Erzincan Haber Sitesi
İlk Ders Zili Çaldı

2019-2020 Eğitim Öğretim yılı ilk ders zili çaldı. Yeni eğitim öğretim yılında Erzincan’da 41 Bin öğrenci ve 3 bin 500 öğretmen ders başı yaptı.

Yeni eğitim ve öğretim yılı dolayısıyla Erzincan’da resmi ve özel okullarda yaklaşık 41 Bin öğrenci ve 3 bin 500 öğretmen ders başı yaptı. 3 aylık yaz tatilini geride bırakan öğrenciler, okullarında yapılan törenlerle birlikte yeni eğitim öğretim yılına merhaba dediler.

Erzincan’da Yaklaşık 41 Bin öğrenci için  ilk ders zili bugün çaldı. Yeni eğitim öğretim yılı okullarda törenlerle başladı. 2019-2020 eğitim-öğretim yılında öğrenciler sabahın erken saatlerinde okullarının yolunu tuttu.   2019-2020 eğitim öğretim yılının açılışı ve İlköğretim Haftası kutlamaları kapsamında Yavuz Selim İlkokulunda tören düzenlendi.  Yapılan etkinliğe Erzincan Vali Vekili İhan Ayrancı, Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun,  MEB Daire Başkanı Sedat Abdulhakimoğulları, İl Müdürü Aziz Gün,  kamu kurum müdürleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

Saygı duruşunda bulunulması, İstiklal Marşının okunması ile başlayan programın açılış konuşmasını Erzincan İl Milli Eğitim Müdürü Aziz Gün yaptı. Günün anlam ve önemine binaen yaptığı konuşmasında eğitimin önemine değinen Milli Eğitim Müdürü Aziz Gün, eğitimin sadece eğitimcilerle okulda değil, hayatın her yerinde olması gerektiğini söyledi.

MEB Daire Başkanı Sedat Abdulhakimoğulları ise konuşmasında  ‘‘Cumhurbaşkanımızın liderliğinde 2023 eğitim vizyonumuz kamuoyu ile paylaşılmıştı,  bu vizyonda bir yandan muasır medeniyet seviyesinin üzerine çıkma iddiamız doğrultusunda ve  eğitim hedeflerimiz doğrultusunda  2019-2020 eğitim-öğretim yılında çalışmalarımızı sürdüreceğiz dedi.

Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun konuşmasında ‘‘Eğitim anne kucağından başlayıp ölünceye kadar devam eden bir süreklilik isteyen bu yapının devamlı milli ruhla bezenmiş olması gerekmektedir. 

Türkiye'de eğitim zaman, zaman bir takım kirli odakların eline geçmiş olsa bile devlet müdahale edip tekrar kendi eline geçirmesini bilmiştir.

Yüce Yaradanımız her Cuma günü hutbeden şunu buyuruyor, düşünüp tutasınız diye size öğüt veriyor. Sizin adınıza birileri düşünüyorsa mutlaka reddedip çocuklarımızın kendisinin düşünmesini sağlamak gerekir. Bununla birlikte öğrencilerin daha iyi öğrenebilmesi için yaparak yaşayarak öğrenmesi gerekir bunu artık son yıllarda çeşitli laboratuarlarla  öğrencilerin yaparak  yaşayarak öğrenmesi sağlanmaktadır, bu da sevindirici bir olaydır.

Bu vesileyle tüm öğrencilerimize başarılar diliyorum hayırlı eğitim-öğretim olmasını yüce mevla'dan niyaz ediyorum  dedi.

Erzincan Vali Vekili İhsan Ayrancı’da konuşmasında 2019-2020 eğitim-öğretim döneminin Erzin canımız için memleketimiz için ülkemiz için hayırlı olmasını temenni ediyorum.

Erzincan'da Aziz hocamızın liderliğinde çok güzel hizmetler yapılmış,  bu başarılarının 2019-2020 eğitim öğretim döneminde de artarak inanıyorum. Bizde eğitim camiamızın bu anlamda yapmış olduğu çalışmaları gerek akademik çalışmaları gerek diğer anlamda ki çalışmalarını desteklemeye onlara her zaman destek olmaya devam edeceğiz .  2023 vizyonuna Erzincan’ımızı en iyi şekilde hazırlayacağız Ziya hocamızın çizdiği 2023 vizyonlu vizyonunda Erzincan’ımızı bayrağı en önde taşıyan illerden biri haline getirmek en büyük amacımızdır.

