Erzincan Haber Sitesi
Eğitim-Öğretim Yılı Okul Güvenliği Konuşuldu

Erzincan’da öğrenci, öğretmen ve velilerin daha güvenli ve huzurlu bir eğitim-öğretim geçirmelerini sağlamak amacıyla okullar ile yakın çevrelerinde alınacak tedbirler görüşüldü.

Erzincan Valisi Ali Arslantaş Başkanlığında 2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılı Okul Güvenliği Koordinasyon toplantısı yapıldı. Toplantıda, 2019-2020 Eğitim-Öğretim yılında Erzincan’da öğrenci, öğretmen ve velilerin daha güvenli ve huzurlu bir eğitim-öğretim geçirmelerini sağlamak amacıyla okullar ile yakın çevrelerinde alınacak tedbirler görüşüldü.

Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Başöğretmen Salonu'nda  2019 2020 eğitim öğretim yılı güvenlik toplantısı yapıldı.  Erzincan Valisi Ali Arslantaş başkanlığında yapılan toplantıya, Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun,  İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Halil Altıntaş , İl Emniyet Müdürü Bülent Şensoy,  İl Milli Eğitim Müdürü Aziz Gün,  Milli Eğitim şube müdürleri, okul müdürleri ve okul aile birliği başkanları Köy ve Mahalle muhtarları katıldı.

Düzenlenen toplantıda İl Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şube Müdürü Bülent Aksoy,  İl Jandarma Komutanlığından Jandarma Binbaşı Serkan Kızık ve İl Milli Eğitim Müdürü Aziz Gün,  tarafından okul güvenliği hakkında yapılan çalışmalar ile planlanan çalışmalar hakkında sunum gerçekleştirdiler.

Yapılan sunumların ardından bir konuşma yapan Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun, “Erzincan’da Eğitim Öğretimi geçtiğimiz yıl huzurlu bir şekilde sonuçlanmış, aynı hassasiyetin bu dönemde gösterileceğinin inancındayım. Erzincan belediyesi olarak ta yaz okullarında yaz kursları düzenledik.  267 öğrencimizle birlikte yaz tatilini donanımlı bir şekilde tamlamayabilmeleri ve değerlendirebilmeleri için elimizden geleni yaptık. Erzincan’da Belediye sınırları içerisinde eğitim öğretim adına üzerime düşen ne varsa yapacağız” dedi. 

Son olarak konuşan Vali Ali Arslantaş ise konuşmasında şu ifadelere yer verdi;  “Yine bir eğitim öğretim yılına başlıyoruz.  238 okulumuzda 39 bin 139 öğrenci ile sezon başlayacak. Arkadaşlarımız geçtiğimiz yıllarda yapmış olduğu çalışmaları değerlendirdi. Önümüzdeki dönemde almayı planladıkları tedbirleri anlattılar.  Bir Velinin ortala beklentisi Sabah servise bindirdiği yada okula gitmek üzere evinden çıkardığı çocuğunun güven içersinde okuluna ulaşmasıdır. Okula ulaştıktan sonra da öğrencilerimizin çağın gerektirdiği, günümüzün ihtiyacı olan gereksinimi ne ise bunları karşılayacak güzel bir eğitim almaları, öğle arasında ise yemeğini yiyebileceği huzurlu bir ortamının olması bir saatlik arayı çocuk,  çevrenin olumsuz baskısından uzakta geçirmesi ve akşam da evi sabah çıktığı gibi ulaşmasıdır.

Ortalama herkeste bunu bekliyor. Arkadaşlarımız bunun için yoğun çaba gösteriyorlar. Okulun çevresindeki trafikten, rast gele orada bulunan kişilere, bağımlılık yapan maddeleri satanlardan alkol, tütün gibi yine teknoloji bağımlılığına sürükleyecek oyun salonlarına denetimi yapmadıkları hiçbir yer kalmadı. Güvenlik olarak tedbirlerimizi almışız, böylede devam edeceğiz dedi.

Toplantının son bölümünde ise devamında okul müdürleri, okul aile birliği başkanları ve Muhtarlar söz alarak görüş ve önerilerini ifade ettiler.
 |  Bu haber 2384 defa okunmuştur.


EĞİTİM  KATEGORİSİNDEN HABERLER

Kalem Tutan Küçük Eller

Kalem Tutan Küçük Eller Kalem Tutan Küçük Eller

İlk Ders Zili Çaldı

İlk Ders Zili Çaldı İlk Ders Zili Çaldı

41 Bin 35 Öğrenci Karne Aldı

41 Bin 35 Öğrenci Karne Aldı 41 Bin 35 Öğrenci Karne Aldı

Mesleki Eğitim De İşbirliği Ve Yenilikçi Yaklaşımların Paylaşımı

Mesleki Eğitim De İşbirliği Ve Yenilikçi Yaklaşımların Paylaşımı Mesleki Eğitim De İşbirliği Ve Yenilikçi Yaklaşımların Paylaşımı

Refahiye Nezahat Çeçen Ortaokulu Kodluyor

Refahiye Nezahat Çeçen Ortaokulu Kodluyor Refahiye Nezahat Çeçen Ortaokulu Kodluyor

İlkokullarda Yetiştirme Programına İlişkin Yönerge Yayınlandı

İlkokullarda Yetiştirme Programına İlişkin Yönerge Yayınlandı İlkokullarda Yetiştirme Programına İlişkin Yönerge Yayınlandı

Destekleme ve Yetiştirme Kursları Başladı

Destekleme ve Yetiştirme Kursları Başladı Destekleme ve Yetiştirme Kursları Başladı

Özel Yetenek Sınavı Yapıldı

Özel Yetenek Sınavı Yapıldı Özel Yetenek Sınavı Yapıldı

Proje ile öğrenciler kaynaşıyor

Proje ile öğrenciler kaynaşıyor TUBİTAK 4006 projeler kapsamında Erzincan Çayırlı Ziya Gökalp Ortaokulu Beden Eğitimi Ve Spor Öğretmeni Mehmet Yıld...
  erzincan web tasarım