Erzincan Haber Sitesi
41 Bin 35 Öğrenci Karne Aldı

Erzincan’da 41 bin 35 öğrenci karne heyecanı yaşadı. 2018-2019 eğitim öğretim yılı yarıyılı dolayısıyla düzenlenen karne törenin de 267 okulda 41 bin 35 öğrenci karne alarak tatile başladı.

2018-2019 eğitim öğretim yılının birinci dönemi sona erdi.

Erzincan’da okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve liselerde okuyan 41 Bin 35 öğrenci, bugün karne alarak yarıyıl tatiline başlayacak olmanın heyecanını yaşadı.

2018-2019 Eğitim-Öğretim yılı birinci yarıyılının sona ermesiyle protokolünün katılımıyla Erzincan Doğa Koleji, Şehit Jandarma Uzman Çavuş Fırat Kılıç İlkokulu ve Şehit Polis Salih Zengin Ortaokulunda karne dağıtım töreni düzenlendi.

Programa Erzincan Valisi Ali Arslantaş, İl Emniyet Müdürü Bülent Şensoy, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Hasan Aksoylu, İl Milli Eğitim Müdürü Aziz Gün, veliler, öğrenciler ve öğretmenler katıldı.

Erzincan Valisi Ali Arslantaş, Şehit Jandarma Uzman Çavuş Fırat Kılıç İlkokulun’da yaptığı açıklamada, Daha önce Anasınıfında gidip birlikte yaşamayı, paylaşmayı, bir başkasının hakkına saygı göstermeyi zaten öğrenmişlerdi. Demokrasi kültürünü kazanmışlardı birçok çocuğumuz. Şimdi de okuma yazma kabiliyetini kazandılar 15 gün tatili hak ettiler. Bugün 41 bin öğrencimiz karne alıyor. 3 bin 300 öğretmenimiz yoğun bir gayret gösterip bir sezonun sonuna ulaştırdılar. Sadece 12. Sınıftaki öğrencilerimiz üniversiteye hazırlandıkları için onların destekleme kursları devam ediyor. Onlar hayatlarının bundan sonraki kısmını etkileyecek çok önemli bir sınavları var. Bunun dışındaki bütün öğrencilerimiz dinlenmeyi hak etti. Öğrencilerimize öğretmenlerimiz ders vermeyecekler Onlarla siz biraz daha fazla ilgileneceksiniz. Velilerin çocukların kazandıkları kabiliyetleri kaybetmemeleri noktasında yapacakları eğitim çalışmaları bu kapsamın dışında. Okul aile öğretmen ve toplum dörtgeniyle biz eğitim faaliyetine sağlıklı yürüyeceğine inanıyoruz” dedi.
 |  Bu haber 2539 defa okunmuştur.


EĞİTİM  KATEGORİSİNDEN HABERLER

Mesleki Eğitim De İşbirliği Ve Yenilikçi Yaklaşımların Paylaşımı

Mesleki Eğitim De İşbirliği Ve Yenilikçi Yaklaşımların Paylaşımı Mesleki Eğitim De İşbirliği Ve Yenilikçi Yaklaşımların Paylaşımı

Refahiye Nezahat Çeçen Ortaokulu Kodluyor

Refahiye Nezahat Çeçen Ortaokulu Kodluyor Refahiye Nezahat Çeçen Ortaokulu Kodluyor

İlkokullarda Yetiştirme Programına İlişkin Yönerge Yayınlandı

İlkokullarda Yetiştirme Programına İlişkin Yönerge Yayınlandı İlkokullarda Yetiştirme Programına İlişkin Yönerge Yayınlandı

Destekleme ve Yetiştirme Kursları Başladı

Destekleme ve Yetiştirme Kursları Başladı Destekleme ve Yetiştirme Kursları Başladı

Özel Yetenek Sınavı Yapıldı

Özel Yetenek Sınavı Yapıldı Özel Yetenek Sınavı Yapıldı

Proje ile öğrenciler kaynaşıyor

Proje ile öğrenciler kaynaşıyor TUBİTAK 4006 projeler kapsamında Erzincan Çayırlı Ziya Gökalp Ortaokulu Beden Eğitimi Ve Spor Öğretmeni Mehmet Yıld...

Öğrenciler İstanbul ve Çanakkale’yi gezdi

Öğrenciler İstanbul ve Çanakkale’yi gezdi Kemah Necatibey Ortaokulu öğrencilerine yönelik İstanbul ve Çanakkale gezisi düzenlendi.

Rektör Prof. Dr. Çapoğlu, Tercan MYO’da Öğrencilerle

Rektör Prof. Dr. Çapoğlu, Tercan MYO’da Öğrencilerle Rektör Prof. Dr. Çapoğlu, Tercan MYO’da Öğrencilerle

Ülkü Ocakları Minik Öğrencilerle

Ülkü Ocakları Minik Öğrencilerle Ülkü Ocakları Minik Öğrencilerle
  erzincan web tasarım