Erzincan Haber Sitesi
Okul Koridorundan Floor Curling Sahası, Peynir Bidonu Kapı Kolu Ve Betondan Curling Topu

Okul koridorundan curling sahası, peynir bidonu kapı kolu ve betondan curling topu yaparak turnuvaya hazırlanıyorlar.

Erzincan’da ilk defa flor curling sporu ile tanışan Hocabey TOKİ Ortaokulu öğrencileri okul idaresi tarafından kendi imkanları ile hazırlanan floor curling sahası ve topları ile floor curling oynuyor.

Okul Sporları Federasyonu tarafından okul sporları kapsamına alınan floor curling sporu ile Erzincan’da ilk defa tanışan öğrenciler okul idaresi tarafından kendi imkanları ile hazırlanan saha ve toplarla müsabakalara hazırlanıyor. Erzincan’da floor curling sahası olmaması sebebi ile okul idaresi tarafından okul koridorunda floor curling sahası yapıldı. Floor curling topları ise tulum peyniri kutusuna beton konularak ve kapı pencere kollarından yapıldı. Öğrenciler yeni tanıştıkları bu spor branşında başarılı olması için destek bekliyorlar.

 Öğrenci İbrahim Sarıboğa; “İlk başta sevdim. Güzel bir oyun. İlk başta duyduğumda şaşırmıştım. Bilmiyordum. Müdürümüzden öğrendik. Öğrendikçe tanıdık bu oyunu. Eğlenceli oyun. Her gün gelmek istiyor insan. İlk kez gördüm internetten araştırdım. Güzel oyunmuş. Sevdim.” Dedi.

Öğrenci Helin Baysan: “İlk başta duyduğumuzda çok şaşırmıştık. Ondan sonra hocamız bize anlattı. Çok sevdik. Oynadık. Hocamız takım oluşturdu. Ondan sonra bize kuralları öğretti. Hocamız buraları çizdikten sonra bizde oynadık” dedi.

Öğrenci Rümeysa Şentürk: “Bizim müdürümüz ilk adını bize getirdiğinde ben adını bile okuyamıyordum. Bilmiyordum bu sporu daha önce de hiç oynamamıştık. Sonra kendi imkanlarımızla bunları yaptık ama elimiz alışmadığı için gerçek şeylerde olmadığı için bunlarla alışmadık henüz. Ama gerçek malzeme olsa daha iyi oynarız” dedi.

Beden Eğitimi Öğretmeni Öznur Binici Saltabaş: “Bu spora öncelikle seminere katılarak başladım. Seminerine gittim. Seminerini aldım. Bu durumu da müdür bey ile paylaştım. Müdür beye teşekkür ediyorum. Bize destekçi oldu. Okul çalışanı arkadaşımızla birlikte müdür bey sahanın çizimini malzemenin yapımını sağladı. Bize bu imkanı sağladı. Gönüllü öğrencilerimiz aldık. Çalışmaya başladık. Kendi imkanlarımızla da antrenmanlarımızı yapmaya başladık. Çalışıyoruz. Tabi malzemelerimizin içerisinde beton ve kum gibi ağır maddeler olduğu için gidişi biraz daha zor. Orijinalleri biraz daha hafif. Seminerde görmüştük. Daha güzel ilerliyor. Bunun için de gereken yerlerden destekleri bekliyoruz ki çocuklar daha iyi çalışsın. Sevdiler. Güzel geçiyor. Biz de yeni bir şeyler kendimize katıyoruz. Güzel” dedi.

Okul Personeli Engin Usullu: “Okul müdürümüz ile ilk önce çalışmalar yaptık. Çizimini yaptık. Ondan sonra yer beğendik. Yer üzerinde çalışmamızı yaptık. Sonradan tulum peyniri kapakları ile ters çevirip kapı kolları çimento kum ile birlikte çalışmamızı yaptık. Okul öğrencilerimizin kullanması için hazırladık” dedi.

