Erzincan Haber Sitesi
Eğitim-Öğretim Yılı Okul Güvenliği Konuşuldu

Erzincan’da öğrenci, öğretmen ve velilerin daha güvenli ve huzurlu bir eğitim-öğretim geçirmelerini sağlamak amacıyla okullar ile yakın çevrelerinde alınacak tedbirler görüşüldü.

Erzincan Valisi Ali Arslantaş Başkanlığında 2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılı Okul Güvenliği Koordinasyon toplantısı yapıldı. Toplantıda, 2019-2020 Eğitim-Öğretim yılında Erzincan’da öğrenci, öğretmen ve velilerin daha güvenli ve huzurlu bir eğitim-öğretim geçirmelerini sağlamak amacıyla okullar ile yakın çevrelerinde alınacak tedbirler görüşüldü.

Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Başöğretmen Salonu'nda  2019 2020 eğitim öğretim yılı güvenlik toplantısı yapıldı.  Erzincan Valisi Ali Arslantaş başkanlığında yapılan toplantıya, Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun,  İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Halil Altıntaş , İl Emniyet Müdürü Bülent Şensoy,  İl Milli Eğitim Müdürü Aziz Gün,  Milli Eğitim şube müdürleri, okul müdürleri ve okul aile birliği başkanları Köy ve Mahalle muhtarları katıldı.

Düzenlenen toplantıda İl Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şube Müdürü Bülent Aksoy,  İl Jandarma Komutanlığından Jandarma Binbaşı Serkan Kızık ve İl Milli Eğitim Müdürü Aziz Gün,  tarafından okul güvenliği hakkında yapılan çalışmalar ile planlanan çalışmalar hakkında sunum gerçekleştirdiler.

Yapılan sunumların ardından bir konuşma yapan Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun, “Erzincan’da Eğitim Öğretimi geçtiğimiz yıl huzurlu bir şekilde sonuçlanmış, aynı hassasiyetin bu dönemde gösterileceğinin inancındayım. Erzincan belediyesi olarak ta yaz okullarında yaz kursları düzenledik.  267 öğrencimizle birlikte yaz tatilini donanımlı bir şekilde tamlamayabilmeleri ve değerlendirebilmeleri için elimizden geleni yaptık. Erzincan’da Belediye sınırları içerisinde eğitim öğretim adına üzerime düşen ne varsa yapacağız” dedi. 

Son olarak konuşan Vali Ali Arslantaş ise konuşmasında şu ifadelere yer verdi;  “Yine bir eğitim öğretim yılına başlıyoruz.  238 okulumuzda 39 bin 139 öğrenci ile sezon başlayacak. Arkadaşlarımız geçtiğimiz yıllarda yapmış olduğu çalışmaları değerlendirdi. Önümüzdeki dönemde almayı planladıkları tedbirleri anlattılar.  Bir Velinin ortala beklentisi Sabah servise bindirdiği yada okula gitmek üzere evinden çıkardığı çocuğunun güven içersinde okuluna ulaşmasıdır. Okula ulaştıktan sonra da öğrencilerimizin çağın gerektirdiği, günümüzün ihtiyacı olan gereksinimi ne ise bunları karşılayacak güzel bir eğitim almaları, öğle arasında ise yemeğini yiyebileceği huzurlu bir ortamının olması bir saatlik arayı çocuk,  çevrenin olumsuz baskısından uzakta geçirmesi ve akşam da evi sabah çıktığı gibi ulaşmasıdır.

Ortalama herkeste bunu bekliyor. Arkadaşlarımız bunun için yoğun çaba gösteriyorlar. Okulun çevresindeki trafikten, rast gele orada bulunan kişilere, bağımlılık yapan maddeleri satanlardan alkol, tütün gibi yine teknoloji bağımlılığına sürükleyecek oyun salonlarına denetimi yapmadıkları hiçbir yer kalmadı. Güvenlik olarak tedbirlerimizi almışız, böylede devam edeceğiz dedi.

Toplantının son bölümünde ise devamında okul müdürleri, okul aile birliği başkanları ve Muhtarlar söz alarak görüş ve önerilerini ifade ettiler.
 |  Bu haber 2522 defa okunmuştur.


EĞİTİM  KATEGORİSİNDEN HABERLER

İletişim ve Sağlıkta İletişim

İletişim ve Sağlıkta İletişim İletişim ve Sağlıkta İletişim

Eğitim Öğretime Kar Tatili

Eğitim Öğretime Kar Tatili Eğitim Öğretime Kar Tatili

Kahramanım Fatih’in Yazarı Çelebi, Erzincan’da

Kahramanım Fatih’in Yazarı Çelebi, Erzincan’da Kahramanım Fatih’in Yazarı Çelebi, Erzincan’da

Vali Arslantaş’dan, Öğrencilere Kitap Okuma Şartı İle Tatil

Vali Arslantaş’dan, Öğrencilere Kitap Okuma Şartı İle Tatil Vali Arslantaş’dan, Öğrencilere Kitap Okuma Şartı İle Tatil

Eğitime Bir Gün Ara Verildi

Eğitime Bir Gün Ara Verildi Eğitime Kar Engeli

Erzincan Ortaokulu, Mehmet Akif Ersoy’u Farklı Bir Etkinlik İle Andı

Erzincan Ortaokulu, Mehmet Akif Ersoy’u Farklı Bir Etkinlik İle Andı Erzincan Ortaokulu, Mehmet Akif Ersoy’u Farklı Bir Etkinlik İle Andı

Yüzlerce Minik Öğrenci Teknoloji Bağımlılığına Dikkat Çekmek İçin Yürüdü

Yüzlerce Minik Öğrenci Teknoloji Bağımlılığına Dikkat Çekmek İçin Yürüdü Yüzlerce Minik Öğrenci Teknoloji Bağımlılığına Dikkat Çekmek İçin Yürüdü

Minik Öğrencileri Deprem Ve Yangın Konusunda Bilgilendirme

Minik Öğrencileri Deprem Ve Yangın Konusunda Bilgilendirme Minik Öğrencileri Deprem Ve Yangın Konusunda Bilgilendirme

Motivasyon Otobüsü Erzincan’da Öğrencilerle Buluştu

Motivasyon Otobüsü Erzincan’da Öğrencilerle Buluştu Motivasyon Otobüsü Erzincan’da Öğrencilerle Buluştu
  erzincan web tasarım