Erzincan Haber Sitesi
Erzincan Emniyeti Zehir Tacirlerine Göz Açtırmıyor

Erzincan Emniyet Müdürlüğü, Narkotik Suçlarla Mücadele ve KOM Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan çalışmalar neticesinde 36 kg 884 gram Eroin Maddesi ele geçirildi. Erzincan’da son iki günde piyasa değeri 3 milyon 500 bin TL olan toplam 79 kilo 384 gram eroin maddesi ele geçirilmiş oldu.

Erzincan Emniyet Müdürlüğü, Narkotik Suçlarla Mücadele ve KOM Şube Müdürlüğü görevlilerince Erzincan-Erzurum karayolu üzerinde 06/08/2019 günü yapılan yol uygulamasında, saat 22:15 sıralarında durdurulan, sürücülüğünü İran vatandaşı J.A.B. isimli şahsın yaptığı İran plakalı araçta yapılan aramada 64 paket halinde daralı ağırlığı 36 kg 884 gram Eroin Maddesi ele geçirildi.

Konu ile ilgili olarak J.A.B. (46) isimli şahıs hakkında “TCK 188 (Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Ticareti Yapma ve Nakletme)” suçundan adli makamlara sevk edildi.

Erzincan Emniyet Müdürlüğü, Narkotik Suçlarla Mücadele ve KOM Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından son iki günde 79 kilo 384 gram eroin maddesi ele geçirildi. Ele geçirilen eroin maddesinin piyasa değerinin yaklaşık 3 milyon 500 bin TL olduğu öğrenildi.

Erzincan Valiliğinden konu ile ilgili yapılan açıklamada: “Uyuşturucu Suçları ile etkin mücadelemiz kararlılıkla devam edecektir” denildi.

Erzincan İl Emniyet Müdürü Bülent Şensoy:  “Pazartesi ve Salı olmak üzere iki ayrı yakalama yaptık. Pazartesi günü 42 kilo 500 gram eroin ham maddesi elde ettik. Salı günü de 36 kilo 884 gram eroin maddesi elde ettik. İkisinin de ayrı ayrı hikayeleri var. Birinde pazartesi günü olan olayda uygulama noktasında ki arkadaşların duyarlılığı köpeğimizin tepki vermesi sonucu ortaya çıkan bir yakalama. İkincisinde Ağrı ve Erzincan İstihbarat Şube Müdürlüğünün birlikte yapmış olduğu analiz çalışması sonucu yakalanan eroinimiz var. Bunların toplam değeri 3 milyon 500 bin TL. baktığınız da teröre destek sağlayan bu şahıslara darbe vurmuş bulunuyoruz. En önemlisi çocuklarımızı bu işten kurtarmaya çalışıyoruz. Mücadelemizi sonuna kadar sürdüreceğiz. Ayrıca Erzincan ilimizde sokak satıcılarına yönelik çok güzel operasyonlarımız var. Bu operasyonlar dahilinde ilimize hap ve sukung maddesi getiren şahısları getirmeden yakaladığımızı sizlerde biliyorsunuz” dedi.
 |  Bu haber 2541 defa okunmuştur.


GÜNCEL  KATEGORİSİNDEN HABERLER

Türk Bayraklarıyla Süsledikleri Araçları ile Mehmetçiğe Destek Verdiler

Türk Bayraklarıyla Süsledikleri Araçları ile Mehmetçiğe Destek Verdiler Türk Bayraklarıyla Süsledikleri Araçları ile Mehmetçiğe Destek Verdiler

Kaçak Avcılara Geçit Yok

Kaçak Avcılara Geçit Yok Kaçak Avcılara Geçit Yok

Barış Pınarı Harekatına Destek İçin Askerlik Şubesine Dilekçe Verdi

Barış Pınarı Harekatına Destek İçin Askerlik Şubesine Dilekçe Verdi Barış Pınarı Harekatına Destek İçin Askerlik Şubesine Dilekçe Verdi

Enerya, Güvenli Doğal Gaz Kullanımı Hakkında Bilgilendirdi

Enerya, Güvenli Doğal Gaz Kullanımı Hakkında Bilgilendirdi Enerya, Güvenli Doğal Gaz Kullanımı Hakkında Bilgilendirdi

Kanseri Amugurimi Kursu İle Kanseri Yeniyorlar

Kanseri Amugurimi Kursu  İle Kanseri Yeniyorlar Kanseri Amugurimi Kursu İle Kanseri Yeniyorlar

Öğrencilerden Barış Pınarı Harekattına Destek

Öğrencilerden Barış Pınarı Harekattına Destek Öğrencilerden Barış Pınarı Harekattına Destek

Erzincan’da ki Camilerde Fetih Suresi Okundu

Erzincan’da ki Camilerde Fetih Suresi Okundu Erzincan’da ki Camilerde Fetih Suresi Okundu

Başkan Aksun’a, Ziyaret

Başkan Aksun’a, Ziyaret Başkan Aksun’a, Ziyaret

Erkek Hafız Öğrencilerden Kur’an Ziyafeti

Erkek Hafız Öğrencilerden Kur’an Ziyafeti Erkek Hafız Öğrencilerden Kur’an Ziyafeti

Tüm fotoğraflar

dolu yağmur

dolu yağmur

pkk saldırı

pkk saldırı

cumhurbaşkanı

cumhurbaşkanı

akp miting

akp miting

Erzincan’da Nevruz Kutlamaları Renkli Görüntülere Sahne Oldu

Erzincan’da Nevruz

Deprem Şehitleri Anıldı

Deprem Şehitleri A

  erzincan web tasarım