Erzincan Haber Sitesi
Araç Yüklü Tır Yandı

Erzincan’da araç yüklü tırda lastiklerin alev alması sonucu yangın çıktı. Çıkan yangında tır da yüklü olarak bulunan 8 araçtan 4’ünde maddi hasar meydana geldi.

Sivas istikametinden Erzincan istikametine seyir halinde olan TIR aniden alev alınca TIR üzerinde bulunan 8 araçtan 4’ün de maddi hasar meydana geldi.

Osman Çevik idaresinde ki 06 JSY 78 plakalı araç Sivas istikametinden Erzincan istikametine seyir halinde iken Erzincan’a 20 km kala aniden alev aldı. Durumu fark eden sürücü Osman Çevik aracını durdurarak yangın tüpleri ile müdahale etmeye çalıştı ancak başarılı olamadı.

Olay yerine gelen Erzincan İtfaiyesi yangını daha fazla büyümeden kontrol altına aldı. TIR’ın üzerinde bulunan 8 araçtan 4’ünde meydana gelen yangından dolayı maddi hasar meydana geldi. Olay yerine gelen polis ve jandarma yangının çıkış nedenini araştırmak için çalışma yürüttü.  Yangın nedeniyle bir süre trafiğe kapanan yol alınan güvenlik önlemlerinin ardından tekrar ulaşıma açıldı.

Meydana gelen yangın ile ilgili konuşan TIR sürücüsü Osman Çevik;  “Sakaltutan’dan aşağı iniyordum. Fren kullanmıyordum. Balata da ısınma tütme falan olmadı. Telefon ile konuşurken patlama sesi duydum. İndim aşağı yangın tüpünü aldım araçları kurtarayım dedim. Ancak aracın içi duman olduğu için müdahale edemedim. İtfaiyeyi aradım itfaiye geç geldi. Ben 30 yıllık şoförüm balatalardan olsa ben anlardım. İtfaiyeden arkadaşlar yukarıda ki araçtan mazot aşağı doğru sızmış yangın ondan çıkmış dediler. İlk olarak lastik patlaması sesi duydum. Lastik patlayınca kıvılcım çıktı yangın çıkmaya başladı. Araçları kurtarayım dedim arkadaşlar geldi beraber yangın tüplerin müdahale etmeye çalıştık” dedi.
 |  Bu haber 2974 defa okunmuştur.


GÜNCEL  KATEGORİSİNDEN HABERLER

Gerçeğini Aratmayan Tatbikat

Gerçeğini Aratmayan Tatbikat Gerçeğini Aratmayan Tatbikat

Gök Girsin Kızıl Çıksın

Gök Girsin Kızıl Çıksın Gök Girsin Kızıl Çıksın

ERA Çevre Teknolojileri A.Ş, Ar-Ge Merkezi Ünvanını Ve Belgesini Aldı

ERA Çevre Teknolojileri A.Ş, Ar-Ge Merkezi Ünvanını Ve Belgesini Aldı ERA Çevre Teknolojileri A.Ş, Ar-Ge Merkezi Ünvanını Ve Belgesini Aldı

Okul Koridorundan Floor Curling Sahası, Peynir Bidonu Kapı Kolu Ve Betondan Curling Topu

Okul Koridorundan Floor Curling Sahası, Peynir Bidonu Kapı Kolu Ve Betondan Curling Topu Okul Koridorundan Floor Curling Sahası, Peynir Bidonu Kapı Kolu Ve Betondan Curling Topu

Kemah, Aslan İle Devam Dedi

Kemah, Aslan İle Devam Dedi Kemah, Aslan İle Devam Dedi

Erzincan, MHP Dedi

Erzincan, MHP Dedi Erzincan, MHP Dedi

Araç Şarampole Uçtu 4 Yaralı

Araç Şarampole Uçtu 4 Yaralı Araç Şarampole Uçtu 4 Yaralı

Erzincan’da Kaza 2’si Ağır 11 Yaralı

Erzincan’da Kaza 2’si Ağır 11 Yaralı Erzincan’da Kaza 2’si Ağır 11 Yaralı

Kaya Kartalı Avladığı Tilki İle Görüntülendi

Kaya Kartalı Avladığı Tilki İle Görüntülendi Kaya Kartalı Avladığı Tilki İle Görüntülendi
  erzincan web tasarım