Erzincan Haber Sitesi
Voleybol Türkiye Şampiyonası Erzincan’da Başladı

Okul Sporları Yıldızlar Voleybol Türkiye şampiyonası Erzincan’da başladı. Okul sporlarının 2018–2019 faaliyet programı kapsamında müsabakalar aralıksız olarak devam ederken, Erzincan Türkiye şampiyonasına ev sahipliği yapıyor.  Müsabakalara KKTC ile birlikte 6 ilden 8 kız 8 erkek toplam 16 takım katılıyor.

Okul Sporları Yıldız kızlar ve yıldız erkekler Voleybol Türkiye Şampiyonası Erzincan Merkez spor salonunda düzenlenen açılış programı ile başladı. Saygı duruşunda bulunulması ve istiklal marşının okunmasının ardından Erzincan Gençlik ve Spor İl Müdürü Volkan Burak Mumcu ve İl Milli eğitim Müdürü Aziz Gün tarafından sporculara katılım belgeleri ve hediyeleri takdim edildi. Açılış programının ardından müsabakalar başladı. Yıldız Kızlar Merkez spor salonunda müsabakalarını oynarken, yıldız erkekler ise Yıldırım Akbulut spor salonunda müsabakalarını yapacak.

Erzincan’da düzenlenen Okul Sporları Yıldızlar Voleybol Türkiye Şampiyonasında KKTC, İstanbul, İzmir, Ankara, Adana, Antalya ve Bingöl illerinden gelen takımlar katılıyor.

Şampiyona hakkında bilgi veren Gençlik ve Spor İl Müdürü Burak Mumcu: “Erzincan bugün çok güzel bir organizasyona ev sahipliği yapıyor. Bugün Okullar Arası Voleybol Yıldızlar Türkiye Şampiyonası yapılmakta. Spor gençlerimizin gelişimiz için oldukça önemli. Hem fiziksel, hem bedenen hem de zihnen gelişimleri için. Gençlerimizi ilimizde ağırlamaktan mutluluk duyuyoruz. Geleceğin voleybol yıldızları şuan Erzincan’da bundan 6-7 sene sonra Milli Takım bu çocuklarımızın arasından çıkacak” dedi.

Daha sonra bir açıklama yapan İl Milli Eğitim Müdürü Aziz Gün: “Erzincan daha önce bu ve bunun gibi organizasyonlara imza attı. Şimdi de ülkemizin dört bir tarafından gelen öğrencilerimiz Okullar Arası Voleybol Yıldızlar Türkiye Şampiyonası için Erzincan’da. bu müsabakaların centilmenlik içerisinde geçmesini diliyorum. Bu gibi etkinlikler ilimizin tanıtımı açısından da çok önemli” diye konuştu.  
 |  Bu haber 2505 defa okunmuştur.


SPOR  KATEGORİSİNDEN HABERLER

Korkut, Türkiye Şampiyonu

Korkut, Türkiye Şampiyonu Korkut, Türkiye Şampiyonu

Milli Badmintoncular Olimpiyat Vizesi Peşinde

Milli Badmintoncular Olimpiyat Vizesi Peşinde Milli Badmintoncular Olimpiyat Vizesi Peşinde

Türkiye Çocuklar Muaythai Şampiyonası, Erzincan’da Başladı

Türkiye Çocuklar Muaythai Şampiyonası, Erzincan’da Başladı Türkiye Çocuklar Muaythai Şampiyonası, Erzincan’da Başladı

Soylu, Kayak Sporunda Emin Adımlarla İlerliyor

Soylu, Kayak Sporunda Emin Adımlarla İlerliyor Soylu, Kayak Sporunda Emin Adımlarla İlerliyor

Futsal A Milli Takımı, Tacikistan'ı 6-1'lik Skorla Geçti

Futsal A Milli Takımı, Tacikistan'ı 6-1'lik Skorla Geçti Futsal A Milli Takımı, Tacikistan'ı 6-1'lik Skorla Geçti

Zorunlu Bölgesel Antrenör Gelişim Semineri

Zorunlu Bölgesel Antrenör Gelişim Semineri Zorunlu Bölgesel Antrenör Gelişim Semineri

Yaz Spor Okulları Başladı

Yaz Spor Okulları Başladı Yaz Spor Okulları Başladı

Badmintoncular Avrupa’da Destan Yazdı

Badmintoncular Avrupa’da Destan Yazdı Badmintoncular Avrupa’da Destan Yazdı

Anagold 24 Erzincanspor’dan, Van Büyükşehir Belediyespor’a Cevap

Anagold 24 Erzincanspor’dan, Van Büyükşehir Belediyespor’a Cevap Anagold 24 Erzincanspor’dan, Van Büyükşehir Belediyespor’a Cevap
  erzincan web tasarım