Erzincan Haber Sitesi
Erkek Hafız Öğrencilerden Kur’an Ziyafeti

Camiler ve Din Görevlileri Haftası münasebetiyle, Recep Demir Erkek Kur’an Kursu, Kızılay Karaağaç Erkek Kur’an Kursu ve Pir-i Sami Kur’an Kursu ve İlim Araştırma Merkezi Hafız öğrencileri tarafından hazırlanan bir programla halkımıza yönelik Kur’an-ı Kerim ziyafeti icra edildi.

Programa; Vali Yardımcısı İhsan Ayrancı, İlahiyat Fakültesi Dekan V. Prof. Dr. İsak Emin Aktepe, Erzincan İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Erkan Hirik, Kanaat Önderlerinden Re’fet Kavukçu, Emekli Müftü Mustafa Uçar, müftülüğümüz personeli, emekli din görevlileri, öğrenciler ve bazı aileler katıldılar.

Sunuculuğunu Din Hizmetleri ve Eğitimi Şube Müdürü Ali Şen’in yaptığı program, Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Diyanet İşleri Başkanlığımızın hazırladığı “Camiler Haftası” sinevizyon gösteriminin ardından kürsüye gelen müftümüz Çetin, hoş geldiniz hitabıyla birlikte, hafızlarımıza ve hafızlık müessesesine verdiği değeri hatırlatarak, hem onları onurlandırmak, hem hafızlarımızın yetişmesine vesile olan aileleri, hocalarını ve yetişmelerine katkı sunan her hizmet erbabını tebrik ve takdir etmek adına böyle programların icrasının gereğine olan inancını ifade etti.

“Cami ve Hayat” temasıyla, Başkanlığımızın “Cami Hayatın İçinde, Hayat Caminin İçinde” düsturuyla milletimize ve ülkemize cami merkezli bir hayat anlayışını kazandırma konusunda yeni bir ufuk açma çabası içerisinde olduğunu söyledi.

Program süresince hafızlarımızın Kur’an tilavetleri, şiir ve ilahi okumaları, Müftülüğümüz Mûsikî korosunun seslendirdiği ilahi ve kasideler, misafirlere duygulu anlar yaşattı.

Program sonunda, yine haftamız münasebetiyle din görevlilerimiz arasında yapılan bilgi yarışması neticesinde dereceye giren ve birinci olan Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Camii İmam Hatibi Yunus Emre Kılıç ve ikincilik ödülüne layık görülen Pir-i Sami Kur’an Kursu Görevlendirme Öğreticisi Emre Karaağaç çeyrek altın hediyesiyle ödüllendirildiler.

Ayrıca programda görev alan tüm öğrencilerimize birer “Cami ve Hayat” kitabı hediye edildi.
 |  Bu haber 2584 defa okunmuştur.


GÜNCEL  KATEGORİSİNDEN HABERLER

Kayıp Hayvanlar Drone İle Bulunup Sahibine Teslim Edildi

Kayıp Hayvanlar Drone İle Bulunup Sahibine Teslim Edildi Kayıp Hayvanlar Drone İle Bulunup Sahibine Teslim Edildi

Güvenlik Güçlerinin Moral ve Motivasyonlarını Artırmak İçin Birlikte Oruçlarını Açtılar

Güvenlik Güçlerinin Moral ve Motivasyonlarını Artırmak İçin Birlikte Oruçlarını Açtılar Güvenlik Güçlerinin Moral ve Motivasyonlarını Artırmak İçin Birlikte Oruçlarını Açtılar

Kamp ve Doğa Fotoğrafı Çekmek İçin Çıktığı Dağlık Alanda Ayağını Kırıp Mahsur Kaldı

Kamp ve Doğa Fotoğrafı Çekmek İçin Çıktığı Dağlık Alanda Ayağını Kırıp Mahsur Kaldı Kamp ve Doğa Fotoğrafı Çekmek İçin Çıktığı Dağlık Alanda Ayağını Kırıp Mahsur Kaldı

Türk Kızılay’ından, Esnafa Destek

Türk Kızılay’ından, Esnafa Destek Türk Kızılay’ından, Esnafa Destek

Karantina da ki Vatandaşlar Memleketlerine Gönderildi

Karantina da ki Vatandaşlar Memleketlerine Gönderildi Karantina da ki Vatandaşlar Memleketlerine Gönderildi

Zabıta Ekipleri Fırınları Denetledi

Zabıta Ekipleri Fırınları Denetledi Zabıta Ekipleri Fırınları Denetledi

Konarlı Şelalesi Görenleri Kendine Hayran Bırakıyor

Konarlı Şelalesi Görenleri Kendine Hayran Bırakıyor Konarlı Şelalesi Görenleri Kendine Hayran Bırakıyor

AK Parti’den 1 Mayıs Mesajı

AK Parti’den 1 Mayıs Mesajı AK Parti’den 1 Mayıs Mesajı

Erzincan Sulama Birliğinden Basın Açıklaması

Erzincan Sulama Birliğinden Basın Açıklaması Erzincan Sulama Birliğinden Basın Açıklaması
  erzincan web tasarım