Erzincan Haber Sitesi
Kur’an-ı Kerim’i Bir Günde Hatim Etti

Diyanet İşleri Başkanlığı Erzincan İl Müftülüğüne ve İhya Vakfı’na bağlı Sümbül Valide Sultan ve Emine Bilen Kız Kur’an Kursunda hafızlık eğitimi alan öğrencilerden hafızlık eğitimini tamamlayan Evsanur Uslu bir günde Kur’an-ı Kerimi Ezber olarak okuyarak hatim etti.

Sümbül Valide Sultan ve Emine Bilen Kız Kur’an Kursu Erzincan İl Müftülüğü ve İhya Vakfı’na bağlı olarak Hafızlık eğitimi veriyor. 90 Öğrencinin hafızlık eğitimi aldığı Sümbül Valide Sultan ve Emine Bilen Kız Kur’an Kursun da 54 öğrenci hafızlığa hazırlık eğitimlerine başlarken 36 öğrenci hafızlıklarını sürdürüyor. Bu öğrencilerden 11 tanesi hafızlıklarını tamamlayarak hafızlık imtihanına girmeye hak kazanmış durumda. Ayrıca Bu öğrencilerden İmam hatip öğrencileri hafızlık eğitimlerini alırken aynı zamanda okullarından geri kalmıyor ve İmam Hatip ortaokullarından hafız olarak liseye geçiş yapıyorlar. 

Hafızlık eğitimini tamamlayan Evsanur Uslu Sümbül Valide Sultan kız Kur’an kursunda sabah namazı sonrası 06.00 da başlayarak yatsı namazı sonrası 30 cüzün tamamını ezberden okuyarak Hatim etti.

 

Okunan Hatim yatsı namazı sonrası Sümbül Valide Sultan ve Emine Bilen Kız Kur’an Kursu öğreticileri, Kur’an Kursu talebeleri ve ailelerinin katılımı ile duası alınarak hatim yapan Evsanur Uslu’ya babası tarafından hafızlık tacı takıldı.

Cami Kebir İmam Hatibi Hüseyin Demir tarafından yapılan Hatmi Şerifin duası yapıldı.

Alınan hatim duası sonrasında hatim yapan Sümbül Valide Sultan ve Emine Bilen Kız Kur’an Kursunda hafızlığını tamamlayan Evsanur Uslu’ya babası Murat Uslu tarafından Hafızlık icazet Tacı takıldı.

 

Hafize Evsanur Uslu: “Sümbül Valide Sultan ve Emine Bilen Hafızlık bölümünde bir sene de kaydırma sistemi ile hafızlığımı ikmal ettim. Hocalarımın desteği ve kendi isteğim ile bir celsede tek hatim okumak nasip oldu. Bunu nasip eden Rabbime hamdüsenalarımı sunuyorum. Bizden desteklerini esirgemeyen İhya Vakfı kurucumuz İbrahim Yıldırım hocamız ve kursta tüm emeği geçen hocalarıma teşekür ediyorum” dedi.

 

Hafize Evsanur Uslu’nun babası Murat Uslu’nu duygularını gizleyemediği görülürken yaptığı kısa teşekkür konuşmasında; “Her babaya nasip olmayacak bu güzel duyguyu kendisine yaşatan kızı Evsanur Uslu’hyu anlından öperek teşekkür etti. Uslu Kızım üzerinde emeği olan tüm hocalardan Allah Razı olsun, Allah bu güzel ve anlamlı duyguyu her anne ve babaya yaşatsın” dedi.
 |  Bu haber 2779 defa okunmuştur.


GÜNCEL  KATEGORİSİNDEN HABERLER

Başkan Aslan, Çalışmalarını Anlattı

Başkan Aslan, Çalışmalarını Anlattı Başkan Aslan, Çalışmalarını Anlattı

Vali Makas, Masa Başında Değil Sahada Olacağız

Vali Makas, Masa Başında Değil Sahada Olacağız Vali Makas, Masa Başında Değil Sahada Olacağız

Yol Genişletme Çalışmaları Devam Ediyor

Yol Genişletme Çalışmaları Devam Ediyor Yol Genişletme Çalışmaları Devam Ediyor

İnönü Mahallesi 14 Sokakta Genişletme Çalışması

İnönü Mahallesi 14 Sokakta Genişletme Çalışması İnönü Mahallesi 14 Sokakta Genişletme Çalışması

Minibüs Fırat Nehrine Uçtu 5 Kişi Öldü 3 Kişi Yaralandı

Minibüs Fırat Nehrine Uçtu 5 Kişi Öldü 3 Kişi Yaralandı Minibüs Fırat Nehrine Uçtu 5 Kişi Öldü 3 Kişi Yaralandı

Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Selçuk Aydın’dan, Başkan Aksun’a Ziyaret

Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Selçuk Aydın’dan, Başkan Aksun’a Ziyaret Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Selçuk Aydın’dan, Başkan Aksun’a Ziyaret

Otobüs Devrildi 19 Yaralı

Otobüs Devrildi 19 Yaralı Otobüs Devrildi 19 Yaralı

Kaplıcalar Hizmette Açıldı

Kaplıcalar Hizmette Açıldı Kaplıcalar Hizmette Açıldı

Vali Arslantaş’dan, Dünya Çevre Günü Mesajı

Vali Arslantaş’dan, Dünya Çevre Günü Mesajı Vali Arslantaş’dan, Dünya Çevre Günü Mesajı
  •  
  •  

  • Son 7 gün haber eklenmedi.

  • Bu ay haber eklenmedi.
  erzincan web tasarım