Vali Vekili İhsan Ayrancı konuşmasında öğretmenlere seslenerek, Sevgili öğretmen arkadaşlarım bu çocuklarımızı sizlere emanet ediyoruz,  onları geleceğe en iyi şekilde hazırlayacaksınız ve ülkemizin geleceği bizlerin geleceği onların eğitimi ile şekillenecektir. Bir şehrin bir bölgenin bir ülkenin kaderini değiştirmek istiyorsanız, orada her şeyden önce oradaki çocukları gençleri çok iyi etmeniz gerekiyor geleceği çok iyi hazırlamanız gerekiyor. Bu bağlamda sizlere emanet ettiğimiz bu çocukları geleceğe en iyi şekilde hazırlayacağınıza olan inancımız tamdır dedi. 

Konuşmaların ardından minik öğrenciler halk oyunu, çeşitli gösteriler ve okudukları şiirlerle katılımcılardan büyük alkış alırken, dördüncü sınıf öğrencileri, okula yeni başlayan minik öğrencilere hoş geldin çiçeği sundular. Ardından Erzincan Vekili İhsan Ayrancı ile beraberindeki protokol mensupları ilk ders zilini öğrencilerle birlikte çaldılar.   Sınıflarlarda öğrencileri ziyaret eden protokol mensupları, öğrencilerle sohbet ederek, öğrencilere ders kitaplarını ve çeşitli hediyeler dağıttılar.

Öte yandan yeni eğitim ve öğretim yılı birinci dönemi 17 Ocak 2020 Cuma günü sona erecek. Birinci dönem ara tatili 18-22 Kasım 2019'da, yarıyıl tatili 20-31 Ocak 2020'de yapılacak. İkinci dönem 3 Şubat 2020 Pazartesi başlayacak ve 19 Haziran 2020 Cuma tamamlanacak. İkinci dönem ara tatili 6-10 Nisan 2020'de yapılacak
 |  Bu haber 2482 defa okunmuştur.


EĞİTİM  KATEGORİSİNDEN HABERLER

İletişim ve Sağlıkta İletişim

İletişim ve Sağlıkta İletişim İletişim ve Sağlıkta İletişim

Eğitim Öğretime Kar Tatili

Eğitim Öğretime Kar Tatili Eğitim Öğretime Kar Tatili

Kahramanım Fatih’in Yazarı Çelebi, Erzincan’da

Kahramanım Fatih’in Yazarı Çelebi, Erzincan’da Kahramanım Fatih’in Yazarı Çelebi, Erzincan’da

Vali Arslantaş’dan, Öğrencilere Kitap Okuma Şartı İle Tatil

Vali Arslantaş’dan, Öğrencilere Kitap Okuma Şartı İle Tatil Vali Arslantaş’dan, Öğrencilere Kitap Okuma Şartı İle Tatil

Eğitime Bir Gün Ara Verildi

Eğitime Bir Gün Ara Verildi Eğitime Kar Engeli

Erzincan Ortaokulu, Mehmet Akif Ersoy’u Farklı Bir Etkinlik İle Andı

Erzincan Ortaokulu, Mehmet Akif Ersoy’u Farklı Bir Etkinlik İle Andı Erzincan Ortaokulu, Mehmet Akif Ersoy’u Farklı Bir Etkinlik İle Andı

Yüzlerce Minik Öğrenci Teknoloji Bağımlılığına Dikkat Çekmek İçin Yürüdü

Yüzlerce Minik Öğrenci Teknoloji Bağımlılığına Dikkat Çekmek İçin Yürüdü Yüzlerce Minik Öğrenci Teknoloji Bağımlılığına Dikkat Çekmek İçin Yürüdü

Minik Öğrencileri Deprem Ve Yangın Konusunda Bilgilendirme

Minik Öğrencileri Deprem Ve Yangın Konusunda Bilgilendirme Minik Öğrencileri Deprem Ve Yangın Konusunda Bilgilendirme

Motivasyon Otobüsü Erzincan’da Öğrencilerle Buluştu

Motivasyon Otobüsü Erzincan’da Öğrencilerle Buluştu Motivasyon Otobüsü Erzincan’da Öğrencilerle Buluştu
  erzincan web tasarım