Erzincan Haber Sitesi
Kur’an-ı Kerim’i Bir Günde Hatim Etti

Diyanet İşleri Başkanlığı Erzincan İl Müftülüğüne ve İhya Vakfı’na bağlı Sümbül Valide Sultan ve Emine Bilen Kız Kur’an Kursunda hafızlık eğitimi alan öğrencilerden hafızlık eğitimini tamamlayan Evsanur Uslu bir günde Kur’an-ı Kerimi Ezber olarak okuyarak hatim etti.

Sümbül Valide Sultan ve Emine Bilen Kız Kur’an Kursu Erzincan İl Müftülüğü ve İhya Vakfı’na bağlı olarak Hafızlık eğitimi veriyor. 90 Öğrencinin hafızlık eğitimi aldığı Sümbül Valide Sultan ve Emine Bilen Kız Kur’an Kursun da 54 öğrenci hafızlığa hazırlık eğitimlerine başlarken 36 öğrenci hafızlıklarını sürdürüyor. Bu öğrencilerden 11 tanesi hafızlıklarını tamamlayarak hafızlık imtihanına girmeye hak kazanmış durumda. Ayrıca Bu öğrencilerden İmam hatip öğrencileri hafızlık eğitimlerini alırken aynı zamanda okullarından geri kalmıyor ve İmam Hatip ortaokullarından hafız olarak liseye geçiş yapıyorlar. 

Hafızlık eğitimini tamamlayan Evsanur Uslu Sümbül Valide Sultan kız Kur’an kursunda sabah namazı sonrası 06.00 da başlayarak yatsı namazı sonrası 30 cüzün tamamını ezberden okuyarak Hatim etti.

 

Okunan Hatim yatsı namazı sonrası Sümbül Valide Sultan ve Emine Bilen Kız Kur’an Kursu öğreticileri, Kur’an Kursu talebeleri ve ailelerinin katılımı ile duası alınarak hatim yapan Evsanur Uslu’ya babası tarafından hafızlık tacı takıldı.

Cami Kebir İmam Hatibi Hüseyin Demir tarafından yapılan Hatmi Şerifin duası yapıldı.

Alınan hatim duası sonrasında hatim yapan Sümbül Valide Sultan ve Emine Bilen Kız Kur’an Kursunda hafızlığını tamamlayan Evsanur Uslu’ya babası Murat Uslu tarafından Hafızlık icazet Tacı takıldı.

 

Hafize Evsanur Uslu: “Sümbül Valide Sultan ve Emine Bilen Hafızlık bölümünde bir sene de kaydırma sistemi ile hafızlığımı ikmal ettim. Hocalarımın desteği ve kendi isteğim ile bir celsede tek hatim okumak nasip oldu. Bunu nasip eden Rabbime hamdüsenalarımı sunuyorum. Bizden desteklerini esirgemeyen İhya Vakfı kurucumuz İbrahim Yıldırım hocamız ve kursta tüm emeği geçen hocalarıma teşekür ediyorum” dedi.

 

Hafize Evsanur Uslu’nun babası Murat Uslu’nu duygularını gizleyemediği görülürken yaptığı kısa teşekkür konuşmasında; “Her babaya nasip olmayacak bu güzel duyguyu kendisine yaşatan kızı Evsanur Uslu’hyu anlından öperek teşekkür etti. Uslu Kızım üzerinde emeği olan tüm hocalardan Allah Razı olsun, Allah bu güzel ve anlamlı duyguyu her anne ve babaya yaşatsın” dedi.
 |  Bu haber 2459 defa okunmuştur.


GÜNCEL  KATEGORİSİNDEN HABERLER

Kazada Çarpışan Araçlar Kaldırıma Çıktı

Kazada Çarpışan Araçlar Kaldırıma Çıktı Kazada Çarpışan Araçlar Kaldırıma Çıktı

Erzincan’da Sokak Satıcısı 3 Şahıs Tutuklandı

Erzincan’da Sokak Satıcısı 3 Şahıs Tutuklandı Erzincan’da Sokak Satıcısı 3 Şahıs Tutuklandı

Erzincan’da ki Terör Operasyonun Görüntüleri Ortaya Çıktı

Erzincan’da ki Terör Operasyonun Görüntüleri Ortaya Çıktı Erzincan’da ki Terör Operasyonun Görüntüleri Ortaya Çıktı

Emniyet Kemeri Hayat Kurtardı

Emniyet Kemeri Hayat Kurtardı Emniyet Kemeri Hayat Kurtardı

Erzincan’da Kaza 1’i Çocuk 4 Yaralı

Erzincan’da Kaza 1’i Çocuk 4 Yaralı Erzincan’da Kaza 1’i Çocuk 4 Yaralı

Tır Uçuruma Uçtu 1 Ölü

Tır Uçuruma Uçtu 1 Ölü Tır Uçuruma Uçtu 1 Ölü

Kemerin Ses Getirsin

Kemerin Ses Getirsin Kemerin Ses Getirsin

Kontrolden Çıkan Tır Bahçe Duvarına Çarparak Durdu

Kontrolden Çıkan Tır Bahçe Duvarına Çarparak Durdu Kontrolden Çıkan Tır Bahçe Duvarına Çarparak Durdu

Erzincan Emniyeti Zehir Tacirlerine Göz Açtırmıyor

Erzincan Emniyeti Zehir Tacirlerine Göz Açtırmıyor Erzincan Emniyeti Zehir Tacirlerine Göz Açtırmıyor
  erzincan web tasarım