Erzincan Haber Sitesi
Erkek Hafız Öğrencilerden Kur’an Ziyafeti

Camiler ve Din Görevlileri Haftası münasebetiyle, Recep Demir Erkek Kur’an Kursu, Kızılay Karaağaç Erkek Kur’an Kursu ve Pir-i Sami Kur’an Kursu ve İlim Araştırma Merkezi Hafız öğrencileri tarafından hazırlanan bir programla halkımıza yönelik Kur’an-ı Kerim ziyafeti icra edildi.

Programa; Vali Yardımcısı İhsan Ayrancı, İlahiyat Fakültesi Dekan V. Prof. Dr. İsak Emin Aktepe, Erzincan İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Erkan Hirik, Kanaat Önderlerinden Re’fet Kavukçu, Emekli Müftü Mustafa Uçar, müftülüğümüz personeli, emekli din görevlileri, öğrenciler ve bazı aileler katıldılar.

Sunuculuğunu Din Hizmetleri ve Eğitimi Şube Müdürü Ali Şen’in yaptığı program, Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Diyanet İşleri Başkanlığımızın hazırladığı “Camiler Haftası” sinevizyon gösteriminin ardından kürsüye gelen müftümüz Çetin, hoş geldiniz hitabıyla birlikte, hafızlarımıza ve hafızlık müessesesine verdiği değeri hatırlatarak, hem onları onurlandırmak, hem hafızlarımızın yetişmesine vesile olan aileleri, hocalarını ve yetişmelerine katkı sunan her hizmet erbabını tebrik ve takdir etmek adına böyle programların icrasının gereğine olan inancını ifade etti.

“Cami ve Hayat” temasıyla, Başkanlığımızın “Cami Hayatın İçinde, Hayat Caminin İçinde” düsturuyla milletimize ve ülkemize cami merkezli bir hayat anlayışını kazandırma konusunda yeni bir ufuk açma çabası içerisinde olduğunu söyledi.

Program süresince hafızlarımızın Kur’an tilavetleri, şiir ve ilahi okumaları, Müftülüğümüz Mûsikî korosunun seslendirdiği ilahi ve kasideler, misafirlere duygulu anlar yaşattı.

Program sonunda, yine haftamız münasebetiyle din görevlilerimiz arasında yapılan bilgi yarışması neticesinde dereceye giren ve birinci olan Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Camii İmam Hatibi Yunus Emre Kılıç ve ikincilik ödülüne layık görülen Pir-i Sami Kur’an Kursu Görevlendirme Öğreticisi Emre Karaağaç çeyrek altın hediyesiyle ödüllendirildiler.

Ayrıca programda görev alan tüm öğrencilerimize birer “Cami ve Hayat” kitabı hediye edildi.
 |  Bu haber 2380 defa okunmuştur.


GÜNCEL  KATEGORİSİNDEN HABERLER

Türk Bayraklarıyla Süsledikleri Araçları ile Mehmetçiğe Destek Verdiler

Türk Bayraklarıyla Süsledikleri Araçları ile Mehmetçiğe Destek Verdiler Türk Bayraklarıyla Süsledikleri Araçları ile Mehmetçiğe Destek Verdiler

Kaçak Avcılara Geçit Yok

Kaçak Avcılara Geçit Yok Kaçak Avcılara Geçit Yok

Barış Pınarı Harekatına Destek İçin Askerlik Şubesine Dilekçe Verdi

Barış Pınarı Harekatına Destek İçin Askerlik Şubesine Dilekçe Verdi Barış Pınarı Harekatına Destek İçin Askerlik Şubesine Dilekçe Verdi

Enerya, Güvenli Doğal Gaz Kullanımı Hakkında Bilgilendirdi

Enerya, Güvenli Doğal Gaz Kullanımı Hakkında Bilgilendirdi Enerya, Güvenli Doğal Gaz Kullanımı Hakkında Bilgilendirdi

Kanseri Amugurimi Kursu İle Kanseri Yeniyorlar

Kanseri Amugurimi Kursu  İle Kanseri Yeniyorlar Kanseri Amugurimi Kursu İle Kanseri Yeniyorlar

Öğrencilerden Barış Pınarı Harekattına Destek

Öğrencilerden Barış Pınarı Harekattına Destek Öğrencilerden Barış Pınarı Harekattına Destek

Erzincan’da ki Camilerde Fetih Suresi Okundu

Erzincan’da ki Camilerde Fetih Suresi Okundu Erzincan’da ki Camilerde Fetih Suresi Okundu

Başkan Aksun’a, Ziyaret

Başkan Aksun’a, Ziyaret Başkan Aksun’a, Ziyaret

Şiddetli Rüzgar da Kırılan Ağaç, Park Halinde ki Aracın Üzerine Düştü

Şiddetli Rüzgar da Kırılan Ağaç, Park Halinde ki Aracın Üzerine Düştü Şiddetli Rüzgar da Kırılan Ağaç, Park Halinde ki Aracın Üzerine Düştü

Tüm fotoğraflar

dolu yağmur

dolu yağmur

pkk saldırı

pkk saldırı

cumhurbaşkanı

cumhurbaşkanı

akp miting

akp miting

Erzincan’da Nevruz Kutlamaları Renkli Görüntülere Sahne Oldu

Erzincan’da Nevruz

Deprem Şehitleri Anıldı

Deprem Şehitleri A

  erzincan web tasarım