Erzincan Haber Sitesi
Amatör Spor Haftası Başladı

Spor Genel Müdürlüğü tarafından ülke genelinde organize edilen 'Amatör Spor Haftası' etkinlikleri Erzincan'da düzenlenen kortej yürüyüşü ile başladı.

Erzincan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile Erzincan Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu tarafından düzenlenen kortej yürüyüşü ile 'Amatör Spor Haftası' startı verildi.

Spor Genel Müdürlüğü tarafından ülke genelinde organize edilen 'Amatör Spor Haftası' etkinlikleri Erzincan'da düzenlenen kortej yürüyüşü ile başladı. Saat kulesi önünden başlayan yürüyüş Cumhuriyet Meydanında sona erdi.

Yürüyüşe Erzincan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Burak Mumcu, Erzincan Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Emin Turan, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Antrenörleri, sporcular, aileler ve Erzincan halkı katıldı. Saat kulesi önünde bir araya gelen katılımcılar buradan Cumhuriyet Meydanına kadar yürüdüler. Farklı spor dallarında sporcular Cumhuriyet Meydanında etkinliklerini gerçekleştirerek katılımcılara keyifli anlar yaşattılar.

Spor Genel Müdürlüğü tarafından ülke genelinde organize edilen 'Amatör Spor Haftası' etkinlikleri Erzincan'da düzenlenen kortej yürüyüşü ile başladı. Saat kulesi önünden başlayan yürüyüş Cumhuriyet Meydanında sona erdi.

Yürüyüşe Erzincan Gençlik ve Spor İl Müdürü Volkan Burak Mumcu, Erzincan Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Emin Turan, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Antrenörleri, sporcular, aileler ve Erzincan halkı katıldı. Saat kulesi önünde bir araya gelen katılımcılar buradan Cumhuriyet Meydanına kadar yürüdüler.

Burada kısa bir açıklama yapan Erzincan Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Emin Turan, ”Gençlik spor il müdürlüğümüz ve Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu ortaklığında bu yıl dördüncüsünü yapmakta olduğumuz, Amatör spor kulüpleri haftası etkinlikleri kapsamın da bugün, saat kulesi önünden sporcularımızın katılımı ile Cumhuriyet meydanına kortej eşliğinde yürüyüş düzenledik.

Amatör spor haftası etkinlikleri kapsamında Gençlik spor il müdürlüğümüzün uhdesinde bulunan kapalı ve açık saha alan ve tesislerinde bu hafta boyunca devam edecek olan yarışmalar olacak. Bu yarışmalar arasında Güreş, Tekvando, Judo, Hentbol, basketbol, Atletizm gibi 34 farklı Branşta yarışmalar olacak. Burada Amatör spor haftasının amacı, spor bilincinin öncelikli olarak gençlerimize ve tabi ki tüm vatandaşlarımıza herhangi bir spor dalı ile tanışmaları ve uğraşmaları amaçlı.

81 il genelinde yapılan ve bu yıl dördüncüsünü gerçekleştirdiklerini söyleyen Turan, her geçen yıl daha fazla katılım sağlandığı ve Erzincan genelinde amatör spora ilginin arttığını belirtti.

Erzincan Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Emin Turan’ın konuşmasının ardından, etkinliğe katılan farklı Branşlarda sporcular gösteri yaptı. Yapılan gösterilere vatandaşlar ve aileleri büyük ilgi gösterdi.

Erzincan'da düzenlenen 'Amatör Spor Haftası' 13 Ekim 2019 tarihine kadar hafta içinde yapılacak birbirinden renkli etkinliklerle devam edecek.
 |  Bu haber 2383 defa okunmuştur.


SPOR  KATEGORİSİNDEN HABERLER

Erzincan Ulalarspor Galibiyete Kilitlendi

Erzincan Ulalarspor Galibiyete Kilitlendi Erzincan Ulalarspor Galibiyete Kilitlendi

Korkut, Türkiye Şampiyonu

Korkut, Türkiye Şampiyonu Korkut, Türkiye Şampiyonu

Milli Badmintoncular Olimpiyat Vizesi Peşinde

Milli Badmintoncular Olimpiyat Vizesi Peşinde Milli Badmintoncular Olimpiyat Vizesi Peşinde

Türkiye Çocuklar Muaythai Şampiyonası, Erzincan’da Başladı

Türkiye Çocuklar Muaythai Şampiyonası, Erzincan’da Başladı Türkiye Çocuklar Muaythai Şampiyonası, Erzincan’da Başladı

Voleybol Türkiye Şampiyonası Erzincan’da Başladı

Voleybol Türkiye Şampiyonası Erzincan’da Başladı Voleybol Türkiye Şampiyonası Erzincan’da Başladı

Soylu, Kayak Sporunda Emin Adımlarla İlerliyor

Soylu, Kayak Sporunda Emin Adımlarla İlerliyor Soylu, Kayak Sporunda Emin Adımlarla İlerliyor

Futsal A Milli Takımı, Tacikistan'ı 6-1'lik Skorla Geçti

Futsal A Milli Takımı, Tacikistan'ı 6-1'lik Skorla Geçti Futsal A Milli Takımı, Tacikistan'ı 6-1'lik Skorla Geçti

Zorunlu Bölgesel Antrenör Gelişim Semineri

Zorunlu Bölgesel Antrenör Gelişim Semineri Zorunlu Bölgesel Antrenör Gelişim Semineri

Yaz Spor Okulları Başladı

Yaz Spor Okulları Başladı Yaz Spor Okulları Başladı

Tüm fotoğraflar

dolu yağmur

dolu yağmur

pkk saldırı

pkk saldırı

cumhurbaşkanı

cumhurbaşkanı

akp miting

akp miting

Erzincan’da Nevruz Kutlamaları Renkli Görüntülere Sahne Oldu

Erzincan’da Nevruz

Deprem Şehitleri Anıldı

Deprem Şehitleri A

  erzincan web tasarım