Erzincan Haber Sitesi
Erzincan Emniyeti Zehir Tacirlerine Göz Açtırmıyor

Erzincan Emniyet Müdürlüğü, Narkotik Suçlarla Mücadele ve KOM Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan çalışmalar neticesinde 36 kg 884 gram Eroin Maddesi ele geçirildi. Erzincan’da son iki günde piyasa değeri 3 milyon 500 bin TL olan toplam 79 kilo 384 gram eroin maddesi ele geçirilmiş oldu.

Erzincan Emniyet Müdürlüğü, Narkotik Suçlarla Mücadele ve KOM Şube Müdürlüğü görevlilerince Erzincan-Erzurum karayolu üzerinde 06/08/2019 günü yapılan yol uygulamasında, saat 22:15 sıralarında durdurulan, sürücülüğünü İran vatandaşı J.A.B. isimli şahsın yaptığı İran plakalı araçta yapılan aramada 64 paket halinde daralı ağırlığı 36 kg 884 gram Eroin Maddesi ele geçirildi.

Konu ile ilgili olarak J.A.B. (46) isimli şahıs hakkında “TCK 188 (Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Ticareti Yapma ve Nakletme)” suçundan adli makamlara sevk edildi.

Erzincan Emniyet Müdürlüğü, Narkotik Suçlarla Mücadele ve KOM Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından son iki günde 79 kilo 384 gram eroin maddesi ele geçirildi. Ele geçirilen eroin maddesinin piyasa değerinin yaklaşık 3 milyon 500 bin TL olduğu öğrenildi.

Erzincan Valiliğinden konu ile ilgili yapılan açıklamada: “Uyuşturucu Suçları ile etkin mücadelemiz kararlılıkla devam edecektir” denildi.

Erzincan İl Emniyet Müdürü Bülent Şensoy:  “Pazartesi ve Salı olmak üzere iki ayrı yakalama yaptık. Pazartesi günü 42 kilo 500 gram eroin ham maddesi elde ettik. Salı günü de 36 kilo 884 gram eroin maddesi elde ettik. İkisinin de ayrı ayrı hikayeleri var. Birinde pazartesi günü olan olayda uygulama noktasında ki arkadaşların duyarlılığı köpeğimizin tepki vermesi sonucu ortaya çıkan bir yakalama. İkincisinde Ağrı ve Erzincan İstihbarat Şube Müdürlüğünün birlikte yapmış olduğu analiz çalışması sonucu yakalanan eroinimiz var. Bunların toplam değeri 3 milyon 500 bin TL. baktığınız da teröre destek sağlayan bu şahıslara darbe vurmuş bulunuyoruz. En önemlisi çocuklarımızı bu işten kurtarmaya çalışıyoruz. Mücadelemizi sonuna kadar sürdüreceğiz. Ayrıca Erzincan ilimizde sokak satıcılarına yönelik çok güzel operasyonlarımız var. Bu operasyonlar dahilinde ilimize hap ve sukung maddesi getiren şahısları getirmeden yakaladığımızı sizlerde biliyorsunuz” dedi.
 |  Bu haber 2477 defa okunmuştur.


GÜNCEL  KATEGORİSİNDEN HABERLER

Kazada Çarpışan Araçlar Kaldırıma Çıktı

Kazada Çarpışan Araçlar Kaldırıma Çıktı Kazada Çarpışan Araçlar Kaldırıma Çıktı

Erzincan’da Sokak Satıcısı 3 Şahıs Tutuklandı

Erzincan’da Sokak Satıcısı 3 Şahıs Tutuklandı Erzincan’da Sokak Satıcısı 3 Şahıs Tutuklandı

Erzincan’da ki Terör Operasyonun Görüntüleri Ortaya Çıktı

Erzincan’da ki Terör Operasyonun Görüntüleri Ortaya Çıktı Erzincan’da ki Terör Operasyonun Görüntüleri Ortaya Çıktı

Emniyet Kemeri Hayat Kurtardı

Emniyet Kemeri Hayat Kurtardı Emniyet Kemeri Hayat Kurtardı

Erzincan’da Kaza 1’i Çocuk 4 Yaralı

Erzincan’da Kaza 1’i Çocuk 4 Yaralı Erzincan’da Kaza 1’i Çocuk 4 Yaralı

Tır Uçuruma Uçtu 1 Ölü

Tır Uçuruma Uçtu 1 Ölü Tır Uçuruma Uçtu 1 Ölü

Kur’an-ı Kerim’i Bir Günde Hatim Etti

Kur’an-ı Kerim’i Bir Günde Hatim Etti Kur’an-ı Kerim’i Bir Günde Hatim Etti

Kemerin Ses Getirsin

Kemerin Ses Getirsin Kemerin Ses Getirsin

Kontrolden Çıkan Tır Bahçe Duvarına Çarparak Durdu

Kontrolden Çıkan Tır Bahçe Duvarına Çarparak Durdu Kontrolden Çıkan Tır Bahçe Duvarına Çarparak Durdu
  erzincan web tasarım