Erzincan Haber Sitesi
Erzincan Emniyeti Zehir Tacirlerine Göz Açtırmıyor

Erzincan Emniyet Müdürlüğü, Narkotik Suçlarla Mücadele ve KOM Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan çalışmalar neticesinde 36 kg 884 gram Eroin Maddesi ele geçirildi. Erzincan’da son iki günde piyasa değeri 3 milyon 500 bin TL olan toplam 79 kilo 384 gram eroin maddesi ele geçirilmiş oldu.

Erzincan Emniyet Müdürlüğü, Narkotik Suçlarla Mücadele ve KOM Şube Müdürlüğü görevlilerince Erzincan-Erzurum karayolu üzerinde 06/08/2019 günü yapılan yol uygulamasında, saat 22:15 sıralarında durdurulan, sürücülüğünü İran vatandaşı J.A.B. isimli şahsın yaptığı İran plakalı araçta yapılan aramada 64 paket halinde daralı ağırlığı 36 kg 884 gram Eroin Maddesi ele geçirildi.

Konu ile ilgili olarak J.A.B. (46) isimli şahıs hakkında “TCK 188 (Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Ticareti Yapma ve Nakletme)” suçundan adli makamlara sevk edildi.

Erzincan Emniyet Müdürlüğü, Narkotik Suçlarla Mücadele ve KOM Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından son iki günde 79 kilo 384 gram eroin maddesi ele geçirildi. Ele geçirilen eroin maddesinin piyasa değerinin yaklaşık 3 milyon 500 bin TL olduğu öğrenildi.

Erzincan Valiliğinden konu ile ilgili yapılan açıklamada: “Uyuşturucu Suçları ile etkin mücadelemiz kararlılıkla devam edecektir” denildi.

Erzincan İl Emniyet Müdürü Bülent Şensoy:  “Pazartesi ve Salı olmak üzere iki ayrı yakalama yaptık. Pazartesi günü 42 kilo 500 gram eroin ham maddesi elde ettik. Salı günü de 36 kilo 884 gram eroin maddesi elde ettik. İkisinin de ayrı ayrı hikayeleri var. Birinde pazartesi günü olan olayda uygulama noktasında ki arkadaşların duyarlılığı köpeğimizin tepki vermesi sonucu ortaya çıkan bir yakalama. İkincisinde Ağrı ve Erzincan İstihbarat Şube Müdürlüğünün birlikte yapmış olduğu analiz çalışması sonucu yakalanan eroinimiz var. Bunların toplam değeri 3 milyon 500 bin TL. baktığınız da teröre destek sağlayan bu şahıslara darbe vurmuş bulunuyoruz. En önemlisi çocuklarımızı bu işten kurtarmaya çalışıyoruz. Mücadelemizi sonuna kadar sürdüreceğiz. Ayrıca Erzincan ilimizde sokak satıcılarına yönelik çok güzel operasyonlarımız var. Bu operasyonlar dahilinde ilimize hap ve sukung maddesi getiren şahısları getirmeden yakaladığımızı sizlerde biliyorsunuz” dedi.
 |  Bu haber 2801 defa okunmuştur.


GÜNCEL  KATEGORİSİNDEN HABERLER

Başkan Aslan, Çalışmalarını Anlattı

Başkan Aslan, Çalışmalarını Anlattı Başkan Aslan, Çalışmalarını Anlattı

Vali Makas, Masa Başında Değil Sahada Olacağız

Vali Makas, Masa Başında Değil Sahada Olacağız Vali Makas, Masa Başında Değil Sahada Olacağız

Yol Genişletme Çalışmaları Devam Ediyor

Yol Genişletme Çalışmaları Devam Ediyor Yol Genişletme Çalışmaları Devam Ediyor

İnönü Mahallesi 14 Sokakta Genişletme Çalışması

İnönü Mahallesi 14 Sokakta Genişletme Çalışması İnönü Mahallesi 14 Sokakta Genişletme Çalışması

Minibüs Fırat Nehrine Uçtu 5 Kişi Öldü 3 Kişi Yaralandı

Minibüs Fırat Nehrine Uçtu 5 Kişi Öldü 3 Kişi Yaralandı Minibüs Fırat Nehrine Uçtu 5 Kişi Öldü 3 Kişi Yaralandı

Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Selçuk Aydın’dan, Başkan Aksun’a Ziyaret

Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Selçuk Aydın’dan, Başkan Aksun’a Ziyaret Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Selçuk Aydın’dan, Başkan Aksun’a Ziyaret

Otobüs Devrildi 19 Yaralı

Otobüs Devrildi 19 Yaralı Otobüs Devrildi 19 Yaralı

Kaplıcalar Hizmette Açıldı

Kaplıcalar Hizmette Açıldı Kaplıcalar Hizmette Açıldı

Vali Arslantaş’dan, Dünya Çevre Günü Mesajı

Vali Arslantaş’dan, Dünya Çevre Günü Mesajı Vali Arslantaş’dan, Dünya Çevre Günü Mesajı
  •  
  •  

  • Son 7 gün haber eklenmedi.

  • Bu ay haber eklenmedi.
  erzincan web tasarım