aday adaylığı süreci artık geride kaldı. AK Partide görev alma yarışında bulunan tüm aday adayı olan kardeşlerimi cani gönülden tebrik ediyorum. Millete hizmet yolunda 17 yıldır tarih yazan milletin partisinde görev almak bir şereftir. Onun için tüm aday adayı kardeşlerimi tekrar kutluyorum. Kadere iman edenin kederi olmaz. Bu süreç sonunda görev şahsıma tevdi edildi. Tekrar omuzlarımıza Munzur dağı kadar büyük bir sorumluluk yüklendi. Bu yükü ve sorumluluğu hep birlikte taşıyacağız.

İl başkanım nezdinde teşkilatlarımızla taşıyacağız, milletvekillerimizle birlikte  taşıyacağız, siz değerli hemşerilerimizle birlikte taşıyacağız.

Önce millet, önce memleket diyeceğiz. Yeni hedeflere hep birlikte yürüyeceğiz. Dargınlıkları küskünlükleri geride bıraktık.

9 Kasım 2008 tarihinde millete hizmet yolunda merkez ilçe başkanı olarak çıktığım bu kutlu yolda 3 yıl merkez ilçe başkanlığı, 2.5 yıl il başkanlığı, 5 yıl belediye başkanlığı yapan bir kardeşiniz olarak hep Yunus’ça çalıştık haramı haram helali helal bildik. İnandığımız değerlerden asla taviz vermedik. Şehrimizi imar ederken sevgimizi ve aşkımızı ortaya koyduk. Etrafı dağlık ortası bağlık evimizde hep beraber mutlu olarak yaşamak için kardeşliği birlik ve beraberliği ön planda tuttuk. Ayrımcılığa bölücülüğe asla pirim vermedik bundan sonrada vermeyeceğiz.  Bütün vatandaşlarımızın huzur içinde yaşayacağı bir şehir inşaa etmeye çalıştık. Yaradılanı yaradandan ötürü sevdik, insanı yaşat ki devlet yaşasın düsturu ile hareket ettik. Ramazan ayını da birlikte idrak ettik, Muharrem ayını da birlikte idrak ettik.

Acımızıda, sevincimizi de birlikte paylaştık. Birlikte ağladık birlikte güldük. Araçlarımız ayrı olsa da amaçlarımız hep Erzincan oldu. Bundan sonrada böyle olacak. Bu şehirde bugüne kadar elde edilen kazanımlar asla heba edilmemelidir. Birlik ve beraberliğimizi hep ön planda tutacağız.

Önce millet, önce memleket diyeceğiz, değerli hemşehrilerim, beş yıldır şehri can Erzincan’ımızın alt yapısı üst yapısı yeşil alanları sosyal donatılar yaşanabilir mekanları fiziki olarak inşaa ederken gönülleri kazanmayı gönüllere köprü kurmayı da ihmal etmedik. Bundan sonrada gönül belediyeciliğine devam edeceğiz.

 Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır. Çok konuşup havanda su döğmedik. Laf üretmedik iş ürettik. Hedefimiz Erzincan’ımızı dünyanın en müreffeh şehri yapmak. Yakında seçim beyennamemizi açıklayacağız. Erzincan’ımızı kalkındıracak istihtama yönelik çok güzel projeler hazırladık yakında kamuoyuyla paylaşacağız.

İnşallah hep birlikte aydınlık ve mutlu yarınlara 2023, 2053, 2071 hedeflerine kararlılıkla yürümeye devam edeceğiz. Dünyada parmakla gösterilecek can Erzincan’ı mamur etmeye kalkındırmaya devam edeceğiz.

Bu görevi şahsıma tekrar tevdi eden dünya lideri Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan beyefendiye huzurlarınızda teşekkür etmeyi bir borç biliyorum.

Yine bu süreçte desteğini esirgemeyen bu toprakların evladı devlet adamı gönül adamı halk adamı Erzincan diyince gözleri yaşaran medai iftiharımız abimiz büyüğümüz son Başbakan olarak tarihe geçen sayın Binali Yıldırım beyefendiye huzurlarınızda teşekkür etmeyi bir borç bilirim.

Ayrıca milletvekillerimiz sayın Süleyman Karaman ve Burhan Çakır beyefendiye ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi.

Karşılama töreninde AK Parti İl Başkanı Mehmet Cavit Şireci, Merkez İlçe Başkanı Ferhat Bulut, AK Parti İl ve İlçe yönetim kurulu üyeleri ile çok sayıda partili karşıladı.
 |  Bu haber 3142 defa okunmuştur.


SİYASET  KATEGORİSİNDEN HABERLER

Erzincan’ı Hep Birlikte El Ele Gönül Gönüle Kalkındırmaya Devam Edeceğiz

Erzincan’ı Hep Birlikte El Ele Gönül Gönüle Kalkındırmaya Devam Edeceğiz Erzincan’ı Hep Birlikte El Ele Gönül Gönüle Kalkındırmaya Devam Edeceğiz

Şireci, Mazbatasını Aldı

Şireci, Mazbatasını Aldı Şireci, Mazbatasını Aldı

AK Parti Erzincan İl Kongresi Yapıldı

AK Parti Erzincan İl Kongresi Yapıldı AK Parti Erzincan İl Kongresi Yapıldı

AK Parti Erzincan’da Şireci ile Yola Devam Edecek

AK Parti Erzincan’da Şireci ile Yola Devam Edecek AK Parti Erzincan’da Şireci ile Yola Devam Edecek

Doğan, Mazbatasını Aldı

Doğan, Mazbatasını Aldı Doğan, Mazbatasını Aldı

AK Parti Kongre Süreçleri 22 Şubat’ta Başlıyor

AK Parti Kongre Süreçleri 22 Şubat’ta Başlıyor AK Parti Kongre Süreçleri 22 Şubat’ta Başlıyor

AK Parti’den Siyaset Akademisi

AK Parti’den Siyaset Akademisi AK Parti’den Siyaset Akademisi

Karaman ve Çakır, CHP’li Vekillerin Açıklamasına Cevap Verdi

Karaman ve Çakır, CHP’li Vekillerin Açıklamasına Cevap Verdi Karaman ve Çakır, CHP’li Vekillerin Açıklamasına Cevap Verdi

Karaman ve Çakır Gündemi Değerlendirdi

Karaman ve Çakır Gündemi Değerlendirdi Karaman ve Çakır Gündemi Değerlendirdi
  •  
  •  

  • Son 7 gün haber eklenmedi.

  • Bu ay haber eklenmedi.
  erzincan web tasarım