Erzincan Haber Sitesi
Ergan Dağı Kayak Merkezi Kayak Sezonunu Açtı

Munzur Dağları’nın eteklerinde kurulan ve yaklaşık 50 milyon TL’ye mal olan Ergan Dağı Kayak Merkezi kayak sezonunu açtı. 
12 Kilometre uzunluğundaki kayak pistinin yapılan çalışmalar ile 15 kilometreye çıkması ile Türkiye’nin en uzun kayak merkezi unvanına sahip olan merkezinde kar yağışının ardından kayak sezonu açıldı. 
Munzur Sıra Dağlarının eteklerinde bulunan, 2 bin 970 metre yüksekliğindeki Ergan Kayak Merkezi, toplam 15 km uzunluğundaki pisti ile kayak severleri bekliyor. Ergan Kayak Merkezinde kayak sezonunun açılmasıyla tüm kayak severler Ergan Dağı´na koştu. Çeşitli sporcuların yanı sıra aileleri ile birlikte kayak yapmaya Ergan Kayak Merkezine akın eden vatandaşlar yağan karın keyfini kayak yaparak çıkardılar. Kayak sezonunun açılması ile Ergan Dağı Kayak merkezinde incelemelerde bulunan Erzincan Valisi Ali Arslantaş tüm kayak severleri Erzincan’a davet etti. 

Erzincan Valisi Ali Arslantaş; “Özlemle, hasretle beklediğimiz kar sonunda yağdı. Ergan dağı kayak sezonunu bugün itibariyle açmış durumda. Geçtiğimiz yıldan bir ay erken geldi kar. Bu bizim için sevindirici bir haber. Kayak severleri Nisana ayının 15’ine kadar kaydırabileceğimiz ummalı bir çalışma yaptık. Yaz boyunca. İkinci etapda pist genişletme çalışmalarına ek olarak üçüncü etapta da T BAR sistemi kuruldu. Buda kayak sezonunu 15 Nisan’a kadar uzatmış olacak. Yine gece kayağı yapabilme imkanı olacak. Bin 200 metre mesafede. Tek seferde 3 bin 200 rakımdan bin 700 rakıma inilebilen ve kesintisiz 15 kilometre kayak yapılabilecek bir pist uzunluğuna da sahip Ergan Dağı. Bu pistin en dar yeri 30 metre. 100 metrelere çıkan yerleri var pistin” dedi.

Kayakseverler ise, “Ergan Dağında sezon açıldı. Kar yağdı. Heyecanlıyız. Kayak severler olarak Ergan Dağında buluşacağız bu senede inşallah. Herkesi buraya davet ediyorum. Çok güzel bir pist. 12 kilometre uzunluğuyla Türkiye’nin en uzun pistlerinden biri. Bütün kayak severleri Ergan Dağında görmek dileğiyle. Ergan Dağının kayak yapmanın yanında doğal bir güzelliği var. Ayriyeten yapay bir gölü var. Doğal güzelliklerin arasında bir kayak merkezi. Türkiye de ki bütün kayak severleri Ergan Dağında bekleriz”, “Ergan da bugün kayak sezonunun açılması sebebiyle geldik. Çok güzel bir şey. Herkesi burayı görmeyi bekliyoruz. Erzincan’ın doğal güzelliklerinden bir tanesi de burada. Yine burada çocuklar için parklar var. Hayvanlar var” dediler. 
 |  Bu haber 2488 defa okunmuştur.


GÜNCEL  KATEGORİSİNDEN HABERLER

Araç Yüklü Tır Yandı

Araç Yüklü Tır Yandı Araç Yüklü Tır Yandı

Kaya Kartalı Avladığı Tilki İle Görüntülendi

Kaya Kartalı Avladığı Tilki İle Görüntülendi Kaya Kartalı Avladığı Tilki İle Görüntülendi

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş’tan, Vali Arslantaş’a Ziyaret

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş’tan, Vali Arslantaş’a Ziyaret Diyanet İşleri Başkanı Erbaş’tan, Vali Arslantaş’a Ziyaret

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Erzincan'da

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Erzincan'da Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Erzincan'da

Kızılay Erzincan Şubesinin Yeni Başkanı Mumcu

Kızılay Erzincan Şubesinin Yeni Başkanı Mumcu Kızılay Erzincan Şubesinin Yeni Başkanı Mumcu

Geçiş Üstünlüğü Yayanın

Geçiş Üstünlüğü Yayanın Geçiş Üstünlüğü Yayanın

Organları 4 Hastayı Hayata Bağlayacak

Organları 4 Hastayı Hayata Bağlayacak Organları 4 Hastayı Hayata Bağlayacak

Yangın Paniğe Neden Oldu

Yangın Paniğe Neden Oldu Yangın Paniğe Neden Oldu

Kaçak Avcıya 17 Bin 194 TL Para Cezası

Kaçak Avcıya 17 Bin 194 TL Para Cezası Kaçak Avcıya 17 Bin 194 TL Para Cezası
  erzincan web tasarım