Erzincan Haber Sitesi
Vali Arslantaş’dan, Cumhuriyet Bayramı Mesajı

Erzincan Valisi Ali Arslantaş, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı münasebetiyle bir mesaj yayımladı.

Vali Arslantaş, mesajında şu görüşlere yer vermiştir: “Bugün, Cumhuriyetimizin ilan edilişinin 96. yıl dönümünü hep birlikte büyük bir coşku ile kutlamanın gurur ve mutluluğunu yaşamaktayız.

Cumhuriyet, istiklâli ve istikbali uğruna ölüme meydan okuyan, milli ve manevi değerlerini çiğnetmeyen, her türlü zorluk ve yokluğa rağmen Kurtuluş Savaşımızı eşsiz bir zaferle taçlandıran kahraman ecdadımızın bizlere emanetidir.

Atalarımızın, bedelini kanlarıyla ve canlarıyla ödeyerek bizlere miras bıraktığı bu emanete aziz milletimiz ilelebet sahip çıkacak, Türkiye Cumhuriyeti’ni her alanda muasır medeniyet seviyesinin daha da üzerine çıkarmak için durmadan ve yorulmadan çalışacak, Cumhuriyet tacını sonsuza dek gurur ve şerefle taşıyacaktır.

Cumhuriyetimiz, bu topraklar üzerinde yaşayan tüm vatandaşlarımızı kökeni, dili, dini, mezhebi ne olursa olsun hiçbir ayrım yapmaksızın her bir ferdini, bu ülkenin aynı haklara sahip, ortak bir geçmişi ve geleceği paylaşan, tasada ve kıvançta bir olarak gören, kucaklayıcı ve kapsayıcı bir telakkiye sahiptir.

Ülkemiz için bir zenginlik olan bu farklılıklarımızı ayrılıklara dönüştürmeye, kadim kardeşliğimizi sabote etmeye, vatanımızın bütünlüğünü milletimizin birliğini bozmaya çalışan odaklara ve onların sinsi oyunlarına karşı aziz milletimiz, büyük devlet olmanın şuuruyla gerek siyasi, gerek askeri ve gerekse de ekonomik anlamda her türlü mücadeleyi büyük bir başarı ile sürdürmektedir.

Milletçe, en büyük gücümüz olan birlik ve beraberliğimizi muhafaza ederek yolumuza devam ettiğimiz sürece, hiçbir engel daha gelişmiş, daha müreffeh ve daha güçlü bir ülke olmaktan bizi alıkoyamaz.

Bu duygu ve düşüncelerle; Cumhuriyetimizi bizlere armağan eden Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, kanları ve canlarıyla bu toprakları bizlere vatan yapan aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyor, tüm Erzincanlı hemşehrilerimin “Cumhuriyet Bayramı”nı en içten dileklerimle kutluyorum.” dedi.
 |  Bu haber 2543 defa okunmuştur.


ASAYİŞ  KATEGORİSİNDEN HABERLER

Sahte Kolonya ve Kişisel Bakım Ürünü Operasyonu

Sahte Kolonya ve Kişisel Bakım Ürünü Operasyonu Sahte Kolonya ve Kişisel Bakım Ürünü Operasyonu

Trafik Lambaları İle Evde Kal Mesajı Verildi

Trafik Lambaları İle Evde Kal Mesajı Verildi Trafik Lambaları İle Evde Kal Mesajı Verildi

80 Yaşında ki Alzheimer Kastası Bulundu

80 Yaşında ki Alzheimer Kastası Bulundu 80 Yaşında ki Alzheimer Kastası Bulundu

İlçe Merkezinde Kayak Yapmanın Keyfini Doyasıya Yaşadılar

İlçe Merkezinde  Kayak Yapmanın Keyfini Doyasıya Yaşadılar İlçe Merkezinde Tur Atıp Kayak Yapmanın Keyfini Doyasıya Yaşadılar

Uyuşturucu Tacirlerine Darbe

Uyuşturucu Tacirlerine Darbe Uyuşturucu Tacirlerine Darbe

104,81 Gram Esrar Maddesi Ele Geçirildi

104,81 Gram Esrar Maddesi Ele Geçirildi 104,81 Gram Esrar Maddesi Ele Geçirildi

Erzincan’da Otobüs Kazası 46 Yaralı

Erzincan’da Otobüs Kazası 46 Yaralı Erzincan’da Otobüs Kazası 46 Yaralı

Kayıp Vatandaş AFAD ve Jandarma Ekipleri Tarafından Aranıyor

Kayıp Vatandaş AFAD ve Jandarma Ekipleri Tarafından Aranıyor Kayıp Vatandaş AFAD ve Jandarma Ekipleri Tarafından Aranıyor

Kontrolden Çıkan Otomobil Takla Attı

Kontrolden Çıkan Otomobil Takla Attı Kontrolden Çıkan Otomobil Takla Attı
  erzincan web tasarım