Erzincan Haber Sitesi
Voleybol Türkiye Şampiyonası Erzincan’da Başladı

Okul Sporları Yıldızlar Voleybol Türkiye şampiyonası Erzincan’da başladı. Okul sporlarının 2018–2019 faaliyet programı kapsamında müsabakalar aralıksız olarak devam ederken, Erzincan Türkiye şampiyonasına ev sahipliği yapıyor.  Müsabakalara KKTC ile birlikte 6 ilden 8 kız 8 erkek toplam 16 takım katılıyor.

Okul Sporları Yıldız kızlar ve yıldız erkekler Voleybol Türkiye Şampiyonası Erzincan Merkez spor salonunda düzenlenen açılış programı ile başladı. Saygı duruşunda bulunulması ve istiklal marşının okunmasının ardından Erzincan Gençlik ve Spor İl Müdürü Volkan Burak Mumcu ve İl Milli eğitim Müdürü Aziz Gün tarafından sporculara katılım belgeleri ve hediyeleri takdim edildi. Açılış programının ardından müsabakalar başladı. Yıldız Kızlar Merkez spor salonunda müsabakalarını oynarken, yıldız erkekler ise Yıldırım Akbulut spor salonunda müsabakalarını yapacak.

Erzincan’da düzenlenen Okul Sporları Yıldızlar Voleybol Türkiye Şampiyonasında KKTC, İstanbul, İzmir, Ankara, Adana, Antalya ve Bingöl illerinden gelen takımlar katılıyor.

Şampiyona hakkında bilgi veren Gençlik ve Spor İl Müdürü Burak Mumcu: “Erzincan bugün çok güzel bir organizasyona ev sahipliği yapıyor. Bugün Okullar Arası Voleybol Yıldızlar Türkiye Şampiyonası yapılmakta. Spor gençlerimizin gelişimiz için oldukça önemli. Hem fiziksel, hem bedenen hem de zihnen gelişimleri için. Gençlerimizi ilimizde ağırlamaktan mutluluk duyuyoruz. Geleceğin voleybol yıldızları şuan Erzincan’da bundan 6-7 sene sonra Milli Takım bu çocuklarımızın arasından çıkacak” dedi.

Daha sonra bir açıklama yapan İl Milli Eğitim Müdürü Aziz Gün: “Erzincan daha önce bu ve bunun gibi organizasyonlara imza attı. Şimdi de ülkemizin dört bir tarafından gelen öğrencilerimiz Okullar Arası Voleybol Yıldızlar Türkiye Şampiyonası için Erzincan’da. bu müsabakaların centilmenlik içerisinde geçmesini diliyorum. Bu gibi etkinlikler ilimizin tanıtımı açısından da çok önemli” diye konuştu.  
 |  Bu haber 2629 defa okunmuştur.


SPOR  KATEGORİSİNDEN HABERLER

Ergan Dağı Kayak Merkezinde, Wingsuit Atlayışı Nefesleri Kesti

Ergan Dağı Kayak Merkezinde, Wingsuit Atlayışı Nefesleri Kesti Ergan Dağı Kayak Merkezinde, Wingsuit Atlayışı Nefesleri Kesti

Erzincan Gençler Birliği’nin Geleceği Emin Ellerde

Erzincan Gençler Birliği’nin Geleceği Emin Ellerde Erzincan Gençler Birliği’nin Geleceği Emin Ellerde

Kayakla Oryantiring Türkiye Şampiyonası Sona Erdi

Kayakla Oryantiring Türkiye Şampiyonası Sona Erdi Kayakla Oryantiring Türkiye Şampiyonası Sona Erdi

Anagold 24Erzincanspor, Kartalı Avladı

Anagold 24Erzincanspor, Kartalı Avladı Anagold 24Erzincanspor, Kartalı Avladı

Kara Kartal, Erzincan’da

Kara Kartal, Erzincan’da Kara Kartal, Erzincan’da

Amatör Spor Haftası Başladı

Amatör Spor Haftası Başladı Amatör Spor Haftası Başladı

Erzincan Ulalarspor Galibiyete Kilitlendi

Erzincan Ulalarspor Galibiyete Kilitlendi Erzincan Ulalarspor Galibiyete Kilitlendi

Korkut, Türkiye Şampiyonu

Korkut, Türkiye Şampiyonu Korkut, Türkiye Şampiyonu

Milli Badmintoncular Olimpiyat Vizesi Peşinde

Milli Badmintoncular Olimpiyat Vizesi Peşinde Milli Badmintoncular Olimpiyat Vizesi Peşinde
  erzincan web tasarım