Erzincan Haber Sitesi
Kur’an-ı Kerim’i Bir Günde Hatim Etti

Diyanet İşleri Başkanlığı Erzincan İl Müftülüğüne ve İhya Vakfı’na bağlı Sümbül Valide Sultan ve Emine Bilen Kız Kur’an Kursunda hafızlık eğitimi alan öğrencilerden hafızlık eğitimini tamamlayan Evsanur Uslu bir günde Kur’an-ı Kerimi Ezber olarak okuyarak hatim etti.

Sümbül Valide Sultan ve Emine Bilen Kız Kur’an Kursu Erzincan İl Müftülüğü ve İhya Vakfı’na bağlı olarak Hafızlık eğitimi veriyor. 90 Öğrencinin hafızlık eğitimi aldığı Sümbül Valide Sultan ve Emine Bilen Kız Kur’an Kursun da 54 öğrenci hafızlığa hazırlık eğitimlerine başlarken 36 öğrenci hafızlıklarını sürdürüyor. Bu öğrencilerden 11 tanesi hafızlıklarını tamamlayarak hafızlık imtihanına girmeye hak kazanmış durumda. Ayrıca Bu öğrencilerden İmam hatip öğrencileri hafızlık eğitimlerini alırken aynı zamanda okullarından geri kalmıyor ve İmam Hatip ortaokullarından hafız olarak liseye geçiş yapıyorlar. 

Hafızlık eğitimini tamamlayan Evsanur Uslu Sümbül Valide Sultan kız Kur’an kursunda sabah namazı sonrası 06.00 da başlayarak yatsı namazı sonrası 30 cüzün tamamını ezberden okuyarak Hatim etti.

 

Okunan Hatim yatsı namazı sonrası Sümbül Valide Sultan ve Emine Bilen Kız Kur’an Kursu öğreticileri, Kur’an Kursu talebeleri ve ailelerinin katılımı ile duası alınarak hatim yapan Evsanur Uslu’ya babası tarafından hafızlık tacı takıldı.

Cami Kebir İmam Hatibi Hüseyin Demir tarafından yapılan Hatmi Şerifin duası yapıldı.

Alınan hatim duası sonrasında hatim yapan Sümbül Valide Sultan ve Emine Bilen Kız Kur’an Kursunda hafızlığını tamamlayan Evsanur Uslu’ya babası Murat Uslu tarafından Hafızlık icazet Tacı takıldı.

 

Hafize Evsanur Uslu: “Sümbül Valide Sultan ve Emine Bilen Hafızlık bölümünde bir sene de kaydırma sistemi ile hafızlığımı ikmal ettim. Hocalarımın desteği ve kendi isteğim ile bir celsede tek hatim okumak nasip oldu. Bunu nasip eden Rabbime hamdüsenalarımı sunuyorum. Bizden desteklerini esirgemeyen İhya Vakfı kurucumuz İbrahim Yıldırım hocamız ve kursta tüm emeği geçen hocalarıma teşekür ediyorum” dedi.

 

Hafize Evsanur Uslu’nun babası Murat Uslu’nu duygularını gizleyemediği görülürken yaptığı kısa teşekkür konuşmasında; “Her babaya nasip olmayacak bu güzel duyguyu kendisine yaşatan kızı Evsanur Uslu’hyu anlından öperek teşekkür etti. Uslu Kızım üzerinde emeği olan tüm hocalardan Allah Razı olsun, Allah bu güzel ve anlamlı duyguyu her anne ve babaya yaşatsın” dedi.
 |  Bu haber 2513 defa okunmuştur.


GÜNCEL  KATEGORİSİNDEN HABERLER

Türk Bayraklarıyla Süsledikleri Araçları ile Mehmetçiğe Destek Verdiler

Türk Bayraklarıyla Süsledikleri Araçları ile Mehmetçiğe Destek Verdiler Türk Bayraklarıyla Süsledikleri Araçları ile Mehmetçiğe Destek Verdiler

Kaçak Avcılara Geçit Yok

Kaçak Avcılara Geçit Yok Kaçak Avcılara Geçit Yok

Barış Pınarı Harekatına Destek İçin Askerlik Şubesine Dilekçe Verdi

Barış Pınarı Harekatına Destek İçin Askerlik Şubesine Dilekçe Verdi Barış Pınarı Harekatına Destek İçin Askerlik Şubesine Dilekçe Verdi

Enerya, Güvenli Doğal Gaz Kullanımı Hakkında Bilgilendirdi

Enerya, Güvenli Doğal Gaz Kullanımı Hakkında Bilgilendirdi Enerya, Güvenli Doğal Gaz Kullanımı Hakkında Bilgilendirdi

Kanseri Amugurimi Kursu İle Kanseri Yeniyorlar

Kanseri Amugurimi Kursu  İle Kanseri Yeniyorlar Kanseri Amugurimi Kursu İle Kanseri Yeniyorlar

Öğrencilerden Barış Pınarı Harekattına Destek

Öğrencilerden Barış Pınarı Harekattına Destek Öğrencilerden Barış Pınarı Harekattına Destek

Erzincan’da ki Camilerde Fetih Suresi Okundu

Erzincan’da ki Camilerde Fetih Suresi Okundu Erzincan’da ki Camilerde Fetih Suresi Okundu

Başkan Aksun’a, Ziyaret

Başkan Aksun’a, Ziyaret Başkan Aksun’a, Ziyaret

Erkek Hafız Öğrencilerden Kur’an Ziyafeti

Erkek Hafız Öğrencilerden Kur’an Ziyafeti Erkek Hafız Öğrencilerden Kur’an Ziyafeti

Tüm fotoğraflar

dolu yağmur

dolu yağmur

pkk saldırı

pkk saldırı

cumhurbaşkanı

cumhurbaşkanı

akp miting

akp miting

Erzincan’da Nevruz Kutlamaları Renkli Görüntülere Sahne Oldu

Erzincan’da Nevruz

Deprem Şehitleri Anıldı

Deprem Şehitleri A

  erzincan web tasarım