Okul Müdürü Özgür Orhan: “Biz Hocabey TOKİ ortaokulu olarak alternatif sporlarla öğrencilerimize başarı duygusunu yaşatmaya çalışıyoruz. Daha önceden bizim çim hokeyimiz vardı. Ragbimiz vardı. Bu sene de oryantring ve curlinge önem verdik. Şimdi de curling de öncelikle buna nereden başladık. Beden eğitimi öğretmenimiz bunun seminerine gittiğini söylemişti. Aklımda kalmıştı. Okul sporlarına eklenince bizde okulumuzda etkinlik olarak başlayalım ve müsabakalara katılalım diye hep birlikte öğretmenimiz ile düşündük. Son olarak personelimiz ile birlikte nasıl bir saha yapabiliriz diye düşünürken Erzincan’ın da tulum peyniri meşhur evlerimizde de tulum peyniri kutusu olduğu için bunu bir deneyelim dedik. Zeminde gidiyor mu gitmiyor mu bir baktık. Sonradan da personelimiz Engin Usullu’ya teşekkür ediyorum. Bunları malzememizi hazırladı. Ve öğrencilerimiz severek, eğlenerek bu oyunu oynamaya başladılar. 10 Nisan da da bir müsabakamız olacak. Orada da öğrencilerimize başarılar diliyorum. Beden eğitimi öğretmenimize de özverili çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum” diye konuştu.
 |  Bu haber 2595 defa okunmuştur.


GÜNCEL  KATEGORİSİNDEN HABERLER

Onlar Ülke İçin Sadece Canlarını Değil Kanlarını Da Bağışlamaya Hazır

Onlar Ülke İçin Sadece Canlarını Değil Kanlarını Da Bağışlamaya Hazır Onlar Ülke İçin Sadece Canlarını Değil Kanlarını Da Bağışlamaya Hazır

Her Bizans'a Bir Fatih

Her Bizans'a Bir Fatih Her Bizans'a Bir Fatih

Sulama Kanalına Düşen Atı İtfaiye Ekipleri Kurtardı

Sulama Kanalına Düşen Atı İtfaiye Ekipleri Kurtardı Sulama Kanalına Düşen Atı İtfaiye Ekipleri Kurtardı

Çiftçinin Ürünü İtfaiye Tarafından Kurtarıldı

Çiftçinin Ürünü İtfaiye Tarafından Kurtarıldı Çiftçinin Ürünü İtfaiye Tarafından Kurtarıldı

29 bin TL Değerinde Sahte Para Ve 93 Bin 750 TL Değerinde İki Adet Çek Ele Geçirildi

29 bin TL Değerinde Sahte Para Ve 93 Bin 750 TL Değerinde İki Adet Çek Ele Geçirildi 29 bin TL Değerinde Sahte Para Ve 93 Bin 750 TL Değerinde İki Adet Çek Ele Geçirildi

Hayvan Gübresine Saplanan İnekler İş Makinesi İle Kurtarıldı

Hayvan Gübresine Saplanan İnekler İş Makinesi İle Kurtarıldı Hayvan Gübresine Saplanan İnekler İş Makinesi İle Kurtarıldı

Gökyüzünde Derece Almak İçin Yarıştılar

Gökyüzünde Derece Almak İçin Yarıştılar Gökyüzünde Derece Almak İçin Yarıştılar

Otomobilin Altına Saklanan Yılan İtfaiye Ekiplerince Yakalandı

Otomobilin Altına Saklanan Yılan İtfaiye Ekiplerince Yakalandı Otomobilin Altına Saklanan Yılan İtfaiye Ekiplerince Yakalandı

Konarlı Şelalesi Doğal Güzelliği İle Büyülüyor

Konarlı Şelalesi Doğal Güzelliği İle Büyülüyor Konarlı Şelalesi Doğal Güzelliği İle Büyülüyor
  erzincan web tasarım